Ana içeriğe atla

Sadi Hoca'yla sohbet...

Ankara Tayfası, eski hocamız Sadi Tekelioğlu'yla görüştü; Demirspor'u, Adana'yı, futbolu konuştu...4 saati aşkın müthiş sohbette, Sadi Hoca'nın samimiyeti, içtenliği açık sözlülüğü bizi çok sevindirdi ve anlattıkları bu sayfada savunduklarımızın ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Hocamızın oğlu Arif de sohbette bizlerleydi.

Kısa sürelik Adana macerasında yaşadıkları, yılların tecrübesi hocamızı bile şaşırtmayı başarmış. Adana Demirspor'da köklü değişikliklerin gerekliliğini bir kez de onun tecrübesiyle onaylamış olduk.

İki aylık süreçte Demirspor taraftarından çok etkinlendiğini belirten Sadi Hoca, Demirsporluluğun adeta bir din gibi olduğunu söylerken sanki maçları yeniden yaşıyor gibiydi.

Sadi Hoca, "Adana Demirspor'u yıllar sonra şampiyon yapan teknik direktör olma" fırsatının türlü engellerle elinden alındığını söyledi ve en çok taraftara üzüldüğünü belirtti. Şimşekler Grubu'nun, daha önce görev yaptığı kentlerdeki taraftar gruplarından çok farklı bir profile sahip olduğunu vurgulayan Hocamız, tezahüratları bile ezberlediğini gösterdi...

Görev yaptığı bir takımdan ilk kez tek taraflı bir şekilde gönderildiğini de sözlerine ekleyen Sadi Hoca, Adana Demirspor'da yapılan en büyük yanlışın yaşı ilerlemiş futbolculara çok büyük meblağlar ödenmesi olduğunun altını çizdi.Sadi Hoca, Adanaspor'u ve Mersin İdmanyurdu'nu asla çalıştırmayacağını söylerken yaşadığı kızgınlık gözlerinden okunabiliyordu. Hocamızın oğlu Arif ise tribünlerimizin yeni transferi oldu! Arif, Adana'da ve deplasmanlarda izlediği maçlarla kendini artık Demirsporlu olarak hissettiğini söyledi. Biz de tribünden bir abizimin sözünü hatırlattık ona: "Sağcısı solcusu, zengini fakiri, kadını erkeği fark etmez; Demirspor maçını iki kere izleyen Demirsporlu olur!"

Bu uzun sohbetin kısa bir özeti buydu ama tabii ki izlenimlerimizi aktarmaya devam edeceğiz, eminim tayfanın zihninde kalan anlar bunlarla sınırlı değildir...

Yorumlar

vertumnus dedi ki…
Biz, SADİstiz! :) Harika bir gündü bence
mustava dedi ki…
Resmin birisini benden yana sansüre takıldı. Haberiniz olsun. Ayda yılda bir çilek yemişim, o ara çekmişler. Ayıptır, başka resim mi yok kardeşim. Siz görürsünüz, ilk halı saha maçında tendonlarınızdayım.

Ayrıca, Sadi hocamıza canayakınlığı, samimiliği, açık sözlülüğü için çok teşekkürler. Umarım tekrar bir araya geliriz.
Onur BİÇER dedi ki…
Adam gibi adam bize fazla gelirdi. İsabet olmuş gitmesi. Zaten gördük ki dürüstçe yanlış adamlara doğru şeyler söyleyerek kendi sonunu hazırlamış. Allah'tan erken kurtulmuş. Adamı dert sahibi eder bu yönetim anlayışı. Sadi Hocamızı tanımaktan gurur duydum.
Oğlu Arif'e dedim. Bak yolun başındayken kaç kurtul, sempati bile besleme bu takıma. Yönetim senin gibi saf duyguları olanları dert sahibi eder dedim. Ama iki maç seyretmiş. Kaybettik, yazık oldu. Aramıza hoş geldin Arif.
vertumnus dedi ki…
Bu büyük taraftara, şöyle güzel bir yaz günü bir ağız tadıyla çilek cücükletmeyenler utansın!

Arif'i Ankara Tayfası olarak yalnız bırakmayız, sezon bir başlasın bakalım hele...
Adsız dedi ki…
sadi hoca bulunmaz eşin seni kısa süre aramızda gördük gönül isterdi beraber güzel olaylara imza atalım...ama istemediler bırakmadılar hocam eminim sende bizi çok sevmişsindir...mersin ve adanasporu çalştırmam demişsin ya bu sözün üzerine kimi çalıştrırsan çalıştır inadına SADİST''iz....

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

İtler Çakallar Vınlayanlar

 Kimse Demirspor taraftarına itler çakallar diyemez; kimse böyle bir sözün söyleneceği ortam yaratamaz.  Buna teşebbüs edenler oldu tabii ama unutulup gittiler. Bugüne kadar bu takımın sadece ama sadece kendine muhtaç olduğunu sanan onca kişi gelip geçti. Vikipedia'da Adana Demirspor sayfasına bakın, ne çok isim var. Zannettiler ki hepsi tek, değişilmez. Ama Demirspor'a musallat ettikleriyle birlikte çekip gittiler.  "Ben olmazsam Yenice'yi geçemezseniz" diyen Aytaç Durak ve hüküm sürdüğü yıllarda, onun ağzının içine bakanlar, sarı zarflarından medet umanlar, İstanbul takımlarını destekleyenler, topuğuna basıp gezenler, iki çift lafı bir araya getiremeyenler, kayyumla tehdit edenler, borcu kongreye doğru katlayarak büyütenler, öldük bittik geberdik gittik diyenler... Hepsi vınlayıp gittiler.  Kim kaldı? Taraftar olan, içimizden biri, Bekir Çınar kaldı mesela. Demirspor için emek, zaman, para harcayana saygı duyan ama kendine yapılan saygısızlığı unutmayan taraftar