Ana içeriğe atla

Adana Demirspor - Mardinspor Maç Değerlendirmesi


Puan kaybının umutları bitireceği maçtan üç puan alarak umudumuzu ilerleyen haftalara taşıdık. Takım olarak mücadelemiz iyiydi. Rakibe pozisyon vermememizin yanında bizde fazla pozisyon bulamadık.
Oyuna sezon başında sıkıntılar yaşadığımız dizilim ile çıktık. Ceyhun önlibero değilde sağ açık gibi başladı. Bu durum ortasaha gücümüzü düşürdü. Cem'in sakatlanması ile Burak oyuna girince sağ kanata, Ceyhun ise asıl yeri olan önliberoya geçti. İlhan- Ceyhun önliberosu ile ortasahaya hakim olduk ve pozisyon vermeden maçı tamamladık. Ofans yönümüzle ilgili bişeyler demek gerekirse Alper bu formuyla takımın hücum gücüne destek değil köstek oluyor. Maç içerisinde mücadelesi düşük , topu çok ayağında tutuyor takımı yavaşlatıyor.
İçeride kazanamama serisini bozduk , deplasmanda zaten iyi gidiyoruz. Bu gruptan çıkmak hala bizim elimizde. Urfa'nın Tarsus deplasmanı var. İskenderun ile Urfa maç yapacaklar. İkili averajımız Urfa'dan iyi. Tüm bunları değerlendirirsek şansımız hala yüksek. Son dört maç...

Yorumlar

Adsız dedi ki…
alper yeter artık.geçen hafta dünyaları kaçırdı,sezon başından bu yana da formsuz,hala ilk 11 başlıyor.kenarda alican dururken bu ısrar niye.yazık gerçekten,hemde çok...
Onur BİÇER dedi ki…
Aynı şeye ben de değinecektim. Alican neden oynamıyor? Oynadığı dönemlerde çoğunluk mücadelesinden memnundu, ne oldu da oynamadı yine?
göktuğ dedi ki…
Durmuş hoca tercihini Alper'den yana kullanıyor. Sadece Alper'in hastalığında Alican'a şans verdi. Açıkcası ben Alican'ında forvet hattımız için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Ama Alper-Alican seçiminde Alican'ı tercih ederim. Hiç değilse canını dişine takıp oynuyor.Hava toplarında etkili. Bence ortasahayı kalabalık tutup tek forvet oynamalıyız. Diğer türlü ileriye top taşıyamıyoruz. Takım İlhan-Ceyhun ikilisini bozmamalı. Zorlu maçlarda Osman takviye olarak takıma girmeli. Çok forvetli oynamakla gol gelmiyor.
Adsız dedi ki…
Ceyhun önliberoda bukadar iyiyken neden hala kanata almak ister bir insan? Geçen senede burda süper oynuyordu ve takımın yıldızıydı.Apdulkerim kanata aldı ve bitirdi çocuğuda takımıda.Tam yerine geldi derken yine aynı hatayla kanatta başlatıldı.Ya birisi kesilecekse alperi kesin artık! Ben bu adamın iyiniyetinden şüphe ediyorum sonu özgür nasuh gibi olacak.o da gidecek olan taraftara olacak! Abdulkerim hoca yönetimin başını ağrıtır onca doğruyu götürür dedik aynısı oldu,şimdide bu alper takımdaki onca doğruyu götürür olan yönetime ve taraftara olur yine söylüyorum. Bu adam kimden torpilli açıklasın başkanımız bizde öğrenelim? Alican bence bu saatten sonra oynamaz takımdan gider,gitsinde artık çünkü bu takım kaşarların yeri.Git sende şahin gibi kendini kurtar alican.
Adsız dedi ki…
bazı spor siteleri demirsporun en büyük gücü olan taraftarını yanlış haberlerle vurmaya çalışıyor.Bu siteler maçtan 45 dakka önce çekilmiş maraton tribününü seyirci gelmiyor diye manşetten duyuruyor.Bunlar tehlikeli haberler seyirci gelmediğini duyan başka taraftarlarda maça gelmeyecek.EN BÜYÜK SORUN MAÇIN TV DEN VERİLMESİ BUNA BİR AN ÖNCE DUR DENMELİ.YOKSA SEYİRCİ GİDEREK AZALACAK.BİZİM TARAFTARIMIZI SHOWUMUZU İZLEMEYE GELEN YÜZLERCE BAŞKA TARAFTARA AİT SEYİRİCİLER VAR ARTIK BUNLARDA GELMEMEYE BAŞLADI.ANKARA TAYFASI BUNA BİR KAMPANYA YAPALIM İÇERİDEKİ MAÇLARI TV DEN YAYINLANMASIN.
Onur BİÇER dedi ki…
Adsız okuyucumuz, maçların naklen yayını karşılığında Çukurova TV kulübe 1 milyon TL verdi ve bu para ile eski borçlar ödenerek lige girildi diye biliyorum. Bu nedenle iç saha maçları yayınlanmaya devam olunacaktır. Taraftar sayısı konusunda ise maçların yayınlanması belki etkiliyordur bir ölçüde taraftar sayısını ama takım iyi oynadıkça, dünkü gibi mücadele ettikçe yayınlansa dahi taraftar gelecektir. Durum çok daha vahim bir hale gelirse bir şeyler yapmayı düşünebiliriz.
Adsız dedi ki…
maraşı vurusak hafta sonu kıyameti koparrız tarsus maçında...hala o anlar aklım gelir.Tarsusta bize yapılan kahpelikler,..HERKES UNUTUR,ŞİMŞEK UNUTMaz,gevşek BURHANETTİN KOCAMAZ..
Hakan HOŞCAN dedi ki…
Maraş maçı hiçkimsenin beklemdiği kadar koly olck bence :)Bir Maraş seferi düzenlemek lazım :)


forzadanademir.blogspot.com
Adsız dedi ki…
Alper'den önce tartışılması gereken bir Cem Hallaçeli vakamız var bence, gitmesi gerekenler listesi sıralaması ile birlikte şöyle olmalı ;

1 - Cem Hallaçeli (adındanmıdır nedir, bu Cem'lerden bir hayır göremedik, Hallaçeli, Yanık, Demir)

2 - Alper Yeşil

3 - Kaya Tarakçı

Ziya
Adsız dedi ki…
Herkesin ortak listesi bu zaten.Çünkü çok net görünüyor bu olay tribünden. Herkesin gördüğünü yönetim görür umarım.Cem ve Alper çok parada alıyor. Cem çok yetenelki inkar eden kördür ama ona rağmen istemiyor kimse neden? Çünkü Demirspor taraftarı kumpaslardan usandı! Cem-Alper-Kaya(yeteneksiz diye bu) git-me-li. Temiz Demirspor istiyorum artık.
göktuğ dedi ki…
Bu kumpas, kuyu kazma, sabote etme, takım içinde horoz olması meselesi hepimizi paranoyak yaptı.Her hareketten her haberden bişeyler çıkarmaya başlar olduk.

Yönetimler, antrenörler , idari menejerler ne için var ? Bu olayları sıkıntıları gidermek için. Geçmişte sabote etmek ile suçladığımız oyuncular hep şampiyon takımlardan geldiler. En kötüsünün bile şampiyonluğu vardı. Neden oralarda sabote etmediler. Yada edemediler.

Oyuncular bana göre bu işin içindeki en masum halka. Camiada sözü geçen herkesin en iyi Demirsporlu benim deyip kimseyi beğenmediği , yerine gelenin kuyusunu kazdığı, onun başarısızlığı için elinden geleni yaptığı başarının sadece kendisi ile geleceğine inandığı ortamda ben oyuncuları açıkcası fazla suçlayamıyorum.
Adsız dedi ki…
Tamam yılanın başı zaten onlar.Ama o yerine gelenin kuyusunu kazan yöneticiler vitrin kısmında değil yani sahada son sözü söyleyen topçu,o adamları yok etmek elimizde değil ama onların kullanacağı topçuyu oynatmamak elimizde.
Adsız dedi ki…
Göktuğ kardeşim,

Özgür, İlker, Ramazan ve Ünsal içinde mi aynı şeyleri düşünüyorsun ?

Ziya
göktuğ dedi ki…
Ziya Abi ;

Abi futbolcuların büyük çoğunluğunun yönlendirmeye açık olduklarını düşünüyorum. Malesef her zaman karakterli oyuncuları bulması zor. Yukarıdaki saydıkların hakkında hepimizin düşüncesi aynı.

Benim anlatmak istediğim ortada futbolcuların zaafları, karaktersizlikleri varsa bunu çözmek görevi yönetimlere, antrenöre düşüyor.

Yukarıda saydığın isimleri değerlendirelim. Ünsal Bursa'da 34 maçta 34 oynayarak şampiyonluk yaşayarak bize geldi. Ramazan geçen sene Buca ile şampiyonluk yaşadı.İlker Manisa'da ilk 11 çıkıyor. Özgür iki kez şampiyonluk yaşadı. Bunların hepsi bizim giden şampiyonluğumuzda başrolu oynadılar. Ama daha önceki veya şimdi oynadıkları takımlarda bunu yapamadılar. Anlatmak istediğim sen futbolcuna sıkıyı verirsen bu işlere giremez.

Eğer takım üç-beş oyuncunun vicdanına göre şampiyon olacakmış gibi yönetilirse böyle aksilikler ile karşılaşmak olası. Futbolculara fazla kızmamamın nedeni bu.

Yoksa yukarıda saydıklarını ve daha nicelerine hakkım haram olsun.
Adsız dedi ki…
Her şey yönetimlerin elinde. Bir zamanlar Samba Mustafa denilen Tarsus'tan aldığımız kıvırcık saçlı bir kalecimiz vardı. Adana'da oynanan bir Rize maçında inanılmaz iki gol yiyerek maçı 2-1 kaybetmemize neden oldu. O zamanlar her kes maçı Mustafa'nın sabote ettiğini (Bakın sattığını diyemiyorum) söyledi. Bu gelecek vaad eden, hatta GS.'ın bile istediği söylenilen bu kaleciyi o zamanki yönetim bitirdi. Gerçi o zmanlar bonservis bedeli gibi bir koz vardı ama, şimdi yönetim istesin istediği futbolcunun futbol hayatını bitirir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir