7 Mart 2012

Türkiye Kupası Gelirleri...

Milliyet'te okuduğum bir habere göre kulübümüz kupadan tam 125 bin USD gelir elde etmiş. TL karşılığı yaklaşık olarak 212.500 TL. Bu da iyimser tahmin. Çünkü o dönemde kurlar 1,90'a kadar dayanmıştı. Şimdi gerilemiş hali 1,77-1,78 seviyesinde. Ben 1,70'ten hesapladım.

Bir forma reklamından 200.000 TL almıştık. Yayın gelirlerinden kasamıza ne kadar girdi bilemiyorum. Maç hasılatının %40'ı kulübümüze kaldı yanlış hatırlamıyorsam.

Açtığımız ucube pankart sayesinde ek gelir elde ettik mi, forma reklam bedeli miydi o aşağılanış bilemiyorum. Mevcut veriler ışığında nerden baksak bir 500-550 bin TL gelir elde etmişiz Türkiye Kupası'ndan. O zaman da söylemiştim, 10 bin TL için Ramazan ÇİMEN'e teşekkür eden takım kupaya sırtını dönmemeli diye. Şimdi teşekkür ediyorum takımımıza, belediyeye muhtaç duruma düşse de gelirlerini göz ardı etmemiş oldu.

Şeffaf yönetimimiz olduğunu dile getiren sayın ÖZVEREN'den bu gelirlerin nerelere harcandığının açıklamasını da yapmasını elbet bekliyorum.

Gazetedeki haber bu linkte:

2 yorum:

disconnectus erectus dedi ki...

Para henüz yatırılmamış olabilir ama nereye harcanacağı da önemli tabii. İşin diğer boyutu da "kupayı önemsemeyelim" diyenlere güzel bir cevap olması bu paranın.

İbrahim İlya dedi ki...

ben 70.00 tl diye duydum forma reklamını. tabi bu paraların çalınmasına cevaz vermez. yine 350-400 milyardan bahsediyoruz. 2 trilyona şampiyon olan takımları düşününce ne kadar büyük para olduğu ortada. zihni aldırmaz verdiği paranın toplamını söyleyince futbolcular dönüp yöneticilere bakmış ve utanmadan borç ödedik demişler. tabi gökoğlunun temlikleri şampiyonluktan önce gelir.