Ana içeriğe atla

Kahvaltıda Zeytin İyidir...

Sayın Yıldırmaz...

Öncelikle iyi hafta sonları diliyorum. Kongre sürecinin netleşmesi sonrasında spor01 ailesi olarak köşe yazılarınıza dönmenizi ve hatta hız vermenizi memnuniyetle ve tebessümle karşılıyorum...

Efendim, demişsiniz ki; ben Aytaç Durak eleştirilmesine rağmen para verdiği için ona teşekkür ettim.

Biz Aytaç Durak'a teşekkür ettiniz diye size yüklenmedik. Siz dediniz ki bazıları utanmadan Aytaç Durak'ı eleştiriyor. Aytaç Durak para veriyor diye utanmam mı lazım eleştirimden... Siz bu ithamı bize yapmasanız dahi biz o kesimde olduğumuz için yani eleştirdiğimiz için o hitap ettiğiniz kesimle bu noktada ayrı düşmüyoruz. E siz hala bizim kadar açık olamadınız. Aytaç Durak'ı eleştirirken utanması gereken belli kesimler kimdi? Bir duyalım, bizimle aynı konumda olanlar kimmiş, bir tanıyalım. Güçlendirin bizi sayın Yıldırmaz.

Saygıdeğer basınımız kongre süreçlerine karışmamıştır. Karışmazsınız tabi. Atama gücünüz yok. Neden kongre sürecine karışmıyorsunuz mu dedik... Dedik ki arşivlerinizi açın bakın. Sahi ya spor01'in arşivlerine ne oldu? Eminim düzelecektir. Size sizlerle cevap verebilmek için arşiviniz lazım.

Örneğin Seyhan Belediye Başkanı'na 100 bin TL verdirebilmek için kaç tane haber, köşe yazısı yazıp oluşturduğunuz gündeme bir bakın. Açın şu arşivleri birlikte bakalım. 100 bin TL almak için Adana ayağa kalkmadı mı?

Takım lige giremeyecekti ya hani... Hani 1,3 milyon TL lazımdı yaklaşık olarak. Yoksa gençlerle girip diğer takımlar gibi rezil olacaktık hatırlarsanız. Ortalığı ayağa kaldırdınız. Kaldırmadınız mı? Açın arşivleri bakın. Kaç tane yazı girmişsiniz.

Yardım gecesi olacaktı. Rezil olduk. Muhteşem bir baskı yaptınız. Destek verenlere teşekkür yazıları, vermeyenlere baskı yazıları girdiniz. Kimileri suç unsuru taşıyan yazılar yazdı köşe yazarlarınız. Sizlere mail attım bakın yapmaya çalıştığınız şey güzel ama üslubu biraz düzeltin ki dava açılmasın diye. Kamuoyu yine oluştu yazılarınızla.

Yukarıda verdiğim örnekler yaptığınız iyi şeyler. Peki Adana basınının gözü Kara, yılmaz ve Yıldırmaz bekçileri. Bu kulüp kayyuma kaldıktan sonra takımın lige girip girmemesinin, yardım gecesinin, Seyhan Belediyesi'nin ne anlamı kalacaktı ki? Bu leke bu takımın alnından nasıl silinecekti? Şimdi soruyorum, birisini desteklemeden -ki siz basınsınız Aytaç Durak dahil kimseyi desteklememeniz lazım bağımsızsanız- kongre sürecinde kamuoyu yaratılamaz mıydı? Kulübe sahip çıkan yok son 5 gün, son 4 gün, son 6 saat vs. yazılar, onlarca köşe yazısı giremez miydiniz? Aytaç Durak bir paralı yönetimi işaret etsin diye baskı yapamaz mıydınız? Pardon siz Seyhan Belediyesi baskı işlerine mi bakıyordunuz? Taraftar Aytaç Durak'ın kapısına kadar gittiğinde Aytaç Durak Adanaspor'a yaptığın büyüklüğü Demirspor'a da yap, Bekir Çınar olmasa dahi sahipsiz bırakma diye ortalığı ayağa kaldıramaz mıydınız?

NEDEN BU TAKIM KAYYUMA GİDERKEN KAMUOYU OLUŞTURMADINIZ? AÇIKLAYIN... Açıklayın ki; Adana medyasını biraz daha iyi tanıyalım. Mesela sizden Aytaç Durak'a bir gün olsun neden baskı gelmez, bir tanıyalım sizi.

A bir de diyorsunuz ki Ocak ayında liste çıkarın yönetime girin. O zaman bizleri daha yakından tanırsınız. Sizi yönetici olursak daha yakından tanıyacağımız kesin. Ensemizde bitiverirsiniz. Ancak sakın ha birgün bu kulübün başına gelirsek eski duruşunuzdan ödün vermeyin...

Takımını her seven kongrede liste mi çıkaracak sayın Yıldırmaz. Bir gün o da olacak meraklanmayın. Kazanırsak Adana Demirspor basınında da taşların yerinden oynayacağı gün. O gün yutkunmayın lütfen...

Siz de Demirspor sevdalısısınız. Ama siz liste çıkarmayın. Siz takımın iddaa gelirleri üzerine temlik koyulması nedeniyle beş kuruş alamıyoruz ya o temliki kim koydurduysa ona öyle bir baskı yapın ki kulübe 220 bin TL civarında nakit para sağlansın. O kişilerin temlikini ötelemesini sağlayın. Aytaç Durak'a öyle bir baskı yapın ki; kendi atadığı yöneticiler döneminde oluşan borç sarmalının kırılıp atılması için elini taşın altına sokmak zorunda kalsın. Mesela Aytaç Durak'a formamıza reklam bulabilmesi için öyle bir baskı yapın ki; hem göğsümüze hem kolumuza reklam alalım. Hem bir sponsorumuz olsun.

Çıkın deyin ki mesela ama istisnasız her gün deyin. Otoparkları Adana'nın kulüplerine vermeniz boynunuzun borcudur. Demirspor'un fiilen 15 küsür yıldır başındasınız. Demirspor bu noktaya geldiyse kendinizi bundan soyutlayamazsınız, 15 yılda ayağımız üstünde duramazken biz, siz sürekli dimdik ayakta kalıp her belediye seçimini kazanıyorsanız bu işte bir yönetsel hata olmalı deyin. Yeter mi buna yüreğiniz? Buna yüreğiniz yeterse, siz Demirspor sevdalısı olarak bu takıma 2 milyon TL kazandırırsınız. Ama Azim Öztürk'e yaptığınız baskı gibi baskı yapacaksınız.

Biz Aytaç Durak'ı neden mi eleştiriyoruz? Bizim arşivlerimiz herkese 24 saat açık. Açın bakın.

Keyifli bir Cumartesi dilerim. Kahvaltınızda zeytin de yiyin sevgili Adana basını. İçinde GDO olması mümkün olmayan yegane yiyecek zeytinmiş. O nedenle zeytin de yiyin. Yalnız çekirdeğini çıkarın ha yerken. Yoksa boğazınızda kalır.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Yalnız çok zeytin yenirse hazımsızlık yapıyormuş, Sn. Yıldırmaz ona da dikkat edin lütfen.

Ziya
göktuğ dedi ki…
Sayın Yıldırmaz ;


@ - Kongre sürecinde Adana Medyası sesiz kalmış demişsiniz Adana Medyası hiçbir süreçte hele kongre süreçlerinde yönetimlere asla karışmamıştır haddine de düşmez ama yönetim oluştuktan sonra daima yönetimlerin arkasında olmuştur bunu zaman zaman eleştirileriyle de yapmıştır.


Adana medyasını çok ama çok iyi tanıyorum.Diğer kongrelerden önce nasıl gündem oluşturduğunuzu çok iyi biliyorum.Hadi oluşturmadınız diyelim yarın kongre olacağının haberini girmek bu kadar zor mu ? Kongre sürecine müdahale etmek farklı , kongre süreci ile ilgili bilgilendirme yapmak farklı.

Adana spor medyası olarak gelecek başkanın vasıflarını nasıl olması gerektiğinin tanımını yaparken müdahale ediyorsunuz da
kongre sürecini hatırlatmak ve canlı tutmak mı ? müdahale oluyor.

Sayın Yıldırmaz bizden kat ve kat fazla seven ve düşünen kişiler olarak kendinizi tanımlamışsınız. Bizlere ise bu kadar seviyorsanız liste çıkarın demişsiniz.

Madem bizden daha çok sevdiğinizi iddaa ediyorsunuz. Neden sizler liste çıkar mıyorsunuz ? Ayrıca biz mevcut başkanımızın devamını istedik.Bunu açık şekilde arıza vermeden belirttik Demirspor'a bu yeni yönetim bulma çabası nedendir ?

Demirspor'u sizleri eleştirmek için şart nedir ? Yönetici olmak mı ? Eğer yönetici olmadan eleştirilemiyorsa siz neden yazı yazıyorsunuz ? Bu sitede yazı yazanların büyük bir bölümü kongre üyesi , kombinesini alan , Demirspor ile ilgili olan her konuda müdahil olan insanlar hatırlatmak isterim.

Aytaç Durak'ın yaptığı yardıma yer vermişsiniz. Kendi görüşünüz olarak övmüşsünüz. Geçen 2 yıllık sürede destek vermediği zaman eleştiren bir adet yazınızı gösterebilir misiniz ? İyi yapınca alkış kötü yapınca sessiz protesto mu ? yapıyorsunuz ? Siz eleştiride ve övgüde teraziyi koruduğunuza inanıyor musunuz ?

Davulun sesi uzağa hoş gider demişsiniz. Bize davulun sesini yansıtacak olanlar kimler ? Sizlersiniz.Davulun sesi bize aksaklıklar nedeniyle gelmedi. Bizler davulun sesine gittik. Anlayacağınız düşündüğünüz gibi gelenler ile yetinmedik kendimiz herkesle konuşarak fikir ve kanaat sahibi olduk.

İletişimin aksamaması ve davul seslerinin hoş olmasa bile arızalara kurban gitmeden ulaşması dileğiyle...
Adsız dedi ki…
adana spor medyasındaki teknik sorun hala devam ediyor :))))

şalgam
Onur BİÇER dedi ki…
Ziya Bey, kararında yendiğinde zeytin zihni de açar.
talha dedi ki…
süper bir yazı helel olsun ankara tayfamız sizleri seviyorum sizlerin polarını giymek nasip olmadı ama inş bir gün olur sizleri seviyorum
SAYGILARIMLA
TALHA YAPICI
Adsız dedi ki…
birde şunu sorsanız keşke ..
yardımdan bahseden zaatı muhterem;
1 küsür triLyonLuk borç karşıLığı çukurova tv ye veriLen yayın hakLarı ve sonrasında bu sizin bu yıL ki istikakınızdı diyen sayın başkanınız seyirci hasıLatını yerLe bir edip akLınca kurnazLık yaparken neden siz yaLnızca veriLen yardımın üzerinde duruyorsunuz acaba..

gerçi doğru; zeytin yenirken baş öne eğiLir çekirdeği avuca çıkar.. ee insanda geniş açı göremiyor tabii..

ruhsatçıLarın basınına saygısızca..

secher ..
Metin dedi ki…
Bu kişiler hala Adana Demirspor taraftarının büyüklüğünü anlayamamış... Sevgili tayfa Ankara'da olmanız talihsiz bir durum, her konuda Ankara'da (Uzakta) olmanız bahanelerin başında yer alıyor. Adana Demirspor taraftarı Ankara'da da Adana'da da İngiltere'de de Avustralya'da da Fizan'da da aynı amaç doğrultusunda aynı şeyleri düşünüyor. Ben Adana'dayım, ben de burada yazılanlara katılıyorum, peki benim üzerime neyle geleceksiniz?
Adsız dedi ki…
Adana medyası ve açık zihin pek yakın kavramlar gibi gelmiyor bana.

Ziya
türkayADS dedi ki…
"Takımını her seven kongrede liste mi çıkaracak sayın Yıldırmaz. Bir gün o da olacak meraklanmayın. Kazanırsak Adana Demirspor basınında da taşların yerinden oynayacağı gün. O gün yutkunmayın lütfen..."
Adsız dedi ki…
"Takımını her seven kongrede liste mi çıkaracak sayın Yıldırmaz. Bir gün o da olacak meraklanmayın. Kazanırsak Adana Demirspor basınında da taşların yerinden oynayacağı gün. O gün yutkunmayın lütfen..."

İnşallah sizin gibi insanların yani sömürücü tiplerin bu klubun kapasından giremediği günleri tekrar yaşicaz, belki ömrüm boyunca şampiyonluk göremiceğim ama böyle bir duruş görmek o kadar uzak olmasa gerek işte o gun kupaların en büyüğünü kaldırmış kadar sevinecem.
Büyük Saat dedi ki…
Yıldırmaz'a fazla yüklenmeyin.
O'na BABAsını sorun.
Yıldırmaz'a fazla yüklenmeyin.
O'na DAYIsını sorun.
Yıldırmaz'a fazla yüklenmeyin.
O'na KARA arkadaşını sorun.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir