Gençlerbirliği'nin lider tamamladığı gruptan ikinci olarak takımımız çıkmıştı ve şimdi Türkiye şampiyonluğuna oynuyoruz.
A takımımız kıytırık üçüncü ligde savaşmazken, U-18 takımımız Türkiye şampiyonluğu için aslanlar gibi mücadele ediyor, formasını ıslatıyor, desteği hak ediyor.
Play-off grubu uzun bir maraton ama Gençlerbirliği ile yapacağımız maçın ayrı bir önemi var. Bu sene Gençlerbirliği ile iki kez oynadık ve ikisini de kaybetti gençlerimiz. Adana'daki maç ölçü değildi, zira çok iyi oynarken bir kırmızı kart görüp geriye düştükten sonra oyun koptu. Ankara'daki maçta ise aslan gibi savaştık Gençlerbirliği'ne karşı. Çok güzel pozisyonlara da girdik ama yediğimiz bir talihsiz golle kaybettik.
Şimdi kapasite olarak asla gerisinde olmadığımız Gençlerbirliği'ni yenmemiz kardeşlerimizin moralini üst düzeye çıkaracak, onların ne kadar kaliteli olduklarını kendilerinin de görmelerini sağlayacak. Adana'da bir üçüncü lig takımının basiretsizliklerini, yetersiz mücadelesini, kahrını onbeş günde bir izlemek yerine, mavi lacivertli formayla ölümüne savaşan GERÇEK DEMİRSPORLULARI desteklemek çok daha güzel olmaz mı?
Biz o forma için ölürüz, siz oynayın yeter demiyor muyduk, işte o forma için ölecek futbolcular, üstelik kıytırık üçüncü ligde değil, Türkiye şampiyonasında. İmkanı olan gitmeli gençlerimizi, doğru bir yönetim gelirse geleceğimizi, desteklemeye.
Maçımız 17 Mart Cumartesi günü saat 14.00'te.
Yorumlar
Cumartesi gününü futbolla renklendirmek, hem de "tesis baskını" yapmak için iyi bir fırsat!