Ana içeriğe atla

Hazmı Zor Galibiyet-Futbolculara

Mustafa'nın kaldığı yerden devam edeyim.

Ne oldu futbolculara? Paralarını mı aldılar? Futbolculuk mesleğinin dini imanı, haysiyeti para mıymış? Taraftarın gözyaşı, sara krizleri geçirmesi, kalp hastalıkları yaşaması, polisten jop ve biber gazı yemesi yetmiyor muymuş sahanızda oynamanıza ve kazanmanıza? Siz paranızı alamayınca bu kulların hakları umurunuzda değil miymiş? Kaldı ki eninde sonunda paranızı alacağınız kesin değil mi? 

Peki mesleğinizin onuru, parasızlık yüzünden sahada çiğnenir mi? Sizin mesleğiniz ne, futbolculuk. Futbolcu ne yapar, futbol oynar. Bu mesleğin tanımında futbolcu parasını almazsa sahada bilerek kötü oynar, takımına puan kaybettirir yazıyor mu? Bu mesleğin tanımında taraftarın hakkı ayaklar altına alınır yazıyor mu?

Siz maçlarınızı kazandınız da protesto etmeyin mi dedik? Örneğin bir maç öncesinde veya sonrasında yönetime veya belediyeye yönelik bir basın toplantısı düzenlediniz veya sahaya geç çıktınız veya farklı bir protestoda bulundunuz da biz mi sizi yok saydık? Siz kazansaydınız, bu taraftar kıçında donu yokken, sizin hakkınız olan paranızı almak için savaşsaydı, yeri geldiğinde belediyeyi, yeri geldiğinde yönetimi itin bilmem neresine soksaydı kötü mü olurdu? 

Yok eğer siz paranızı almadıysanız, Fethiye maçının Eyüp, Alanya vs. maçlarından ne farkı var? Neden Fethiye'ye karşı da puan kaybetmediniz?

Siz birilerine mesaj vereyim, paramı tahsil edeyim derken kimlerin tertemiz duygularını çiğnediğinizi fark etmiyor musunuz? Sonra çıkıp yok twitter'da, yok facebook'ta, yok orada, yok burada biz şöyle futbolcuyuz, böyle takımız diye ahkam kesiyorsunuz. Bir de utanmadan sezon başında "taraftarı ile büyük olduğunu" dilinize doladığınız Adana Demirspor'un taraftarına trip atıyorsunuz. Kimsiniz siz yahu? Fethiye'yi yenerek şampiyonluk potasından düşmeyerek ağzımıza bir parmak bal çaldınız diye unuttuk mu o basit maçları? Yarın şampiyon olursak unutacak mıyız? Şahsım adına ben unutmayacağım. 

Yönetime de bir çift sözüm var, sıradaki yazıda... 

Yorumlar

mert dedi ki…
Kongre sonrası Bekir Sıtkı Özer futbolcular para dağıtılması için sabah 4:30'a kadar belediye de mücadele ettiğini söylemişti. Facebook da Emre Hasan Balcı ve de İlhan Aydoğdu parayı gündeme getirmediklerini defalarca söyledi.Beni merak ettiğim konu Adana da yaşamaktan mutlu olan Burhan Coşkun neden para almadan dün ki maçtaki kadar mücadele etmedi? İlyas Çakmak kendini göstermesi gerekirken nasıl oluyor da birden para açıklaması sonrası daha iyi oynuyor? Mehmet Gökoğlu U-18 e 200 lira prim vererek ne yapmaya çalışıyor? bu sorulara acaba nereden yanıt bulabileceğimi merak ediyorum...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.