Ana içeriğe atla

Futbolcular İçin Bir Sinema Tiyatro Yazısı

Ne demiştik?

Biz taraftarlar için sahada oynanan sinema, tiyatro değil demiştik, az aşağıdaki yazımızda. Sahadaki bizim için hayatın ta kendisi demiştik.

Sizin için de öyle değil miydi Adana Demirsporlu futbolcular? Sizin için de hayat memat meselesi değil mi futbol? Hem sizin için daha hayati, çünkü hayatınızı bu işten kazanıyorsunuz. Futboldan besleniyorsunuz, ekmek yiyorsunuz.

Peki biz olmazsak siz ekmek yiyebilir misiniz? Biz sizi seyretmek için tribünlere gelmesek sizin ne işiniz var sahada? Bu mesleği var eden bizleriz, tribündekileriz. Biz futbol seyretmeye geliyoruz, sizden futbol oynamanızı bekleyerek geliyoruz.

Siz ne oynuyorsunuz bize? Futbol demeyin, ne olur. Tiyatro deyin, sinema deyin. Gerçekten final maçına çıkmış ve geriye düşmüş bir takım için, sizin sahada yaptığınızı futbol olarak nitelemek imkansız.

Gayeniz nedir? Akıl hocanız kimdir? Mücadele etmemenizin sebebi nedir? Mücadele ettiğinizi görüp de başarısızlığı sineye çekecek kadar olgun bir taraftar olduğumu düşünüyorum, yine de İDÇ maçındaki kötü performansı futbol ile, formsuzluk ile açıklayamıyorum.

Kimin ve hangi lafların tesiri altındasınız? Psikolojinizi allak bullak eden nedir?

Takım yükselme grubuna kalamadı, olası iddia gelirleri de, tribün gelirleri de kuş oldu uçtu. Alamadığınız için isyan ettiğiniz maç başı primlerini bu futbolla mı kazanacaksınız yoksa başka gelir kaynaklarınız mı var? Babadan zengin misiniz, kirada daireleriniz mi var?

Siz İDÇ maçında ekmek yediğiniz futbolculuk mesleğiyle, üzerinize geçirdiğiniz Adana Demirspor formasıyla ve sizlerin var oluş sebebiniz olan taraftarlarla dalga geçtiniz. Dalga denizde olur beyler! Merak etmeyin, bu dalganızın takipçisi olacağımızdan emin olabilirsiniz!

Yorumlar

Adsız dedi ki…
futbolcular onlara verilen rollerin hakkını fazlasıyla verdiler.helal olsun !!!
senaryo aynı sadece futbolcular değişti
Adsız dedi ki…
yönetim farklı mı sanki ! o cephede de değişen sadece oyuncular ...
Adsız dedi ki…
On beş senedir eline her geçiren futbolculara saldırıyor.Her başarısızlıkta onlara yükleniyor.İşçi takımıyız diyoruz sonra fubolculara para almadan oynayın, sadece sizmisiniz bedavaya oynayan diye sitem ediyoruz.Demir yolu işçileri analarının aksütü gibi helal hakları için çalışmazken destekliyoruz, futbolcular isteksizse sinkaf.
Hangimiz anamıza, bacımıza, karımıza, kızımıza değil küfür söz gelse sessiz kalırız.Adam futbolcunun tüm sülalesine maç boyu küfrediyor, futbolcu adama maç sonunda el kol hareketi yaptı diye linç.Neymiş efendim taraftara küfretmiş.Hayır, bana küfretmedi ben hiç üstüme alınmadım.Küfredene
küfür etti.
Her gelen futbolcu,teknik adam,yok Mersin'den gelmiş, yok geçen sene attığı golden sonra çok sevinmiş, hainmiş, nankörmüş...
Afedersiniz b..kumuzla oynuyoruz.
Sizce bu değirmene yetenek vadeden futbolcu gelir mi?
Sevgiyle, saygıyla büyüyeceğimize kendimize düşmanlar yaratıp kinle nefretle büyümeye çalışıyoruz.
Hedefi Mersin koymuşuz, neden büyüyemiyoruz, diye soruyoruz.Yeni nesil bu ulu çınarın rakibinin Mersin olduğunu sanıyor Feneri, Beşiktaşı ,Galatasarayı düşünemiyor bile.
Peki ne yapalım diye soruyorsanız.
1)Bi kere biz bu takımı sevinmek için sevmiyoruz,aksi taktirde Barcelona,Real ne güne duruyor.
2)Gerçek altınsan çöpte bile durumun değişmemeli.Amatör ligde bile olsak Demirspor duruşumuz değişmemeli.Duruma göre asaleti bozulanlara prim vermemeliyiz.
3)Siyasilerin bu takıma bir faydaları yok .Kendileri için rant varsa varlar yoksa koyduklarının fazlasını alıp giderler.Dipte de olsak onlara yalvarmamalıyız.Biz olmasak bitersiniz tavırlarına karşı dimdik durup çekilin gidin artık diyebilmeliyiz.
Ne var bu senede olmasa ,ne var 5 sene daha süper lig görmesek. Ama Aslan gibi duran,çizgisi,hayata bakış tarzı olan, yetiştiren, eğiten, herkesin güzelliklerini konuştuğu camia olsak. Çok mu zor.
Başarı, destek sonra istemeden de gelir.
ÖMER DURMUŞ
Adsız dedi ki…
Ömer kardeş;

Futbolcusunu bizim kadar yücelten var mı allah aşkına yıllardır? Posterlerini bile yaptık hepsinin tek tek Şimşekler Grubu açtı maçlarda hepsini. Hep destek tam destek dedi taraftar. Taraftarını yıllara dayananan bir aldatılmışlığı olduğundan artık sabrı kalmadı bence. Bir de örneğin İDÇ maçında şerefsiz Murat Bölükbaşı'nın yaptığı hareketi gördünüz allah aşkına başkan dese ki devre arasında aldık Murat'ı tabi ki tepki olur. Bir de bu taraftar Mersin'den gelen oyuncuları bence kabullendi artık, sadece HOCA'ya idi tepki. Orhan ve Onur bence oturdu artık bu takıma.
Cem gibi kaşarlanmışların başını çektiği grup takımı sabote ederse tabi ki sonuna dek tepki veririz. ALDATILAN ve OYALANAN sürekli taraftar oldu. Hangi futbolcu parasını almadaı ya da eksik aldı? TOPÇU efendiler isteseydi şimdi play off'taydık ve başka şeyler konuşulacaktı.
kebabman dedi ki…
İDÇ maçındaki kötü performans futbol ile, formsuzluk ile elbette açıklanamaz.
18 maçın en az 4 tanesinde bunu yapanları görmemezlikten gelenleride anlamak mümkün değil.
Bir kaptan gereken zamanda 1 maç kurtarmazsa,bir kaptan arkadaşlarına siz ne yapıyorsunuz,kendinize gelin ulan demezse,bunları yapmadıgı gibi tiyatronun başrolünü oynarsa neyleyim ben o kaptanı.Ekürisi Alper ile birlikte KEFİLLERİNE iade edilmelerini talep ediyorum.Alacakları daha fazla kabartılmasın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

İtler Çakallar Vınlayanlar

 Kimse Demirspor taraftarına itler çakallar diyemez; kimse böyle bir sözün söyleneceği ortam yaratamaz.  Buna teşebbüs edenler oldu tabii ama unutulup gittiler. Bugüne kadar bu takımın sadece ama sadece kendine muhtaç olduğunu sanan onca kişi gelip geçti. Vikipedia'da Adana Demirspor sayfasına bakın, ne çok isim var. Zannettiler ki hepsi tek, değişilmez. Ama Demirspor'a musallat ettikleriyle birlikte çekip gittiler.  "Ben olmazsam Yenice'yi geçemezseniz" diyen Aytaç Durak ve hüküm sürdüğü yıllarda, onun ağzının içine bakanlar, sarı zarflarından medet umanlar, İstanbul takımlarını destekleyenler, topuğuna basıp gezenler, iki çift lafı bir araya getiremeyenler, kayyumla tehdit edenler, borcu kongreye doğru katlayarak büyütenler, öldük bittik geberdik gittik diyenler... Hepsi vınlayıp gittiler.  Kim kaldı? Taraftar olan, içimizden biri, Bekir Çınar kaldı mesela. Demirspor için emek, zaman, para harcayana saygı duyan ama kendine yapılan saygısızlığı unutmayan taraftar