Ana içeriğe atla

Ankara Demirspor Nereye?


Lokomotif bu hafta Kırıkkalespor'u deplasmanda devirdi, ilerisi için umut verdi. Böylece ilerleyen haftalarda Kırıkkalespor'u dahi küme düşme potasına sokabilecek bir galibiyet aldı. Bir seri yakalayarak dipten kurtulmasını can-ı gönülden istiyorum.

Yorumlar

~~ßlue Inferno~~ dedi ki…
neden kendi takımımızla ilgilenmiyoruz ankara demirspordan bize neee!!!! adanasporlular ankara takımı dediğinde yerden yere vuruyoruz onları.. ama su yaptıgınız son derece yanlıs renktas klüp olabilir aynı adı tasıyabilir ama o ANKARA biz ADANAYIZ!! BİZ ADANA TAKIMIYIZ!! ADANA DEMİRSPORLUYUZ!!
Onur BİÇER dedi ki…
Sevgili blue inferno. Aktif çalışmalarınızdan mutluluk duyuyoruz. Aynen devam edin. Doğru şeyler yaptığımızı hissediyoruz sizlerin sayesinde.

Bu arada biz Ankara Demirspor ile de ilgileniyoruz, bundan size ne. Rahatsız mı oldunuz? Çözüm çok kolay, girmeyin efendim blogumuza.
MiTo1940 dedi ki…
Öncelikle "Demirspor"ların neden kurulduğu veya Demirspor'ların arasında bir bağ varmı onun araştırılması lazımdı. Kimin hangi takımı destekleyeceği yönünde baskı oluşturacak bir durum görememekteyim ancak; Kişiler'in yorumlarına karşılık bilgi verici, açıklayıcı, sağduyulu cevaplar vermeyi öğrendiğim sevgili Ankara Tayfası acaba misyonu'nu tamamladığı görüşündemi ki "Girmeyin Bloğa" deyip, kenara çekilebilir... Saygılar...
ads dedi ki…
bizene ankaradan
mustava dedi ki…
girdiğimiz her posttan sonra açıklama girme zorunluluğu baş gösterdi. bir zaman sonra insan iş yapamaz duruma geliyor. biz üç senedir ankara demirspordan bahsediyoruz, üç senedir blogun gidişatını anlamamış olanlara biz bir şey anlatamamışsak, onlar bir şey anlamamışsa evet, misyon tamamlanmıştır.

demirspor nedir? bakkal takımımıdır, manav takımımıdır? eğer demirsporlara ilişkin kültürü anlatamadıysak -halen- demek ki misyon falan kalmamıştır.

blog, en başından beri tamamen bizim şahsi zevklerimiz, görüşlerimiz, düşüncelerimiz üzerinden şekillendi. biz neyi seviyorsak, neye önem veriyorsak onu yazdık. istedik ki bizden daha küçük olanlar daha farklı-derin temelli bir demirspor algısı geliştirebilsin. sadece sıradan bir futbol takımı gibi görmesinler demirsporu. biliyoruz, genç kardeşlerimiz demirsporu sadece hafta sonu aldığı sonuçlara göre sevmiyor. yürekten bağlılar ona. biz de bir derinlik katalım dedik; tarihten, geçmişten, gerçek efsanelerden bahsettik.

eğer üç seneden sonra hala anlaşılamamışsak, ne yazık ki bizi anlayanlarla devam etmeyi istemekten başka elden bir şey gelmiyor. belli ki aleyhimize bir provokasyon başarıyla sürüp gidiyor.

mito, demirsporlar arasındaki bağı kuracak bir yazı kaleme almış olabiliriz, en azından önceki demirspor yazılarında değinmişizdir belki. sorun bu değil zaten. bunu izah etsek dahi, bir bağ kursak dahi en tepedeki yorum yine gelebilir. bizim yazacağımız böyle bir yazının insanları "tüm demirsporlar kardeştir"e ikna etmesinin imkanı yok. sonuç olarak demirsporları kardeş görmek yine öznel bir tavır. yani önce de belirttiğim gibi, bu blogun yazarlarının özel zevki, anlayışı, görüşüdür. karşındakine anlatıp onu ikna edilebileceğin bir şey değil yani. yukarıdaki yorum ise, istediğimiz yazıları yazmaktan alıkoymak isteyen bir yorum. e şimdi nerede kalıyor misyon?
Onur BİÇER dedi ki…
Sevgili Mito, Mustafa'nın yazdıklarına ekleyeceğim bir husus daha var. Niyet sezgisi. Şimdi misal veriyorum, birisi çıkıp ben Tayfa Mayfa istemiyorum, dediği zaman, bak biz şuyuz, biz buyuz, biz bunu yaptık, bunu yapmayı istiyoruz diye herkese ayrı ayrı açıklama yapmanın imkanı yok. Burada Ankara Demirspor ile ilgili tarihi bağları da anlatırken benzer yorumlar geldi. Zaten soru soran, vurmaya değil almaya gelen kişi kendi belli ediyor. Biz okuyucularımız arasında bir ayrım yapıyoruz. Bak sen bize bir eleştiri getirmişsin. Gerçekten cevabını merak ediyorsun. Bizler de uzun uzun cevaplıyoruz. Ama diğeri öyle değil ki. Cevap beklemiyor. Buna cevap vermek açıklamak anlatmaya çalışmak sadece şu anlama gelir, gel bana vur vur ama önce bir dinle. Neden dinletmeye çalışayım kendimi, gelen adam aynı özeni gösteriyor mu? Özen gösterdiğine yönelik bir çabası var mı?

Misyon konusuna gelince. Her insan dünyaya kendi gözlerinden bakar. Ama herkesin dünyayı bizim gözlerimizden görmesini istememiz çok da doğru bir davranış olmaz. Mesela altyapı. Biz altyapının güçlü olması takımı beslemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu mutlak doğru mu? Hayır, değil. Altyapısı güçlü olmayan bir takım sağlam izleme ekipleri ile düşük maliyetli kaliteli futbolcular bularak ve bunları oynatıp pazarlayarak da başarılı olabilir. Bu durumda aynı sonuca giden farklı doğrular olabilir. O nedenle benim Adana Demirspor taraftarına yönelik özel bir misyonum yok. Ben istiyorum ki; bak kardeşim ben bunları düşünüyorum, bunların doğru olduğu kanısındayım, sen ne düşünüyorsun veya gel bunları oku. Ben içimi açıyorum.

Yaptığım işi büyütürsem, olduğundan büyük gösterirsem şimdiden sarf ettiğim eforun kat kat fazlasını sarf etmem gerekir ve de sonuç alamam.

Misyonum yok ama hedefim var. Demirspor tarihinde bir yer etmeyi her taraftar gibi istiyorum. Ama bunun için dayak atmaya çalışan her taraftara eline sağlık, ama durum öyle değil böyle deme durumunda değilim.
Metin dedi ki…
Ankara Tayfası,
sizin tek suçunuz; yazılan her yorumu yayınlamak :)
Adsız dedi ki…
Sevgili Mustava,

Adı Demirspor, rengi de Mavi-Lacivert olduktan sonra biz o takımı bizim Demirspor'dan sonra ikinci derecede severiz. Bunu o ilk yorumu bırakan anlayamazsa da bırakın anlamasın.Aynı çizginizde devam. Gözlerinizden öperim.

Merih Güvenç
MiTo1940 dedi ki…
Anlaşıldın Ankara Tayfası !

Beraberiz...
hasan ü dedi ki…
ilk yorumu bırakan benim. Ben sadece bizi ne alakadar eder demek istedim. siz ankara da akamet ettiginiz icin takip ediyorsunuz galiba..

Ayrıca Bunu o ilk yorumu bırakan anlayamazsa da bırakın anlamasın. Rahatsız mı oldunuz? Çözüm çok kolay, girmeyin efendim blogumuza. gibi sözler sizin gibi demokrasiden sosyallesmeden bahseden cagdas insanlara yakısmıyor.

bir taraftar olarak bir sitemime dayanamadınız.. 2 yasımdan beri demirspor maclarına götürülmeye basladım su anda 23 yasındayım ben bu takımın sempatizan taraftarı değilim ben demiryolu sevgisi içinde büyüdüm sırf demiryolu sevgim yüzünden okudugum kütahyaya bile trenle gider gelirim. Benim dedem demirspor kuruldugunda adanada kondoktor sefiydi ve kendisinin maasından demirspora para kesiliyordu.

Zevkinize göre kişi elestiremezsiniz!!. Bu yazıyı okuduktan sonra, Sadece 2 sene öncesinden bir Adana derbisini macı hatırladım. orada Ankara demirspor diye bagırırlarken ben aglamıstım üzüntüden.Simdi sizlerin bu yorumlarını görünce daha kahroldum
Onur BİÇER dedi ki…
Bu şekilde yazsanız, öyle cevap almazdınız Hasan Bey. İlk yorumunuz yukarıda. İlk yorumun sahibini üzeceğimi düşünmezdim, ama sizi üzdüğüm için üzüldüm. Bu tarzda konuşacaksak istediğiniz her şeyi kendimce cevaplarım.
Ati dedi ki…
sevgili blue inferno, ya da hasan ü bey;
spor 01 de yazılan terbiyesiz , seviyesiz yazının altına blue inferno nick iyle bırakmış olduğunuz "Ankara tayfası gitsin kumda oynasın" tadındaki yorumunuzu gördüğümde ben daha çok kahroldum bilesiniz. sert cevaplardan sonra mağdur edebiyatı yapmanıza gerek yok efendim. bizi sevmediğinizi ben o yorumlarda gördüm, sevmek zorunda değilsiniz, katılmak zorunda değilsiniz, zaten bizim kendimizi sevdirme veya -o sitedeki bazı amcalar gibi bir çıkarımız olmadığı için- genel bir katılım bekleme gibi bir amacımız da yok.Ankara tayfasının diğer elemanları oldukça hoşgörülü ve kibar yazılara ve açıklamalara imza atıyorlar, benim üslubum biraz rahatsız edicidir, buradaki sözüm size olmamakla beraber, üzerimize saldırılar devam ederse ;sert , rahatsız edici ve blogun tarzının dışında cevaplar yazacağımı tüm camiaya bildirmek isterim. güçlü bir demirspor çatısı altında görüşmek dileğiyle dolu bir Ankara tayfası elemanı olarak herkese saygılar...
Ati dedi ki…
bu arada bu blogu açarak kendimizi Demirsporun tek sahibi gibi göstermeye çalışmadık sayın blue inferno, sağ- sol ayrımı da yok arkadaşlarımın çoğu sol görüşe mensup olabilirler, ama benim yoğun bir sağ görüşlü kişi olduğumu da bilirler, daha bana bir ayrım yapmadılar, siz nasıl ve nereden gördünüz bu ayrımı anlayamadım ama... birde biz kimsenin değnekçisi ya da bozacının şahidi değiliz, ağzımızı toplarsak iyi olacağı kanaatindeyim. yazdığınız yorumda bir cümle doğrudur hakkınızı yemeyelim:
" herkesin ne olduguda acikca görünüyor"!!!!!!!!
hasan dedi ki…
arkadasım o nick bana ait değil anlasıldımı terbiyesizin biri nickimi kopyalamıs hem sizi elestireceğim hemde sitenize gireceğim yok böyle birsey sizi elestirecek olsam burdan yaptıgım gibi yazardım

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir