Ana içeriğe atla

Taraftara Çağrı

Kalın kafalı yöneticilere, kör-sağır-dilsiz medyaya, şark kurnazı futbolculara: Adana Demirspor, TARAFTARINDIR, HALKINDIR!!! Hele bunu bi hatırlayın tekrar...

Taraftarlar, daha da özelinde ÖRGÜTLÜ TARAFTARLAR, bir araya gelip konuşmamız gerekiyor. Belirli ilkeleri ortaya koymamız, bunlardan ayrılmamamız gerekiyor. Demirspor bizimdir, biz nasıl olmasını istiyorsak öyle olmalı! Olmuyorsa, oldurmuyorlarsa onu da konuşmalıyız.

Bir an önce, BİR ARAYA!

Yorumlar

yavuzy dedi ki…
Onların Demirsporun karşı bizimkini korumak için, taraftar biraraya gelsin, tavrını göstersin.

Statüko mu, değişim mi? Sadece eleştiri mi yoksa değişimde rol almak mı?

Bunun kararını verelim, ilkelerimizi belirleyelim.
cinobili01 dedi ki…
Her kaostan sonra isyan edip birilerine sövmek yerine,taraftar kendi kaderini kendi çizmelidir.Tek sevda Demirspor sevgdası ise tüm oluşumlar biran önce bu değişimi sağlamak için harekete geçmelidir.
mert dedi ki…
Ne zaman ve nerede? Biran önce kararlaştırılsın ve bu birliktelik sonucunda bir devrim yaratalım. Adana Demirsporumuzu soysuz rant bekçilerinden kurtaralım.
ErnesTo1940 dedi ki…
Ellerindeki oyuncağı almanın, hep aynı senaryonun tekrarlanmasına dur demenin zamanı gelmedi mi? Taraftar artık kendine güvensin ve bir taraftar diğer taraftarı düşman görmesin. Bu yüzden asıl düşmanların önünü açmış oluyoruz yıllardır. Bu kulübü ancak Bekir Çınar için yapılan turnuvadaki temiz ruh aydınlığa çıkarabilir ama bunun için cesaret cesaret daha fazla cesaret???
İbrahim İlya dedi ki…
DemirSpor artık gerçekten kendini sevenlerin(taraftarının) eline geçmelidir. Yıllardır bekliyoruz ve elde kalan tek şey hezimet. Artık taraftar sazı eline almalı ve her ne şartlar altında olursa olsun yönetimde olmalıdır. İster yönetim tamamen taraftarlardan oluşsun isterse de oluşturulacak yönetimde taraftar gruplarından birer temsilci olsun ama olsun. Bu konuda sadece interaktif ortamda yazmak yetmez en kısa zamanda ( kongreden önce) taraftar temsilcileri bir araya gelip yüz yüze gelmeli ve varılacak karara göre hareket edilmelidir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir