Ana içeriğe atla

Huzursuzum, ya yardım et, ya da gölge etme...

İstanbul dışından 1. lige çıkan ilk takım ünvanını almış, Yenilmez Armadaların formalarını giydiği, tüm Türkiyenin gıptayla baktığı bir tribüne sahip, sahip olduğu sempatiyi hergün üzerine koyarak bir çığ gibi büyüten bir takımın teknik direktörlüğünü yapıyorsun sayın Abdülkerim Durmaz.. Bu kulüp efendi, sportmen ve efsane oyuncularıyla tarihte yerini almışken, sizin gereksiz ve yersiz ve sürekli agresifliğiniz sayesinde yara alıyor,düşman topluyor.. hatırlatmak isterim size, Adanademirspor teknik direktörüsünüz. Gerisini söylemeye gerek var mı??

Bize gelmeden önce yönettiğin takımda bize karşı yapmış olduğunuz hareketleri bu tribün içine sindirememişti. İstemedik, ama İstemezük de diyemedik. yönetime güvenimiz vardı, ve bir darbede bizden almasınlar dedik, zehiri içimize akıttık ve sustuk. Bir sene geçti, biz ne adam gibi top oynayabildik, ne de bir hedefin peşinde koşabildik. liderinden sonuncusuna kadar hiçbir takımı deplasmanda yenemedik. Küme düşeceğimizi bile düşündük bir ara, Allahtan korktuğumuz başımıza gelmedi ve arada derede tamamladık geçen sezonu.

Bu sezon başı olanlar özetle: yapılan transferler, atılan adımlar, umut, heyecan, önlenemez bir şampiyonluk isteği , şehir efsanesi olacağı düşünülürken birden gerçekleşen ve inanmakta zorluk çektiğimiz bir Livorno maçı, tüm Türkiyeden gelen sevgi ve hayranlık mesajları...

Galibiyetle başlamak, daha sonra hiçbirşey oynayamamak, hala deplasman galibiyeti olmaması.. herhalde alt lige düşmeden ,aynı ligde oynayarak peşpeşe bu kadar deplasman huzursuzluğu dünya rekoru bize aittir. oynanan oyun umut vermiyor, taraftar zaten seninle ilgili soru işaretleriyle doluyken, birde anlaşılmaz bir agresiflik, bizi aleme rezil edişin son sürat devam ediyor.

Tayfanın, olması gerekenden fazla çenesini tutamayan bir elemanı olarak sizden isteğim;
ya bu takımın adına yakışır davranışlar sergileyen bir teknik direktörlük yapın ve şu takımı toparlayın, ya da hem kendi kariyerinizi, hem de Adanademirsporu düşünerek gereğini yapın... rica ettik olmadı, yalvardık olmadı, bi olurunu söyle ya da olurunu yap sayın Durmaz...

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Yönetimimiz sabır istedi. Sabretmemiz lazım, desteklememiz lazım. Ancak Ati'nin söyledikleri sonuna kadar doğru, sabrederken ne beklediğimizi anlatmamız lazım, anlamanız lazım. Teknik "direktör" nedir,teknik yöneticidir, teknik patrondur, gösterin patronluğunuzu, oynatın şu takımı...
kebabman dedi ki…
Sevgili kaptan Cem'den 1 maci kurtarmasini ,takimina 3 puan kazandirmasini bekliyorum.Bunu yapacak becerisi oldugunu biliyorum.Bir kaptan takimina bir sezonda 12 puan kazandirmalidir. Ceyrek sezon bitti henuz Cem'in mac kurtaran ,mac kazandiran performansini goremedik :-(
Futbol bir oyundur, taktikler vardir,oyuncular yer ve rol degistirme becerisine ve yetkisine sahiptirler.Adana Demirspor taraftari futbol oyunu ile tiyatro oyunu arasindaki farki bilir.

Gelecek maclarda futbolun guzelliklerini gorebilmemiz umuduyla.
Guzellikleri on plana cikaracak taktiksel degisimi ve bu degisime sahadaki performanslari ile olumlu yanit veren futbola gelecek maclarda sahit olabilmemiz umuduyla.
Adsız dedi ki…
bu hoca takımı yönetemiyor. acilen gnderilmesi gerekir adam gibi taktik veremiyor oyuncu değiştiremiyor. ama nasıl gitsinki maraton hoca aleyhinde tezahurat yaparken bazıları destek veriyor çarşamba günü sonuç ne olursa olsun ben yine hocanın istifa etmesini söyleyecem
Onur BİÇER dedi ki…
Bir süre daha Hoca'nın gerekli adımları atmasının beklenmesi gerektiği kanaatindeyim. Sabır taşı henüz çatlamadı. Bence dişimizi biraz daha sıkalım.
Adsız dedi ki…
Sevgili Onur,
Daha önce de yazmıştım, Demirspor bu hocaya birkaç gömlek büyük geldi. Sezona bile bu hocayla başlamak hataydı.Sen henüz sabır taşı çatlamadı diyorsun ama sabır taşı çatladığında çok geç olabilir. Maraş,İskenderun ve Tarsus maçlarından sıfır çekersek (Ki bu hocayla hiç de uzak ihtimal değil)sezonu kapatırız gibime geliyor.

Merih Güvenç
Onur BİÇER dedi ki…
Merih abi, söylediklerinde haklısın ama bu yönetim bu sabrı istedi ve hak ediyor. Şimdi kendilerine bu sabrı göstermesek yıpratılmaya çok müsait bir ortam var. Yarın tribünler nasıl olacak kestiremiyorum. Bir de biz bu ateşe benzin dökersek, ateş harlanır. Biraz daha bekleyelim. Ateşi harlamaya değil, söndürmeye bakalım. Baktık ki bu itfaiye söndüremiyor, o zaman TEKNİK destek isteriz. Ama bence biraz daha beklemek en iyisi.
Jose Marti dedi ki…
Hocasından masörüne kadar bütün ekibin sonuna kadar yanındayım..
Adsız dedi ki…
Sayın Jose Marti, hayretle yazılarınızı okuyorum, sizin gibi düşünenler oldukça kahrolmaya mahkumuz.
Adsız dedi ki…
Yönetime destek vermek yanında olmak demek için hocaya destek vermek gerekmez. Aksine yönetime destek verenler hocaya destek vermemeli bu hocadan kurtulmak için yöntem aramalı.Çünkü bu hoca yüzünden bu yönetimden olacağız farkındamısınız?
Yönetime destek veriyorum ama aldıkları en yanlış karar hocaydı onu eleştiriyorum.Bu hocanın neden olmaması gerektiğini tekrar yazmaya gerek yok artık futbolun f sinden anlayan, oynanan futboldan hocanın bişey yapamamasından anlarlar. Hocamı oynayacak kardeşim diyenler olacaktır onlarada şunu söylerim oynayanı neden oynatmıyor hoca? isim verip çocuğuda zor durumda bırakmiyim ama her maç sonradan oyuna girip tüm staddan alkış toplayan futbolcu oynatılmıyor ama her maç boşa oynayan bazı topçular oynamaya devam ediyor.

Yani özetle şunu söylüyorum bu hocaya destek veren aslında bu yönetime en büyük düşmanlığı yapar! Yönetimde inadına devam ederse hem kendine hem taraftara yazık eder.
Fırat Ateş dedi ki…
Ellerine sağlık Ati, doğru ve yerinde bir değerlendirme. Yazının her cümlesine imzamı atarım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

İtler Çakallar Vınlayanlar

 Kimse Demirspor taraftarına itler çakallar diyemez; kimse böyle bir sözün söyleneceği ortam yaratamaz.  Buna teşebbüs edenler oldu tabii ama unutulup gittiler. Bugüne kadar bu takımın sadece ama sadece kendine muhtaç olduğunu sanan onca kişi gelip geçti. Vikipedia'da Adana Demirspor sayfasına bakın, ne çok isim var. Zannettiler ki hepsi tek, değişilmez. Ama Demirspor'a musallat ettikleriyle birlikte çekip gittiler.  "Ben olmazsam Yenice'yi geçemezseniz" diyen Aytaç Durak ve hüküm sürdüğü yıllarda, onun ağzının içine bakanlar, sarı zarflarından medet umanlar, İstanbul takımlarını destekleyenler, topuğuna basıp gezenler, iki çift lafı bir araya getiremeyenler, kayyumla tehdit edenler, borcu kongreye doğru katlayarak büyütenler, öldük bittik geberdik gittik diyenler... Hepsi vınlayıp gittiler.  Kim kaldı? Taraftar olan, içimizden biri, Bekir Çınar kaldı mesela. Demirspor için emek, zaman, para harcayana saygı duyan ama kendine yapılan saygısızlığı unutmayan taraftar