Ana içeriğe atla

Umutlar Tükeniyor...

Yönetimin görevine devam etmesi gerektiğini, mücadeleden yılmamaları gerektiğini söylemiştik. Sebebi, onlarda gelecek adına bir ışık görmemizdendi. Günahlarıyla, sevaplarıyla sırf bu potansiyeli taşımalarından dolayı belki de bugüne kadar kimse için dile getirmemiştik onlara sunduğumuz güveni. Hala da söylüyoruz. Ancak üzücü olan şu ki galiba biz söylüyoruz, biz dinliyoruz.

Durmaz hocanın istifası ile yerine getirilen isimlere baktığımızda hakikaten gelecek adına umutlar tükeniyor.

Biz sizden neler bekledik, siz bize neleri layık görüyorsunuz sayın Bekir Çınar ve yönetim kurulu üyeleri. Küfür gibi bahanelerin ardına sığınılmamalıydı, taraftarlar arasında ayrım yapılmamalıydı, takımımızın futbol oynaması sağlanmalıydı...

Öyle olsaydı, yani sadece futbol bile oynayabilseydik, bugün bunları değil geleceğe yönelik umudumuzu konuşabilecektik.

Yeni hoca ve sportif bilmemne tercihi sonucu görüyoruz ki artık ipler sizin elinizde değil.

Belli ki mücadeleyi bıraktınız. Belli ki Demirspor kısa süre sahip olduğu bağımsız yönetimine elveda demeye hazırlanıyor.

Siz vazgeçseniz de, bir 15 seneye daha mal olsa da biz "Bağımsız Demirspor" demeye devam edeceğiz...

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Üzgünüz Bekir Bey. Sizin duruşunuza ve yapmak istediklerinize, samimiyetinize her zaman inandım. İlk kez bir yönetime inandım ve hatalarını maruz görülebilir olarak algılayıp, belli seviyelerde eleştirip sizi, küçük sitemlerden tutun da ağır hakaretlere kadar birçok tepkiyi size vermiş olduğumuz destekten dolayı hiç çekinmeden göğüsledik. Çünkü size bir sözümüz vardı. BU YOLDA, sizinle yıpranmaya varız, dedik. Omuz omuzayız, dedik. Ama olmadı. O yolda biz sizinle yıpranalım derken, siz bizlerle yıpranmayı değil, kendi yıpranmışlığınızla kendi yolunuzu çizmeyi tercih ettiniz.

Bize dediniz ki; takım küfür gibi bahanelerin ardına artık sığınmayacaktır. Ama taraftar da küfür etmesin. Takım bu bahanelerle hala açıklamalar yapıyor. Kaldı ki; saha içindeki ateşli tavırlarınız, görmediğim için söylemeyeyim ama söyleyenin yalancısıyım yetkililer dahil birçok kesime küfür etmeniz, hatta ve hatta küfür nedeni ile kongrede ettiği kötü sözler aklımıza kazınmış Mustafa Tuncel'den dahi daha fazla ceza almanız, söylemlerinizle hiç örtüşmedi. Daha 2-3 hafta önce bunun sözünü verdiniz oysa ki.

Tribünde olay çıkaranlara karşı işlem yapacaktınız. Lütfen ama lütfen tespit edemedik, demeyin. Suç duyurusunda bulunacaktınız, neden adım atılmadı da bugün sizler de dahil olmak üzere birçok çevre galeyan içinde. Birileri sizi yerin dibine sokmak için gayret gösteriyorsa, olay çıkartmaya adam gönderiyorsa neden işlem yapmıyorsunuz? Bu alanda bile mücadele etmediğiniz izlenimini ediniyorum.

Altyapı ile ilgili getirilen yasal düzenlemelere hangi maçta uyuldu? Kaç oyuncu yedekte bekledi?

Bakınız, bunların hepsi unutulur, sineye çekilir. Hoş görülür. Ancak başka şeyler de var çok daha önemli olan…

Siz değil miydiniz, bu bloga bıraktığınız yorumlar ile belediyeyi şikayet eden? Siz değil miydiniz, şu anda açıklayamayacağım usulsüzlüklerin yapıldığını ileri süren? Siz, değil miydiniz, bunların hepsini düzeltmek için çabalayacağınızı söyleyen?

Biz değil miydik, yanınızdayız, kamuoyu oluşturulması gerekiyorsa elimizden geleni yaparız, hukuki altyapı isterseniz elimizden geleni veririz, savaşsa savaş diyen. Bu nasıl savaş Bekir Bey ve sevgili yönetimi.

Sizler de etten tırnaktansınız, sizler de yıpranıyorsunuz, buna üzülüyoruz, yaptığınız yanlışların gölgesinde iyi şeylerin yok olmasını hiç ama hiç arzulamıyoruz. Sizi son zamanların en iyi yönetimiydi diye anacağım. Keşke aynı yolda yürümeye devam etseydik.
Onur BİÇER dedi ki…
Hissetmediniz mi, bu blogun sizler üzülünce ne kadar üzüldüğünü, çabalarınızın boşa gitmemesi için ne kadar savaştığını. Kredi kartı projesini düşünün. Sözleşmesine kadar el attık. Vazife miydi üstümüze? Yardım gecesini düşünün. Kim vardı Allah aşkına yanınızda. Yardım gecesi öncesini düşünün. Kimse yayın başlayana kadar taksit yapılıp yapılmayacağını doğru dürüst bilmezken, bilinsin ki talep artsın diye bu yönde sürekli yazılar giren kimdi?

Kimdi o gece SMS kampanyası başlatmanın yollarını arayan.

Kimdi, emekleriniz boşa gidiyor, diye taraftara onlarca yazıyla alenen hırsız, deyip risk alarak yanınızda duran. Suç duyurusu çalışması yapan.

Kimdi size forma reklamı verilmezken, sembolik de olsa bunun için çabalayan.

Kombine alımlarında ilk toplu alımlardan birini kim yaptı? Neden yaptı?

Say say bitmez Bekir Bey. Biz bunları sizlerle yıpranmak için yaptık. Siz ise kendi yıpranmışlığınızla baş başa kalmayı seçtiniz. Peki sizler bize hangi geleceği, hangi bağımsızlığı, hangi boyunduruğu bıraktınız? Düşündünüz mü hiç?

Bunca hayal kırıklığından sonra, benim hala Başkan'ım hala değer verdiğim bir insan, hala samimiyetine inandığım bir yöneticisiniz. Keşke böyle olmasa idi. Mevcut şartlar altında, tek başıma savaştığımı hissettiğim her saniyede, sizin bu yola devam etmeyeceğinizi gördüğüm her anda, bizi bıraktığınız durumu ve yakın geleceğimizi kimlere bıraktığınızı da düşünerek, artan yanlışlarınızı da hesaba katarak, istifanızı kabul etmemekte direnirsem, aynaya bakamaz hale gelirim. Mevcut koşullar altında istifanızı çok ama çok üzülerek kabul ediyorum sevgili Başkanım ve yönetim kurulu üyelerim.

Keşke farklı yollardan bakmak yerine birbirimize, aynı yolda savaşsa idik sırt sırta. Umarım bir gün gerçek olur.

Sağlıcakla kalın. En derin saygılarımla.
Adsız dedi ki…
Aytaç Durak olduğu sürece bu camia acı çekmeye devam edecek. Birde sinsi bir düşmanımız var, derinden çaktırmadan, gizli planları ufak ufak uygulayarak ve bundada malesef başarılı olarak sanki hiç birşeyden haberi yokmuş gibi davranan tehlikeli ve akıllı bir düşman. Yakın çevresine 5 yıl sonra adananın yol haritasını ben çizeceğim diyen Bayram Akgül. Sahip olduğu spor şirketini, Adananın tek takımı yapmak için bir yılı kalmış. Bİz bunları duyarız bayram efendi. O oyunlarınıda bozarız. Bizler takımımıza sahip çıktığımız sürece, senin planların vız gelir.
ADreamS dedi ki…
bizim bizden başka dostumuz,sırdaşımız,yoldaşımız yoktur artık herkes bunu böyle bilsin eğer bir gün bu takım güzel günler görekse işallah! bu adanademirspor taraftarının sevdası,aşkı ve inadı sayesinde olacaktır.Bestemizde olduğu gibi yıllar geçse de biz hep burda olacağız... bu aşk yemin ederim bambaşka bu kavga yemin ederim ki soylu... yaşasın yoldaşlar yaşasın halkın takımı yaşasın soylu kavgamız ve yaşasın adanademirspor ve büyük taraftarı!
yergökmavi dedi ki…
Ben buradan sayın Gaziantep valisini,son Gaziantep-Fenerbahçe maçında,Gaziantepsporun attığı golden sonra bir Valiye yakışmayacak derecedeki gol sevincinden dolayı kınıyorum.!!!!!!
Ne demektir bu;Bir şehirde görev yapan Vali,kendi şehrinin takımını bu şekilde bir taraftar gibi izleyebiliyor ve gol oluncada bütün bürokratik kuralları bir kenara bırakarak sevinç gösterisinde bulunuyor..Yani kendi şehrinin halkıyla bütünleşmiş bir vali..

Ne diyelim darısı bizimkilere....
Adsız dedi ki…
BİR ADAYIMIZ ÇIKTI...

Telefonla ulaştığımız Emir Royal Hotel’i Sahibi Zafer Erdoğan, Demirspor’da seve seve kulüp başkanlığı yapacağını açıkladı.


İşadamı Zafer Erdoğan, Demirspor kulüp başkanlığına sıcak baktı;Telefonla ulaştığımız Emir Royal Hotel’i Sahibi Zafer Erdoğan, Demirspor’da seve seve kulüp başkanlığı yapacağını açıkladı. Erdoğan, “Adana’da kazanan bir işadamı olarak Demirspor gibi önemli bir değeri görmemezlikten gelmek bana yakışmaz. Şartlar oluşur, kamuoyu ve medyada destek verirse kulüp başkanlığı yapmaya hazırım. Demirspor’u daha iyi günlere taşımak adına taşın altını elimi sokarım” dedi.‘TEKLİF EDİLİRSE SICAK BAKARIM’

Adana Demirspor’da Pazartesi günü saat 13.00’de Villa Müzikhol’de yapılacak kongre için geri sayım başlarken, kulüp başkanlığı için güçlü bir isim adaylık için gündeme geldi. Geçmiş dönemlerde Demirspor’a yönetici olarak hizmet veren Adana’nın tanınmış işadamı Zafer Erdoğan, kendisine böylesine önemli bir görev teklif edilmesi durumunda kulüp başkanlığına sıcak bakacağını belirtti.‘HALKA BÜTÜNLEŞİLMESİ GEREKİR’

Zafer Erdoğan, Demirspor’da kulüp başkanı olmanın yeni bir misyon getirebileceğini ve bu misyonu sağlam ve daimi bir yapıya sahip olması gerektiğini açıkladı. Yeni başkan ve yeni ekibin kulübün maddi ve manevi değerlerine sahip çıkması gerekliliğini ve halka bütünleşilmesi gerektiğinin önemine dikkat çekti. Kulüp başkanlığına sıcak baktığını fakat bunun yeterli olmadığını Adanalıların da kulübüne ve yönetimine sahip çıkması gerektiğini ve bu yönde çalışmalarda bulunabileceğini belirten Erdoğan, kulüp başkanlığının kendisine teklif edilmesi durumunda kabul edeceğini ve Demirspor’un başarısı için var gücüyle çalışacağına dikkat çekti


KAYNAK HABER :EKSPRESS GAZETESİ
Adsız dedi ki…
Klup başkanlığı ne zamandan beri "teklif edilen" bir olgu oldu? eğer elini taşın altına sokmak isteyenler var ise o taşın altına girip kamuoyunu oluşturup medyayı arkasına alıp ben bu işe adayım demesi gerekmiyor mu?

S.Akkoyun
Onur BİÇER dedi ki…
Bunların hepsi icazet bekleyişleri. Hepsi Aytaç Durak'a çakılan selamlar. Ekspres gazetesini uzunca bir süre takip ettim. Spor bölümünde Aytaç Durak ile ilgili en ufak bir olumsuz habere rastlamadım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir