Ana içeriğe atla

Basına Ültimatomdur!!! Bizi Zorla Savaştırmayın...

Sözüm http://www.kanalahaber.net/ ve http://www.spor01.com/ internet sitelerinin yetkililerinedir. Bugün Adana Demirspor'un yönetimi seçilmiş ve belirsizlik ortadan kalkmıştır. Yapılması gereken şey Adana'nın tüm kesimleri ile birleşip bütünleşmesidir. Kavgaların geride bırakılması, kentin kendi içinde savaşmaya son vermesi gerekmektedir.

Bunlar gerekmektedir de siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına!!! Yaptığınız ilk haberle yenilenen yönetime darbe vuruyorsunuz, onları hemen yıpratmayı amaçlıyorsunuz. Yok amacınız bu değilse, lütfen açıklayın:

Kongrede Turhan DEMİRDAL çıkıp bir açıklama yaptı mı?
Yaptıysa ne dedi?
Mehmet GÖKOĞLU'nun da içinde bulunduğu yönetim listesinin belli bir süre kimse tarafından sahiplenilmemesi gibi bir durum gerçekleşti mi?
Mehmet GÖKOĞLU'nun da içinde bulunduğu listede o listede olduğundan haberi dahi olmayan kongre üyeleri var mıydı?
Yapılan telefon temasları sonrasında o listeye dahil olmak istemediğini açıkça söylemesine rağmen yine de listeye konulan kongre üyesi var mıydı?
O listede olmayı reddeden ve Bekir Çınar yönetimine destek vereceğini açıklayan kongre üyeleri var mıydı?
Listenin hangi gerekçe ile açıklandığına ilişkin olarak Gökoğlu'na soru yöneltildi mi?
AGİAD üyeliği de yapan kongre üyeleri seçim sürecinde nasıl görüş bildirdiler?
Kongrenin sonunda Adem TEL Metin TÜRK'e herkesin ortasında ne sordu? Neden sordu?

Bu soruların cevabının tamamı da kongredeydi. Neden sizin haberinizde yok???

Şimdi yaptığınız haber sonrasında Bekir ÇINAR ve yönetimi güçlü bir yönetime engel olmuş gibi görünmüyor mu? Gerçekte ciddiyetsiz ama görünürde güçlü bir listenin çıkmasına engel olan yönetim kentten nasıl destek isteyecek? Kentten destek alamayacak yönetim nasıl başarılı olacak? Bu gerçekler ortadayken daha taptaze olan bir yönetime nasıl böyle bir darbe vurmaya yeltenirsiniz?

Siz Demirsporlu olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Hatta Demirspor futbolcusu, teknik ekibi, taraftarı ve yönetimi hakkında yaptığınız haberlerden ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Yaptığınız eksik haberin Demirspor'a katkısı var mı? Yoksa siz Demirspor'a zarar mı vermek istiyorsunuz?

Açık konuşuyorum, bizi sizinle savaşmak zorunda bırakmayın. Ya bu işi doğru dürüst yapın, ya da defolun gidin, doğru dürüst yapacaklara yer açın!!! O kadar!!!

Yorumlar

rüstem dedi ki…
Onur bey, neler yaşandı kongrede siz yazın lütfen. bizim de bilmek hakkımız değil mi??
Onur BİÇER dedi ki…
Rüstem Bey, topu Adana'nın yerel basınına attık. Kendi ayıplarını temizlemelerini bekleyeceğiz. Temizlemezlerse emin olun açıklayacağız.
cenk erdem dedi ki…
bunlar için ayıp yok ki bekleyesin? mütareke basını gibi.. kafa-kol-çıkar ilişkisi yürümüş..bir yerden icazet almışlardır. yazma lüzümü görmemişlerdir. işlerine gelmeyeni yazmazlar.yazık çok yazık..bir yabancı görse Adana'nın basını bu işte takımı nereye gelsin der.
Adsız dedi ki…
Valla bu yazı olmasaydı bize aksettirilen gibi oldu diye düşünecektik. Demek ki neymiş, Adana spor basınına hiç bir zaman güvenmemek lazımmış. Bize aksettirilen şeyde zaten Çınar yönetimindeki insanlar Gökoğluna geri dönmüş gibiydi, nasıl olur diye soruyordum ama cevabı almış olduk...
yergökmavi dedi ki…
YAZIKLAR OLSUN!!
Yeni yönetimimizde hayırlı olsun.
Onca tiyatroda oyun seyrettim ama dün yaşananlar gibi sahnelenen oyun gibi tiyatro oyunu görmedim.
Şimdi herkese soruyorum.Varmı kardeşim,Türkiyenin bilmem kaçıncı büyük şehrinde Adanademirspora para verecek vatandaş.Cevap hayırmı?Peki o zaman ne yapılacak?
Güç birliğimi?Kim kimle konuşup bu işi çözmeye çalışıyor?Hiç kimse.
Bizi tembelliğe alıştıran Aytaç Durak yok artık kardeşim.Zenginde yok.Yiyiciler ise istemediğiniz kadar çok.
Artık şampiyonluk hedefide yok kardeşim.Önce bu klüp ayakları üzerinde duracak,borçlanmayacak,alt yapıya büyük yatırım yapacak,klübe kalıcı gelir kaynaklarını araştıracak bunları faaliyete geçirecek..
Tam tersi olsaydı.Paralı bir yönetim iş başına gelseydi.Ne olacaktı.Borç 10-15 milyon tl.Diyelimki takımda şampiyon oldu.1.ligde ne yapacaktı?hangi parayla hangi transferler yapılacaktı.Transfer yapılamazsa kümemi düşecektik.İşte o zaman Demirsporun bittiği gün olacaktı...
uFuq dedi ki…
Yazı güzel olmuş gerçekten teşekkürler..

peki ya bu kolpa basın ?
Bunlar cebine giren şeye değer verdikleri için bizim ne dersek ne yapsak kafalarındaki zihniyeti değiştirmiyecektir.
Çünkü onlar beyaz perdenin oyuncuları , yönetmen senaryoyu veriyor onlarda paşalar gibi uyguluyor.
Zaten biraz yönetimin yanında olsalar tüm sıkıntılar atlatılacak gibi..

Bekleyip gelişmeleri izleyeceğiz..
DexteR dedi ki…
adım kadar eminim ki açıklamayacaklar. üstüne üstlük eğer şu gelseydi şu kadar yardım yapcaktı, yok şu gelseydi ayda bir milyon tl lik kaynak bulcaktı vs vs bol keseden sallamaya devam etcekler. o yüzden boşuna beklemeye lüzum yok. o gün olanları, o salonda konuşulanları herkes bilsin ki kimin ne oyunlar oynadığı anlaşılsın.
Adsız dedi ki…
Ben yergök maviye katılmıyorum , bu takımın refaha kavuşması için acilen bank asyaya çıkması lazım.Yayın hakkını trt aldı yılda yaklaşık 1.5 trilyon gelir gelecek ayrıca idda da yer alırsan ortalama 3 trilyon civarında bir para girişi olacak kulübe. bu parayı zaten biz belediyeden bekliyoruz ne yazık ki , o yüzden bu sene klasmandan da olsa bank asya ya çıkmalıyız. Bide bilen varmıdır diye bir soru sormak istiyorum bizde gökhan kula diye bir futbolcu vardı bu adam hala sakat mı?
Ali Rıza
zafer dedi ki…
Kongrede yaşananlar işbirlikçi basına başkaldırılarak Ankara Tayfası'nın, Şimşekler Grubu'nun resmi internet sitelerinde facebookda Ads gruplarında ve hatta ADS nin resmi yayın organı adanademirspor.org.tr'de yayınlaması, aklında yanlış düşünceler oluşmuş taraftarların aydınlatılması için en uygunudur. Basın yayın organların bunları yayınlamasını beklemek abesle iştigaldir. Olaylar sıcak ve takip edilirken derhal yayınlanmalıdır.Ankara Tayfası her zaman oolduğu gibi bu konuda da üzerine düşeni derhal yerine getirmelidir.
Adsız dedi ki…
iyide onlara göre yaptıkları ayıp değilki,yapmak zorunda olduklarını yaptılar,o şekilde yapmasalar haberi ceplerine parayı kim koyacak,kimden nemalanacaklar ???

Allah tan tek dileğim en kısa zamanda kalıcı gelir kaynakları bulalım,şu sürüngenleri ozaman görmkeyi çok istiyrum

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

"akrep gibisin kardeşim"

Son birkaç gündür yaşanan transfer krizine dair bir şey demek istemiyordum ama en son Başkan'ın "ben gidiyorum o zaman" restine karşı artık bir ses çıkarayım dedim. Ama Başkan'a diyecek bir şey yok. Onun hali tavrı belliydi zaten; para bende istediğimi yaparım, istediğimi getiririm-götürürüm, kimseye hesap vermem... Daha önce, "ben olmasam Yenice'nin ötesine gidemezsiniz" diyenlerin 2020-2021 versiyonu. Aynı kafa, aynı sonuç. Ben gidiyorum der, gider; kalıyorum der, kalır. Memleketin hali bu.  Sorun, menajerin biriyle takımı oyuncağa çeviren bu tutumu "büyüksün Başkan" diye koşulsuz alkışlamaktı. T akımın imajını yerle bir ederken,  Tanju'su, Anderson'u, harcadığı bir ton parayla bir yanda da taraftara posta koymasını görmezden gelenlerde asıl sorun. Başarı istiyoruz diye ses çıkarmadık, kısık sesle konuştuk, dışarıya karşı da savunduk.  Taraftar her zaman doğruyu söylemiyor olabilir ama Demirspor taraftar olmadan başka tek adam takımla