24 Ocak 2012

Metin Kurt Yalnızlığı

Kesmeşeker-sever olduğum(uz); malum. Blogta arada bir, kılıfına udurup yer veriyorum; bu seferki kılıf, bizzat kendilerinden kaynaklı. Hazır gündemimiz rahatken bir parantez de onlara açalım istedim.

Yeni albüm Doğdum Ben Memlekette'nin albüm kapağında, bizim de konuğumuz olmuş olan (Spormentce Yeniden Yeşil Sahalarda, Söyleşi:Atılan Her Gol Emekçinin Kalesine)

TRT Spor Manşet programında da Cem Dizdar albümden ve şarkıdan bahsetmiş ve bu şarkı için bir VTR yayınlanmıştı: http://www.youtube.com/watch?v=GHa2fajKPTY

Cenk Taner, kapağa Metin Kurt'u taşımaları için, "yıllarca yalpalamadan, yolundan sapmadan kendi düşüncelerinin peşinden gitmiş ve milli takımda da bu farklı duruşuyla yer alabilmiş bir isim, bizim 20 yıllık tarihimizle uyuşuyordu" diyor. Cenk Taner'in ve Kesmeşeker'in futbolla yakınlığı yeni değil. Pek çok kez şarkı sözlerinde top peşinde koşan çocuklara selamlarını göndermiştir. Bu kez de sadece işinin ve düşüncelerinin peşindeki ceza sahası yalnızlarına övgü gönderiyor.

Dinlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=0zJfzUiHyww (Şarkının sonlarında Orhan Ayhan'ın sesinden aktarılan maç, Galatasaray-Eskişehirspor maçından...)

Hiç yorum yok: