Ana içeriğe atla

Taraftara Çağrı

Kalın kafalı yöneticilere, kör-sağır-dilsiz medyaya, şark kurnazı futbolculara: Adana Demirspor, TARAFTARINDIR, HALKINDIR!!! Hele bunu bi hatırlayın tekrar...

Taraftarlar, daha da özelinde ÖRGÜTLÜ TARAFTARLAR, bir araya gelip konuşmamız gerekiyor. Belirli ilkeleri ortaya koymamız, bunlardan ayrılmamamız gerekiyor. Demirspor bizimdir, biz nasıl olmasını istiyorsak öyle olmalı! Olmuyorsa, oldurmuyorlarsa onu da konuşmalıyız.

Bir an önce, BİR ARAYA!

Yorumlar

yavuzy dedi ki…
Onların Demirsporun karşı bizimkini korumak için, taraftar biraraya gelsin, tavrını göstersin.

Statüko mu, değişim mi? Sadece eleştiri mi yoksa değişimde rol almak mı?

Bunun kararını verelim, ilkelerimizi belirleyelim.
cinobili01 dedi ki…
Her kaostan sonra isyan edip birilerine sövmek yerine,taraftar kendi kaderini kendi çizmelidir.Tek sevda Demirspor sevgdası ise tüm oluşumlar biran önce bu değişimi sağlamak için harekete geçmelidir.
mert dedi ki…
Ne zaman ve nerede? Biran önce kararlaştırılsın ve bu birliktelik sonucunda bir devrim yaratalım. Adana Demirsporumuzu soysuz rant bekçilerinden kurtaralım.
ErnesTo1940 dedi ki…
Ellerindeki oyuncağı almanın, hep aynı senaryonun tekrarlanmasına dur demenin zamanı gelmedi mi? Taraftar artık kendine güvensin ve bir taraftar diğer taraftarı düşman görmesin. Bu yüzden asıl düşmanların önünü açmış oluyoruz yıllardır. Bu kulübü ancak Bekir Çınar için yapılan turnuvadaki temiz ruh aydınlığa çıkarabilir ama bunun için cesaret cesaret daha fazla cesaret???
İbrahim İlya dedi ki…
DemirSpor artık gerçekten kendini sevenlerin(taraftarının) eline geçmelidir. Yıllardır bekliyoruz ve elde kalan tek şey hezimet. Artık taraftar sazı eline almalı ve her ne şartlar altında olursa olsun yönetimde olmalıdır. İster yönetim tamamen taraftarlardan oluşsun isterse de oluşturulacak yönetimde taraftar gruplarından birer temsilci olsun ama olsun. Bu konuda sadece interaktif ortamda yazmak yetmez en kısa zamanda ( kongreden önce) taraftar temsilcileri bir araya gelip yüz yüze gelmeli ve varılacak karara göre hareket edilmelidir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.