Ana içeriğe atla

Şimşekler Grubu, Bakan Çelik'i Karşılayacak

Şimşekler Grubu, yarın Adana'ya gelecek olan Bakan Ömer Çelik'i karşılayacak. (http://www.mavisimsekler.com/zmanset/bir-dakika-hemserim.html#axzz2UIqlIvDw)

Bu karar, internette bugün en çok tartışılan konu oldu.Tabii ki AKP'li bir bakanın karşılanması, muhalif kimliğiyle öne çıkan bir takımın taraftarına yakıştırılamadı. Karar eleştirilebilir. İlk bakışta garip bir durum gibi görünüyor. Ancak mesele, Adana içi dengeler meselesidir.

Yapılan açıklamada durum net şekilde belirtilmiş; bu yönetime karşı başka bir yönetim arayışı var. Belediye eksenli bir yönetim yerine yeni bir yönetim yapısı isteniyor. Adana siyasetinde, yerel seçimler öncesi yeniden dağıtılacak kartlarda, Adana Demirspor'un yararına bir durumun yaratılması isteniyor.

Şimşekler Grubu, MHP'li bir başkan olan Bekir Çınar'la da sıkı ilişkiler içindeydi. Grubun bireysel olarak genel çizgisinin solda olması, Demirspor çıkarlarının önüne geçmez. Ayrıca sanki grup muhalifiz diye her maçta kızıl bayrak mı sallıyor; muhalefetini renkler ve partiler üzerinde mi gösteriyor?

Kararın eleştirilecek yanları olabilir, ancak neden böyle bir adım atıldığını anlamak gerekiyor.
Yorumlar

coulibaly dedi ki…
Adana Demirspor çıkarları için bu şekilde hareket edilecekse hiçbir şey yapılmasın daha iyi. Sol çizgide, muhalif olmamız bir tarafa, konuya sadece AKP odaklı da bakmıyorum. Sol görüşlü ya da sağ görüşlü başka bir partinin bakanı da karşılansa yine aynı şekilde düşünürüm. Madem grubun açıklamasında da olduğu gibi partimiz Adana Demirspor ise hiçbir siyasi partiden ya da iktidardan yardım istemeden sadece kendi ayaklarımız üstünde elimizden ne geliyorsa onu yapmamız lazım. Adana Demirspor'u güzel günlere taşımak için, şunun için bunun için bu adımı atıyoruz demesin kimse. Kaldı ki yönetimi değiştirmek için böyle bir adım atılıyor, yerine gelecek farkı isimlerin bunlardan farklı olacağının ya da başarının geleceğinin garantisi var mı ? Bu şekilde başarılı olacaksak dahi hiç olmayalım. Bizim için başarı yerine duruşumuz önemli değil mi ? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
ugur-forzache dedi ki…
Aklıma iki soru geldi bunu duyunca...Önce şunu söyleyeyim. Şimşekler Grubunun elimden geldiğince içinde oldum ve olacağım. Gurur duyduğum şeyler yaptı bu topluluk ADS adına. Yalnız iki soru aklımı kurcalıyor:
1. Belediye ve çevresine karşı bu hareketi yapmış olsak da vekilin çok bir şey yapacağını düşünmüyorum. Yapsa da bu işin propaganda malzemesine dönüşeceğini düşünmek korkulu rüya gibi geliyor.
2.Vekille güçlenen vekille geri gider meselesi olabilir mi? Dengeler ne zaman değişir hiç belli olmaz...
aLisqo dedi ki…
Düşsen de denize yılana sarılma!
yavuzy dedi ki…
Bu kararı verenler de, yani grubun liderleri, muhakkak bu soruları sormuşlardır kendilerine ve gerekli cevapları vermiş olmalılar ki böyle bir adım atılmış. O cevapları, zaman içinde göreceğiz diye düşünüyorum. Demirspor'da herşey açık konuşulmuyor, konuşulamıyor, o yüzden sürece ve sonuçlara bakalım diyorum. Umarım haklı çıkarlar ve iyi gelişmeler olur.
Mehmet Ali dedi ki…
Bekir Çınar: "Demirsporlu muhaliftir, aykırıdır. Bu kimlik kim gelse değişmez. Dün de böyleydi yarın da böyle olacak"
Alpaslan KUŞVURAN dedi ki…
Rahmetli Bekir Çınar döneminde MHP iktidarda değildi. Kaldı ki Bekir abi MHP tarafından Başkan olarak getirilmedi. Meselenin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugün iktidar partisi CHP olsaydı ve onun Bakanı'na aynı şey yapılsaydı tepki aynı olurdu. Şimşekler Grubu'nun duruşunun bu olaydan sonra ciddi şekilde zarar gördüğünü düşünüyorum.
Onur BİÇER dedi ki…
Abi Bekir Başkanın siyasetle ilişkili olması tarafımızdan en sert şekilde eleştirildi, hatta başkan bize bunlardan alındığını söyleme nezaketini göstermişti. Ben de ikna olmuştum siyaset ve Demirspor ilişkisini karıştırmadığına. Ama bu durum Bekir Başkan'ın aynı zamanda bir siyasi olduğu gerçeğini değiştirmez ki. Bekir Başkan'ın büyüklüğü Demirsporluluğu ön plana çıkarması ve olası siyasi kariyerine darbe vuracak kadar Demirsporlu olmasıydı.
Alpaslan KUŞVURAN dedi ki…
Hacı Döner'den sonra bu kulübe herhangi bir siyasi kimliği olmayan kaç kişi geldi ki? Herkesin ortak paydasının Demirspor olduğu konusunda kimsenin bir şüphesi olduğunu da düşünmüyorum. Şimşekler Grubu da bunu enine boyuna tartışmıştır elbette ama kişisel düşüncem, bu eylem Demirsporlular nezdinde, grubun genel duruşuna gölge düşürmüştür. Elbette herşeyi zaman gösterecek ama ben geneli okumaya çalışıyorum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir