Ana içeriğe atla

Ercan Aslankeser-Durmuş Ali Çolak

Sportif Direktörlüğe (abiliğe) Ercan Aslankeser, Teknik Direktörlüğe de Durmuş Ali Çolak getirilmiş. Bu hamleler Adanamızın yerel spor basınında alkışla karşılandı. Ben bir ünlem (!) ile karşılamayı tercih ediyorum. Kimseyi iş yapmadan asmayacağız elbette ama iş yapmadan destek vermeyi de düşünmüyorum.
Bari bu kez utanan ben olayım.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Sevgili ONUR,
Durmuş Ali Çolak, A.Durmaz'ınbir başka versiyonu. Adem Atılgan zamanında takımı çalıştırıp uzak ara şampiyon olması gereken kadroyu şampiyon yapamamıştı. Bekir Çınar yönetimine Abdulkerim'e rağmen destek veriyordum ama, maalesef tüm kredisini tüketti. Getirilebilecek en kötü teknik direktörlerden birisini getirdi.

Merih Güvenç
mustava dedi ki…
tekin - bombacı ibo -orhan uçak vs. beklerken d.a.çolak çıktı. iyi bir tercih değil. elinde çok daha iyi bir takım varken iyi futbol oynatamamıştı, şimdikilerle ne yapabilecek?
Adsız dedi ki…
İNANAMIYORUM GİDİYORSUNUZ(YÖNETİM) BARİ GİDERKEN ALTIMIZA BOMBA BIRAKIPTA GİTMEYİN DURMUŞ ALİ ÇOLAK HANGİ TAKIMDA NE BAŞARISI OLMUŞTUR.ERCAN ASLANKESER NE GÖREV YAPACAKTIR DAHA ÖNCE BU GÖREVİ NERELERDE YAPMIŞTIR BURASI DENEME TAHTASIMIDIR
göktuğ dedi ki…
Durmuş Ali Çolak'ın Demirspor karnesini vermekte yarar var. Bana göre play-off ve yükselme grubunun en kolay olduğu sezon 2006-2007 sezonuydu. Bu sezonda ;

Play off grubu
18 maçta ,
9 galibiyet ,
7 beraberlik ,
2 mağlubiyet ,

Yükselme grubunda

13 maçta
4 galibiyet ,
6 beraberlik ,
3 mağlubiyet ,

Son 5 haftada Davut Uçak ile 5 maçta 4 galibiyet bir beraberlik aldığımızı düşünürsek yukarıdaki tablo pek iç açıcı değil. Son 5 hafta alınan galibiyetlerde Bolu ve Kırıkkale gibi iddaalı rakiplere alınmış galibiyetler var.

Yukarıdakiler sadece istatistik ileriside böyle olacak diye kural yok.Sadece bilgimiz olsun istedim.
ALİ DURAN dedi ki…
Dön baba dönelim...

Neredeyse onbeş senedir hep aynı patinajı çekip duruyoruz. İçinde bulunduğumuz sezon gibi önceki senelerde de hep aynı şeyleri yaşamadık mı?

Her sezon öncesi bir önceki 'başarısız' olmuş futbolcular tasfiye ediliyor veya oluşan kaotik ortamı fırsat bilen futbolcular 'kaçıyor', sonra yerine yine başarısız olması 'kuvvetle muhtemel' bir kadro oluşturuluyor, tabi iş böyle olunca takımın iskeleti de bir türlü oluşamadığından hiç bir şekilde istikrar yakalanamıyor, sonra yeni sezona 'şampiyonluk' parolasıyla giriliyor. Ardından lig başlıyor, ilerleyen haftalarda alınan kötü sonuçlar, oynanan kötü futbol, fahiş taktik hatalar vs. yine başa dönmemize sebep oluyor. Aslında sorunumuz tek başına maddi olanaklar meselesi değil, bugün bizden bir üst ligde oynayan Adanaspor, Mersin vb. takımlara da baktığınızda aslında bize yakın bir bütçe ile yönetildiğini görürüz. Demek ki burada temel sorun elinizdeki bütçe ile ne kadar sağlıklı iş yapıp yapamadığınızla da ilgiliymiş.

Bir reklam filminde şöyle diyor; "Kontrolsüz güç, güç değildir" galiba bizim de mevcut sinerjiyi doğru kullanacak insanlara ihtiyacımız var...
Adsız dedi ki…
Abdülkerim gibi bir adama sırf Bekir Çınar için aylarca tahammül ettik... Belki 1 sene deplasmanda galip gelemedik. Yine de sesimizi çıkartmadık. Bekir Çınar kişisel işlerinden dolayı Abdülkerim Durmaz'ı takımda tuttu ve biz zaten yükselme grubunu sezon başında kaçırdık... Aynı toleransı yeni teknik kadroya'da göstermek gerekiyor.

3 Sezon önce Durmuş Çolak değilmiydi deplasmanlar da 6-1 galip gelen , Bizim pozisyon bulamadığımız İdçs'yi 3-0 yenen hoca ??? O zaman ki kadro ile bu kadro arasında ne fark var ??? Her gün küfür ettiğimiz Özgür Nasuh , Serkan Turhan , Ünsal Aka gibi bizi sonra sırtımızdan vuran futbolcular vardı.. Ben bu kadroda bir kaç değişiklik ile daha iyi olacağını ve Durmuş Çolak'ın da geçmişteki hatalarını yapmayacağını düşünüyorum...

Önümüzdeki 2 karşılaşmayı kazandığımız takdirde puan farkı 1'e inecek ve herşey bizim için yeniden başlayacak...

Bu sefer mahçup edin bizi !!!!

Güney Kanat
Adsız dedi ki…
Buna da katlanalım, hatta her gelene katlanalım, ağasın paşasın diyelim gidince de tu kaka idi onlar biz takımın iyiliği için sustuk diyelim. Artık yemezler. İyimser olmak istemiyorum, olamıyorum. Ercan Aslankeser ve D. Ali Çolak ile başarı hayalden öteye gitmez. Bu sistem sadece Ergun Kara, Reşat ve Ercan Kurgun'a yarayacaktır, olan ise biz taraftara ve garibim Demirspor'a olacaktır. Haa unutmadan, işsiz kalan arkadaş falan olursa aramızda Demirspor klübüne bir uğrasın, birşeyler ayarlanır kolay yollu!

Ziya
lepermessiah dedi ki…
Her şeye katlanıyoruz zaten,bırakın bunada katlanalım bakalım ne olacak sonumuz yin ?
15yıldır aynı şeyler,her zaman taraftarın istemediği şeyler,şahıslar bu klüpte boy gösteriyor.Sanırım böylede gitmeye devam edecek.Dön baba dönelim
http://tebevolimo.blogspot.com/
göktuğ dedi ki…
@ Güney ;

Güney ilk günden eleştirmeyeceğiz elbet sahada izlediğimize göre değerlendirme yapacağız. Ama geçmişe bakarak Durmuş Ali Çolak'ın Demirspor karnesini övmeye gerek yok. Demirspor'da başarısız sezon geçirmiştir. Kendi evimizdeki maçları gözden geçirirsen bunu görürsün.Gönderildiği maç 2-1 yenildiğimiz kartal maçı hani averajla gerisinde kaldığımız kartal. Kimseyi olduğundan fazla görmeyelim. İnşallah bu sezon farklı olur, çok farklı bir sezon geçiririz. Bizlerde alkışlarız. Geçmişi gösterge alarak önyargısız olarak istatistikleri verdim. Bakalım ilerisinde ne olacak.
kebabman dedi ki…
Guzelim memleketimin guzelim insanlari,
Metin Yildiz'da getirildiginde,Abdulkerim'de getirildiginde neden olmayacagini detaylari ile soylemistim.
Herseye ragmen, olmayacagini soylememe ragmen Abdulkerim'e haksizlik yapildigini dusunuyorum.
Gelinen sonucta en buyuk hatasi olan Abdulkerim degildi..Birinci hatali finansal planlamasinda buyuk sapma olan yonetimdi.Bir sene oncede ayni sapma olmustu,ondan onceki senede ayni sapma olmustu.

Yonetim hocanin sucu yok,hocanin ustune gitmeyin en buyuk suclu biziz diyemedi.Sahada kaptan yaptigimiz adam bile gelinen ortamda sorumluluk almadi diyemedi.Kufur edecekseniz bize edin diyemedi.

Burayi gectik...Finansal duzelme olmadan Durmus Ali Colak hicbir sey yapamaz.
Finansal duzelme olsa bile Durmus Ali Colak'in futbol anlayisini begenen birisi degilim.

Ersin'de yine kaleci antronoru almis :-)Yakisir.
3 kez gonderildi,2 kez uzaklastirildi.Yine geri geldi.
Paslasmaya-Paylasmaya devam.
Fason sirket Adana Demirspor uzerinden yandas toplamaya,yandas beslemeye devam.
Guzel memleketimin insanlari kaynak yaratmaya devam etsin,Aytac emmim nereye ve nasil dagitacagini bilir.
Ercan ,bu konularda basarili olsaydi Adanaspor kendisinden bizden daha once yararlanirdi.

Paramiz yoktur ama transfer doneminin en comert takimiyizdir.Bombalari bekliyoruz :-)
Aytac emmi sen gidince bu garibanlarini kim ve nasil doyuracak?
Adsız dedi ki…
Şefik Bey, merak etmeyin bir gün Aytaç emmi de ölecek, bakalım o zaman dediğiniz gibi ne yapacak şurekası!(artık ölümsüz olduğunu düşüneceğim neredeyse)

Öldüğü gün, Demirspor'un doğduğu gün olacaktır!

Ziya
Adsız dedi ki…
Getirilmemesini istediğim 3 kişiden, 2 tanesi getirildi.Gitmeden önce klubun altına dınamıtler yerleştirildi.Bizi anladığını düşündüğümüz yönetim yapmaması gereken herşeyi yaptı.Demirspor başkanlığı sıfatı ağır geldi, Mardin in başkanı bile ne tavsiyelerde bulunmuştu oysa ki Bekir Çınar'a...
Taraftarı kandıramadınız.Sizler geldiğiniz gibi gittiniz ama sürekli isteklerde ve hatta istekten çıkıp zaman zaman emirlerde bulunduğunuz TARAFTAR hala klubunun yanında.
Adsız dedi ki…
Birşey ilave etmek istiyorum. Ben Mustafa Çapanoğlu'nu da birgün bu takımın başında görmek istiyorum !

Ziya
Alpaslan KUŞVURAN dedi ki…
Bu kadarına da pes!
Adsız dedi ki…
Benım de getirilmemesini istediğim 3 kişiden 1 tanesi çapanoğluydu, diğer ikisi getirildi zaten, durmuş ali çolak başarısız olursa onun yerine çapanoğlunu getirirler göreve.
DexteR dedi ki…
Olur olur burası Adana burada herşey olur. A. Durak bu şehirde başkan oldukça bir çapanoğlu gider bir Çapanoğlu gelir. A.K.Durmaz yüzümüze söver 2 ay sonra başımıza hoca olur, Adanaspor'a yaranmak için herşeyi yapan Aslankeser bizim takımın abisi olur, kulupten tekme tokat yollananlar için bir bakmışsın imza törenleri düzenlenir...
Yanlız bütün bu saydıklarım bir tek Adana Demirspor'da olur. Adana Demirspor bir denizdir, yemeyen domuzdur. Yiyin allahsızlar yiyin! Nasıl olsa gün gelir devran döner, bu tekere bir çomak sokan bulunur!!!
Adsız dedi ki…
arkadaşlar yazılanları okudumda hala inanamıyorum. evet takım sezona kötü başladı ve bazı kişilerde yanlış tercih yapıldı doğru ama Ercan ASLANKESER gibi bir futbol adamını ayagınızın altına fazla almışsınız gibime geliyor. bu isimdir ki sayısız iyilikleri ve adana için büyük işleri olmuştur. bu adamdır ki 3 büyük takım peşinden koşarken adanayı seçmiştir. lütfen birazdaha düşünerek yazalım, evet dilin kemiği yok ama daha göreve yeni gelmiş ve geldiğinden beridir güzel işler yapan bi adamıda bu kadar kolay silmeyelim... teşekkürler...
Onur BİÇER dedi ki…
Sevgili adsız okuyucumuz. Teknik ekibi ayaklarımızın altına almadık. Teknik ekibe koşulsuz destek vermeyi reddettik. Şüphe ile yaklaştık. Başarıları ile kendi desteğini kendisi kazansın istedik. Şimdilik iyi gidiyor. Takımda taşlar yerine oturmaya başlıyor. Üç maçla baş tacı edemeyiz ama umarız böyle devam ederler de biz de blogumuzdan kendilerine koca bir alkış yollarız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir