Ana içeriğe atla

www.Mavilacivert.com Basın Açıklaması

Gazetecilik ve insanlık rezaleti olarak adlandırabileceğimiz yazıya ilişkin www.mavilacivert.com basın açıklaması yayınladı. Bana göre bu rezil yazı kul hakkı yemekle eşdeğerdir ve bu rezil yazıyı biz de kınıyoruz. Aşağıda Mavilacivert'in basın açıklaması yer almaktadır.

25.01.2010
(Ref:BA/2010-01)

Değerli spor kamuoyu...
Bizler, Mavilacivert.Com organizasyonu olarak herşeyden önce Adana Demirspor 'un menfaatlerini düşünmek zorundayız, Mavilacivert.Com 'un kuruluş amacı, vizyonu-misyonu, tüzüğü bunları gerektiriyor. Bu bilinç doğrultusunda bugüne kadar almış olduğumuz tüm kararların, söylediklerimiz ve uyguladıklarımızın sonuna kadar arkasında olduğumuzu göstermek için bugün bu basın açıklamasını yapmak zorunda bırakıldık.24.01.2010 tarihinde “spor01.com” adlı web sitesinde yer alan ve “ ingiltereyi uzak biliriz “ haber başlığı adı altında manşetten verilen haber, sitemizin kurucularından, İngiltere’de ikamet etmekte olan Sn.Şefik AKKURT’un şahsına yönelik hakaretler ile dolu olup, basın ahlakı ve meslek ilkeleriyle asla bağdaşmadığını düşündüğümüz, sokak ağızı ile kaleme alınmış, galiz küfürler içermektedir.

Bizler, tam “ On “ senedir “Mavilacivert.Com” adı altında, Adana Demirspor için yapılması olası en doğru, en faydalı fikir ve uygulamaları her zaman destekledik ve her zaman söylediklerimizin, düşündüklerimizin arkasında olduk. Kimi zaman basın ile birlikte, kimi zaman Basın’ın dahi haberi olmaksızın Demirspor için fayda üretmeye devam ettik.Bugün, kendisini , biz her ne kadar yakıştıramasak da “ gazeteci “ olarak nitelendiren, yaptıkları haberin altına imzalarını, adlarını eklemekten bile çekinen insanların “hakaret “ dolu hatta daha da ileri giderek hayvan benzetmelerinin yapıldığı, hayvan resimlerinin koyulduğu bu yayınlarını, bu yazıyı yazan ve halka yayınlanmasını uygun görenlerin “ Basın Meslek İlkelerine “ açıkça muhalefet ettiklerini görüyor ve şiddetle kınıyoruz.

Saygılarımızla,
Mavilacivert.Com

Yorumlar

doğu demir dedi ki…
mavilacivert com böylesi bir yazıyla karşı karşıya bırakıldığı için üzgünüm...geçmiş olsun...sebebin önemsiz olduğu uslübün yaradılışa yakışmadığını düşünüyorum...bu vesileyle de mavilaciverte birşey söylemek istiyorum...mevcut siteinizi daha iyi hale getirebilirseniz daha çok güncellerseniz.sevinirim haberler kısmında son haber ads - trabzon maçı vardı yanlış görmediysem...zaman, herkese, ne kadar demirsporlu olduğunun hakkını verecek olan yegane unsurdur...sizin de demirspora yaptıklarınızın hakkı verilecektir sizlere...saygılar
Adsız dedi ki…
belkide doğu demir doğru söylüyor dha aktif olmanız mücadelenizin daha etkili olması lazım. ana sayfa güncellenmeli ve yıllar önce olduğu gibi haber girilmeli. pasif kalıyor mavilacivert. sadece içlerinde forumlarda konuşuyorlar. milleti bir nevi spor01 e mahkum ediyorlar. eskiden olduğu gibi haber girmelisiniz .

son olarak şefik akkurt önemli ve demirspor sevgisi olan bir şahsiyettir. kötü söz sahibine aittir
togepy dedi ki…
Herkes kendi karakterine yakışır şekilde hareket eder.Adana basını da kendine uygun harekette bulunmuştur.

ŞEfik AKkurt abimiz Demirspor'u yurt dışında ve milli maçlarda en iyi şekilde temsil etmiş, gerektiği yerde gerekli lobiyi yapmış değerli bir insandır.İyi bir Demirsporludur.

spor01 yazar(!)larının Basın Meslek İlkelerine “ açıkça muhalefet ettiklerini görüyor ve ben de şiddetle kınıyorum.
Adsız dedi ki…
Secgili Mustava,

Bu son iğrenç olay, sizlere de büyük bir görev, büyük bir misyon yüklemektedir. Sizlerde bizim gibi gurbetteki Demirspor tutkunlarından olup Demirspor'dan haber alabilmek için neler yaptığımızı, maç günleri Adana'daki arkadaşlarımızı arayıp sonuç sorduğumuzu sanırım iyi bilirsiniz. Spor 01 sitesine girişimiz de onları sevip takdir ettiğimizden değil, sırf Demirspor'dan haber alabilmek içindir. Yani Abdurrahman Çelebi misali.BU nedenle başta siz olmak üzere Mavi Lacicert.com ve Adanademirspor.com sitelerinin birer forum sitesi olmaktan çıkarılıp haberlere daha fazla ağırlık vermesi gerekir diye düşünüyorum. Gerçi sizler son zamanlardaki yoğun gündem nedeniyle haberlere oldukça fazla eğilmeye başladınız.Bundan sonra da devamını bekliyoruz.O zaman görelim bakalım o çok sevdikleri sitelerini kaç kişi ziyaret edecek.

Merih Güvenç
mustava dedi ki…
merih abi,

bizim haber sitesi olmaktan çok bir taraftar sitesi, yorum sitesi olma düşüncemiz vardı. sıcak haberlere biz ne yazık ki kolaylıkla ulaşamıyoruz. dedikodular elbette kulağımıza geliyor ama doğru dahi olsalar kesinlik kazanmadan yayınlamıyoruz. bu durumda haber açısından gündemin gerisinde kalmaya mahkum oluyoruz. ilk amacımız da habercilik değildi zaten.

ama demirspordan bir satır dahi haber okumak için saatlerini bilgisayar başında geçiren herkesin halinden iyi anlıyoruz, aslında biz de öyleyiz. bu durumda belirttiğin gibi haber konusunda da daha aktif olmaya çalışacağız. ne kadar başarılı oluruz, bilemiyorum tabii ki. eninde sonunda adanadan bazı cesur yürekli arkadaşlar çıkmak zorunda.
adem şahin dedi ki…
demirsporu karıştırmak için elinden geleni yapıolar
geyik1940 dedi ki…
Yönetim tarafından yapılan açıklamada, resmi siteden haberlerin verileceği bildirilmişti. Bu söz yerine getirilirse hem direkt haber alırız, hem de yanlı haber okumuktan kurtuluruz.

Şefik Bey'le ilgili yazılanlar ayıptır, onların seviyelerini gösterir vs. ama buna karşı sadece bir basın açıklaması az kalır. Ben de disconnectus erectus gibi, dava açılması halinde Şefik Bey'in kesinlikle kazanacağına inanıyorum. Sözde basına en güzel cevap böylelikle verilmiş olur düşüncesindeyim.
doğu demir dedi ki…
başka bir sitede konuşmalarımızda size bir rota değişikliğinden tutum değişikliğinden bahsetmiştim...anlatmak istediklerim burda da parça parça kendini gösteriyor onur...gördüğünü biliyorum...size iyi niyetle misyon vermek isteyen arkadaşlar olacaktır.daha başka görevleriniz olduğunu da söyleyecek olan dostlarınız da olacaktır...ama bu blogun kurulma ve varolma amacını ben öyle sezmiyorum...bu yüzden sizi takip ediyorum...sizin sayfanıza girince şunu hissetmeliyim diye düşünüyorum (belki de haddi aşarak isteklerimi belirtiyorum )
sanki demirspor süper ligde ve hiç sıkıntımız yok.tek derdimiz daha iyi taraftar nasıl oluruz.
dünya liglerindeki renktaşlarımız ne durumda
70 yıllık tarihimizde bilmediklerimiz bize anlatılmayanlar neler
alt yapıdaki küçük çocuklarımız kimler
futbolun dünyadaki son durumu
dünya kupaları
taraftar analizleri dünyadan
ve blog üyelerinin o haftaki o günkü o ayki maçlarla ilgili sportif ve sosyolojik analizleri ve üye yorumları...
bol fotoğraflar hatta videolar...
kazananın güzel türkçemizin olacağı tartışmalar...

işte böyle isteğim bunlar bu blogdan
daha doğrusu en başta gördüklerim de bunlardı...
sonradan birşeyler oldu...siz uymayın kötü arkadaşlarınıza :)
saygılar
Adsız dedi ki…
kesinlikle dava açılmalı .
Adsız dedi ki…
Ne davası, ne tazminatı ? O laf atıp, dil uzattıkları Şefik bey'e kalsa bu basın açıklamasını da yapamayacaktık ama biz kabullenemedik, bugünkü basın açıklamamız ona rağmen yapılmıştır. Yapılan düpedüz terbiyesizliktir. Keşke kafalarındaki at gözlüklerinden kurtulup da onun yarısı kadar Demirsporlu olabilseler.

Volkan Tanır,
Mavilacivert.Com
mustava dedi ki…
@doğu demir,

ah arkama yaslanıp keyifle futbol kültürü üzerine yazmayı o kadar istiyorum ki. önceki aylarda iyi-kötü bunu başarıyorduk blog olarak. bunda askere giden vertumnusun payı büyüktü. belki de senin blogda aradığın tadı bulamamanın sebebi onun kısa dönem yokluğudur.

senin dediğin çizgiye dönüş yapacağız umarım. yalnız senin eleştirdiğin, kişiler üzerine agresifliğimizin temel kaynağı da hedef haline getirilmeye çalışmamızdandır diye düşünüyorum. yine de kulaklarımızı tıkayacağız, önümüze bakacağız. bizim zevkle yazdıklarımızı, sizin zevkle okuduklarınızı tekrar sunacağız. buna inancım tam...
doğu demir dedi ki…
kurulduğu günden bu yana hedef gösterilmeyen ankara tayfasının...son zamanlarda her kötü eleştiride de yer almasının sizin tutum değişikliğinin bir sonucu olduğunu düşünüyorum.haksızlıklara sessiz kalmanızı,takımınıza sahip çıkma noktasında bişeyler söylememeyi sizden istemek haksızlık ve yanlışlık olur...ama çizginiz eleştirme alanında değil...yani düşüncem bu.umarım herşey çok daha güzel olacak...bence aslolan başarı değil başarıya giden yolda yaşadıklarımızdır.saygılar


son not : bu spor01 ve mavilacivert konusunda taraf olmamak lazım sadece anlatmak lazım paylaşmak lazım.bu blok değil buna taraf olmanın yeri diye düşünüyorum mesela...
mustava dedi ki…
konu şefik abi olunca, onu tanıyıp da taraf olmamak imkansız. bu açıdan blogun tavrı nettir. yapılan kesinlikle ayıptır, günahtır hatta.

dediklerinizden "kısır çekişmlerin içine girmeyin" anlamını çıkarırsam, evet, girmemek en güzeli. ama olay iki internet sitesinin çatışması değil. bu rezil muamele yakından tanıyıp çok değer verdiğimiz, sevdiğimiz, orijinal bir demirsporluya yapılınca insan taraf oluyor.
lepermessiah dedi ki…
mavilacivert.com ve Şefik abiye yapılan haksızlıktırVerilen tepki az bile gelir bunlara.
http://tebevolimo.blogspot.com/
doğu demir dedi ki…
bunu yapmanızı yargılamadım yanlış anlaşılmasın.ama verilecek destek kendi sitlerinde sizin yazınızla da yapılabilir..neyse bireysel özel ilişkiler var ve dışardan konuşmak biraz da yanlış olur zannımca...

başka bir başlık altında da yazabilirdim ama burdan bağlantıdayız diye buraya yazıyorum
durmuş hocanın gönderilmesini bir başka siteden beş satırlık bir son dakikayla yazdınız..üzerinden günler geçti ve blog olarak bir sorgulama ya da varsa bilgi bir açıklama gelmedi??
lütfen başkana burdan sorun neden gönderildi.diğeri nasıl seçildi kaça geldi
bunu da yapmalısınız onur :)
bekir çınardan umudu olanlar sizlersiniz ben değilim.o zaman umutları sağlam köklere bağlamak için bunları da bilmek lazım hem de en kısa zamanda en açıklayıcı ve en dürüst şekilde...soracak mısınız ?
Onur BİÇER dedi ki…
Yeni hocanın imzalaması gündemde. Teknik direktör konusunda ortalık netleşince bir yazı yazacağız. Üzerinden günler geçti ama resmi hiçbir şey duyurulmadı. Duyurulmasını bekliyoruz.

Sonsuza kadar bu sorun belirsiz olmayacak. Açıklansın sonrasına bakarız. Bizim ilkelerimiz bellidir, hatayı veya doğruyu yapanın kimliğine göre değişmez.

Bu arada diğer yazdıklarınızda da bana hitap etmişsiniz, Mustafa cevapladığı için cevaplama gereği duymadım, bildiklerimi ve düşüncelerimi saklamak gibi bir huyum yoktur, zamanla tanırsınız :)

Konuyla ilgili bu başlık altından yazışmayalım. Konu dağılır. Dilerseniz eski yazımıza yorum bırakabilir veya mail ile sorabilirsiniz, mutlaka dönüş yaparız.
Alpaslan KUŞVURAN dedi ki…
Spor01 adlı internet sitesinde yazılanlara karşı yapılacak en güzel şey Bilişim Kanunu çerçevesinde dava açmaktır. Şefik Akkurt'u uzun yıllardır tanırım,her ne kadar Demirspor camiasından uzak kalsam da, birilerinin tekerine sürekli çomak sokuyor olduğunu tahmin edebiliyorum.
Yazıya ulaşamıyorum ama bir arkadaşım sabah okumuştu bana. Yanılmıyorsam ağır hakaretler ve galiz küfürler içeren yazının bir yerinde tehdit ve küfüre maruz kaldıklarını söylüyorlardı. Buna kesinlikle inanmıyorum. Ama Şefik dava açmazsa inandırıcılığı konusunda insanlar şüpheye düşebilir.
Aynı şeyler bana yapılsaydı soluğu sabah erkenden savcılıkta alırdım.
yergökmavi dedi ki…
Durmuş hocanın neden gönderildiğine dair kafalarda soru işaretleri var..Bildiğim kadarıyla bu olay tamamen durmuş hocanın tasarrufunda gelişmiştir.Başkan ve yönetim Durmuş hocaya memnuniyetlerini,takımı çalıştırma konusunda kendisine sonuna kadar güvendiklerini ifade etmelerine rağmen,Durmuş hoca ,Ercan hocanın gönderilmesiyle kendisi çalışmak istememiştir..
Durmuş hoca temiz ve karakterli bir hocadır ve en önemlisi bu klübün bir değeridir..Yolu açık olsun..

Ayrıca bu kavga olayında yaşananları ne yazıkki çok basit ve karaktersizce buluyorum.Spor01 i bu konudaki yorum-haberinden dolayı kınıyorum.Seviyesizliğin en alasını göstermiş oldular....

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir