Ana içeriğe atla

Ey Yönetim!

Haftalardır tuhaf maçlar izliyoruz. Son 5 maçta içerde 3 beraberliğimiz, dışarıda 2 galibiyetimiz var. 5 Ocak'taki son galibiyetimiz Denizli'ye karşı 2 Şubat'ta. Yani 2,5 aydır 5 Ocak'ta yüzümüz gülmedi. 

Göz göre göre playoff şansımızı elimizin tersiyle itiyoruz. Hissiyatım, bunu bilinçli yaptığımız yönünde. Öyle bir ilk yarı izledik ki, Antep BB 1 puana razı, biz lütfen sahaya çıkmışız. İkinci yarı Juninho sayesinde golü attık, sonrasında dünyaları kaçırdık ve son 2 dakika skoru koruyamadık.

Bu sezon kaç topu, imkan varken, sahamızdan uzaklaştıramayıp gol yedik, kim bilir! Burda Erçağ'a da bir parantez acmak gerekir. İcinde bulunduğu tüm atakları öldürdü, tek bir düzgün orta yapamadı, arkadaslariyla yardimlasmadi, bugün biz 10 kisi oynadık. Taraftar herseyi görüyor, bilesin Erçağ!!!

Hal böyle iken yönetimin çıkıp açıklama yapması gerekir. "Playoff hedefimiz yok, umutlanmayin" diyebilirler mesela. Ya da "Bizden bu kadar, koltuğu bırakma zamanımız geldi, Demirspor'a faydadan çok zarar veriyoruz" diyebilirler.

5 maçlık galibiyet serisini yapan, yenemese dahi dişe diş oynayan takımı kim bu hale getirdiyse çeksin gitsin. Huzur bırakmadınız...

Yorumlar

coulibaly dedi ki…
Kaleciyle karşı karşıya kalıp saçma sapan tercihleri yüzünden 3-4 gol kaçıran Sinan Özkan. Son dakika ceza sahasında çalım atma sevdasına girip laubaliliği yüzünden gol yememize neden olan Juninho. Defansın ortasında bile oynarken ağır kalan Ufukhan son 2 maçtır sağ bek oynamış ve düzgün bir pas bile atamamış, kenarda Rıdvan bekletilmiş. 1-0 öne geçmiş ama skoru koruyamamış bir teknik adam var. Ve suçlu Erçağ mı ? Erçağ'ın formunda düşüş var ama iyi niyetinden, mücadelesinden eksilen bir şey yok. Bu maça illa ki suçlu bulunacaksa bu suçlu en son Erçağ olur.
ahmehmet dedi ki…
playofflara kalırsak geçen seneki gökoğlu gibi bunlarda başarılı olduğunu ilan edip göreve devam edebilirler. tabi şampiyonluk istiyorum ama bu yönetimle zor olduğunuda biliyorum.
geyik1940 dedi ki…
Taraftar herşeyi görüyor derken sırf ben değilim, maratonda maçı izlerken birçok kişi Erçağ'a tepki gösterdi. İyi niyeti konusunda sadece hislerimle cevap vermem doğru olmaz ama mücadelesinde bariz bir fark olduğu ortada. Hatta hangi mücadele!
yavuzy dedi ki…
Erçağ takımın en kötüsü olmayabilir ama sezon başındaki performasının yerinde yeller esiyor; takımı ayağa kaldıran Erçağ yerini ayak sürüyen Erçağ geldi. Bu sıkıntının nedeni nedir, bunu kurcalamak lazım.
coulibaly dedi ki…
Ben de yıllardır 5 Ocak'ta maç izleyen bir taraftar gözüyle olaya şu açıdan bakıyorum. Bu sene maratonda da kapalıda da maç izledim son maç kapalıdaydım. Genelde maratonda taraftar daha ateşli olduğundan ve olaylara ani tepki verdiğinden bazı oyuncular hak etmedikleri veya hak ettikleri lafları işitiyorlar. Yine maraton kısmı özellikle dolu olduğunda çok farklı düşüncelere sahip taraftarlar oluyor. Hatta bazen bir grup oyuncuya tepki gösterirken diğer grup tepki gösterenleri ıslıklıyor. Kapalı tribünde ise futbolcu bir Ramazan Kurşunlu performansı göstermiyorsa, istenmeyen bir sonuç olduğunda tribündeki tepkiler teknik adam ve yönetime oluyor. Şu noktaya gelmek istiyorum. Bu kadro değer bakımından ligdeki en düşük takımlardan biri. 2 - 2.5 milyon euro civarında falan sanırım. Juninho dışında öyle aman aman yetenekte bir futbolcumuz yok bence. Hepimizin bildiği nedenlerden dolayı geniş bir kadroya da sahip değiliz. Ama bütün bunlara rağmen bu sene (2-3 maç hariç) play off için çabalayan bir takım var. Geçen sene olduğu gibi bu senede eğer biz bu noktadaysak bu tamamen futbolcuların karakteriyle alakalı. Eğer bu takım geçen sene şampiyon olduysa 'doğru düzgün para almadan' bu ligdeyse ve hala mücadele ruhu varsa bunu başta Erçağ, Şener, Burak Keskin gibi karakterli oyunculara borçluyuz. İlk devrede Mustafa Uğur geldikten sonra 12 haftada 25 puan toplamışız, ikinci devrede 13 haftada sadece 17 puan alabilmişiz. Ortada böyle bir dengesizlik varken maç sonucunu tek oyuncuya mal etmek bana mantıklı gelmiyor. Hele bu oyuncu geçen seneden beri takımın en mücadeleci ismiyse. Erçağ'ın performansı düşüşte doğru, zaten yetenekleri sınırlı bir futbolcu. Gol kaçırsın, kötü orta yapsın olabilir bunlar canı sağolsun yeter ki dünkü gibi yine 60-70 metreden gelip defanstan top çıkarsın. Hüseyin Çimşir hariç bütün futbolcuların ilk yarı performansının yerinde yeller esiyor zaten. Bunun nedeni hafta içi Zihni Bey'den yardım istiyoruz diyen Önder Serin ve yönetimi mi ? Her puan kaybından sonra şansızlıktan yakınan Mustafa Uğur mu ? Bunların üstünde durmak lazım diye düşünüyorum. Yoksa istenmeyen maç sonuçlarını tek bir adama bağlayıp bizi 10 kişi oynattı demek bana adil gelmiyor ve bu oyuncu Erçağ ise biraz da ayıp oluyor.
Onur BİÇER dedi ki…
Benim düşüncem şu şekilde. Söz konusu oyuncu Erçağ olunca yaklaşımımız da biraz farklı oluyor. Çünkü şahsım adına söyleyeyim Erçağ sadece oyunculuğuna ve azmine değil, karakterine de güvendiğim (güvenmem için bir sebep yok, hissiyat) istisnai oyunculardan. Bu nedenle bende ona karşı "haydi Erçağ bu takımı sen sırtlarsın" beklentisi oluşuyor. Bu beklenti ile de performansı düşünce hayal kırıklığına uğruyorum. Sinan Özkan. Evet haklısınız. Pas vermesi gereken yerde verse idi, galiptik ama onu çok benimsemiş olmadığımdan onun hatası bana o kadar koymuyor. Tuhaf bir durum benimkisi. Mesela Roger hata yapınca asabım bozuluyor, çünkü ona karşı da olumlu düşünceler taşıyorum. Erman tırnaklarımı yediriyor bana, çünkü o da aynı kategoride benim için.
geyik1940 dedi ki…
Coulibaly, eğer fırsatın olur da macın tekrarını izleyebilirsen, lütfen Erçağ'i takip et. Haklisin, gecen yılki şampiyonluğun kahramanlarindandir Erçağ, gonlumuzdeki yeri de ayridir ama bu, bu maçta önündeki topa hamle bile yapmadığı gercegini benim gözümde değiştirmiyor. Bunun adil olmakla ya da ayip etmekle ilgisi yok. Senin de söylediğin gibi, her taraftar farklı düşünür, farklı düşüncelere de saygı göstermek gerekir.
coulibaly dedi ki…
Hiç bir oyuncu dokunulmaz değildir eğer gerekiyorsa, yeri geldiğinde performansı eleştirilir, eleştirilmelidir de. Benim burada dikkat çekmek istediğim ve aynı fikirde olmadığım nokta, bir maçın veya puan kaybının tek bir oyuncuya mal edilmesiydi. Onun için adil olmuyor dedim yanlış anlaşılmasın. Tabi fikirlerine saygılıyım bir kere sen maratondan, ben kapalıdan izlemişiz. İlk yarı benim olduğum tarafa yakın oynuyordu Erçağ, ikinci yarı senin olduğun tarafa farklı şeyler görmemiz de belki bu yüzden. Fikrimde sabit olmakla beraber, fikir ayrılıklarının olması bazen daha iyi oluyor farklı bir gözle bakıyoruz olaya.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!