Ana içeriğe atla

Çarpıtma...

Bilmem bugün adanahaber.com sitesinin girdiği habere rastlayanınız var mı ? Haberde bir ajansın Bekir Çınar'ın maç sonu söylediklerinin Aytaç Durak lehine değiştirildiği itham ediliyor.

Bekir başkanın dediklerini canlı olarak izleme fırsatım olduğu için bende bu kadarına sadece pes diyorum. Kendilerine servis edilen haberdeki yanlışlığı düzeltme duyarlılığı gösteren adanahaber.com sitesini tebrik ederim. Bu haberin yanlış olduğunun ve taraflı olduğunun bilinmesine rağmen tarafımızca defalarca mail ve mesaj yoluyla bildirilmesine karşın bu duyarlılığı göstermeyen sporadana sitesi acaba neden bu konuya sessiz kalmaktadır. Neden herşey ortada iken bu yalan habere ve altındaki taraflı ve aşağılayıcı yorumlara yer vermektedir. Uyarılarımız neden dikkate alınmamaktadır. Aşağıya Bekir Çınar'ın bloga bıraktığı yorumu kopyalıyorum.

bekir çınar dedi ki...

Saygıdeğer Ankara tayfası;
Bana ve yönetimime gösterdiğiniz destek için binlerce teşekkür ederim.Ancak be KÜSTÜM OYNAMIYORUM demiyorum diyememde benim ne haddime demirspor bizim herşeyimiz bu saygısızlığı yapmak haddime değil.Ben şunu söylüyorum belediyeden verilen söz tutulmadı ayda 200bin lira verilecekti 3 aydır para alamadık.Bu işler parasız olmuyor yönetim olarak şuana kadar bu sezon için 1 milyon lira civarında para verdik bu parada ancak buraya kadar getirdi.Bizim sıkıntımız maddi sorunlar bunun hocayla yenilgiyle bağdaştırılmasını istemiyorum.saygıdeğer Demirsporlular yanlış yere tepki veriyorsunuz tepkiniz sözünü tutmayanlara olmalı bana değil.Lütfen artık uyanın ve hakkınızı arayın yerime gelen yönetime bu destek verilsin.Ve artık demirspor ayakları üzerinde dursun.Lütfen uyanın artık.Ve beni anlamaya çalışın

En derin saygılarımla...


Burada da haber ajansının servis ettiği ve sporadana isimli sitenin tüm uyarılara rağmen düzeltme ihtiyacı duymadığı haberi kopyalıyorum.

Bekir Çınar, yaptığı açıklamada, Adana Demirspor için önemli projelerle işbaşına geldiklerini hatırlatarak, "Yaptığımız tüm her şeyi kulübümüz için yaptık. Bizim tek isteğimiz, takımlarına herkesin sahip çıkmasıydı. Ama sözde sahip çıktılar, özde hiçbir şey yapmadılar. Bizler Avrupa takımlarını dahi Adana’ya getirme çalışmalarına başladık. Devre arasında 1. Uluslararası Adana Demirspor Cup adı altında bir turnuva düzenleyecektik. Bu organizasyon Türkiye’de tek olacaktı. Ama maalesef olmadı. Tüm yükü herkes bizlerin üzerine bıraktı. Ellerini taşın altına koymaktan herkes kaçtı. Bizden de bu kadar artık. Alınan mağlubiyetle veya hocanın istifasıyla bizim aldığımız kararın hiçbir alakası yok. 1 hafta önceden bizler bu kararı almıştık" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak haricinde kimsenin kendilerine hiçbir şekilde yardımda bulunmadığını söyleyen Çınar, "Taraftarlarımız dahi kombine bilet almadı. Şimdiye kadar yaklaşık 100 taraftara kombine bilet satabildik" dedi.


Yukarıda birinci ağızdan söylenenler ile haber ajansı ve sporadana adlı sitenin söyledikleri var. Karşılaştırmasını siz yapın. Basın toplantısını canlı yayından izledim. Tekrarlarında da dikkat ettim. Bekir başkanın ağzında çıkan sözler ile yazılanların alakası yok. İnsanın ağzından çıkanlar nasıl bu kadar çarpıtılabilir nasıl kendi lehlerine çevrilebilir takdir sizin.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Heberde geçen 100 kombine lafıda tamamen taraflı.Başkan açıklamasında 100.000 liralık kombine satıldı dedi. Gerçekten nasıl habercilik anlamak mümkün değil.
DexteR dedi ki…
Aytaç Durak ve tayfası : 1
Şehrin asi çocukları : 0
Hakan HOŞCAN dedi ki…
o istifayı Bizde kabul etmiyoruz...


http://forzadanademir.blogspot.com/2009/10/gun-bugundur.html
Onur BİÇER dedi ki…
Adana'nın yerel basını dua edin planlarınız tıkır tıkır işlesin, dua edin oyununuz bozulmasın. Ola ki başarır da bu çarka bir çomak sokarsak, ola ki bu oyunu bozarsak, çok şey değişecek, çok şey...
Adsız dedi ki…
yıllardır oynanan oyunlar yine sahnede. kendi adamlarından oluşan medya planı devreye sokuyor. umutsuzluk, çaresizlik sadece bir adres gösteriliyor. taraftarın artık aynı senaryoya uymaması lazım. yeter. eski başkanlar ihtiraslarına yenik düşmesin. bugün Bekir Çınar a yarın sizlere. saltanat belli maşa olmamak lazım. gün birliktelik günü herkes demirspor için en doğrusu neyse onu yapsın. yeter artık bıktık rant kavgalarından eski yöneticilerin kuyu kazmalarından yeter !!!
Onur BİÇER dedi ki…
Az önce sporadana.com sitesinin sorumlusu ve köşe yazarı Yavuz Yıldırmaz aradı. Kendisinin blogdaki yazımıza istinaden yapmış olduğu açıklamayı aktarıyorum:

Kendisi hem spor01'de hem sporadana.com'da görev yapıyor. Aynı zamanda Çukurova TV'de çalışıyor. Son dönemde gündem yoğun olduğu için sitesi ile gerektiği ölçüde ilgilenememiş. Yazı yayınlandıktan sonra hatanın fark edildiği ilk anda yazıyı kendisi kaldırmış. Art niyet olmadığını belirtmektedir.

Açıklamasını yazdık, kendisi bizi bilgilendirme adına iletişim kurmayı tercih etmiştir. Kişilerle savaşımız yoktur. Gerçeklerin olduğu gibi yansıtıldığı bir ortamda mücadelemizi vermekten yanayız. Kendisinin bizimle iletişime geçmesini değerli bir adım olarak görüyorum. Yazının kaldırılması ile gereken de yapılmıştır. Lütfen diğer eleştiriler ayrı olmak koşuluyla, bu konuda, bu haberle ilgili ilave bir eleştiride bulunmayalım. Zira biz derdimizi anlattık ve hitap ettiklerimizin de derdini dinlemiş olduk.

Sürecin her noktasında takipçisiyiz. Bize adım atan ve niyetinin kötü olmadığını açıklayan kişi ve kurumlarla, yeni olaylarla karşılaşmadıkça, eskiye dayanarak çatışmak üslubumuz olmasın. Yavuz Bey'e hem sitesindeki düzeltmesi hem de iletişim çabası için teşekkür ederim.
Adsız dedi ki…
ya bırakın bu işleri ankara tayfası,aytaç durak'a niye 5 hafta önce teşekkür ediyordunuz..aytaç durak sana bir trilyon verecek borcunu kapatacak seni liglere sokacak sonrada kendi medyasını kullanıp ismini afişe etmicek...aytaç durağı tanımıyormusunuz siz sanki..hem verilen bir trilyon için blogdan teşekkür başlıkları aç sonrada aytaç dırakı kendi medyasını kullanarak reklam yapıyor diye eleştir.zamanında istemicektin reddecektin o parayı,yönetimini eleştirecektin tam bağımsız demirspor hedefini sonuna kadar kovalayacaktın ankara tayfası...
Onur BİÇER dedi ki…
Sevgili bilinçsiz, saldırgan ve adsız okuyucumuz. 5 hafta önce yaşanan süreçte yayınlanan yazıları tekrar okumanızı öneririm.

Bir de ekleme yapayım. Bu adsız okuyucularımızın hep aynı tarzda yaptığı saldırı türündeki eleştiriler başlangıçta sinir ve moralimi bozuyordu ama artık güldürüyor. Sağolun varolun. Bizi yorumlamaya devam edin. Gülmek ömür uzatıyor.
Adsız dedi ki…
Sevgili Onur,

Yukarıdaki yerel basınla ilgii yorumuna aynen katılıyorum. Maalesef bize en büyük zararı Demirspor düşmanları ile birlikte Demirsporlu olduğunu ilan eden bir çok yerel basın mensubu vermiştir. Biz yaşlı beladan eninde sonunda kurtuluruz ama bunları da göz ardı etmemek lazım.

Merih Güvenç
göktuğ dedi ki…
Adsız arkadaş sadece yazıları takip ediyor altındaki yorumları okumuyorsan sana diyecek sözüm yorumları çok iyi takip etmen gerektiğidir. Burada herkes fikirlerini söyler. Bak sende ne güzel bizi eleştirmişsin. Burada asıl mesele olayların tartışılıp sonucunda genel bir izlenim ve doğrunun bulunmasıdır. Bunu hemen hemen her başlıkta görmüş olman gerekir. Bİrileri ortaya bi tez atar. Tersini düşünenler antitez yapar sonucunda bir sentez ortaya çıkar. Evet ortaya bir fikir atılmıştır. Karşılığında blog yazarları ve dışarıdan katılanlar fikirlerini sunmuşlardır. Sonucunda bir fikire ulaşılmıştır. Unutma ki kalıpları olan insanlar sadece kendi doğrularına esir olurlar. Bana göre bir görüşe körü körüne karşıyım demek yerine tartışarak nedenlerini sunarak karşı olmak daha yararlıdır. Blogu ilk kurulduğu günden bu yana iyice incelersen ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

"akrep gibisin kardeşim"

Son birkaç gündür yaşanan transfer krizine dair bir şey demek istemiyordum ama en son Başkan'ın "ben gidiyorum o zaman" restine karşı artık bir ses çıkarayım dedim. Ama Başkan'a diyecek bir şey yok. Onun hali tavrı belliydi zaten; para bende istediğimi yaparım, istediğimi getiririm-götürürüm, kimseye hesap vermem... Daha önce, "ben olmasam Yenice'nin ötesine gidemezsiniz" diyenlerin 2020-2021 versiyonu. Aynı kafa, aynı sonuç. Ben gidiyorum der, gider; kalıyorum der, kalır. Memleketin hali bu.  Sorun, menajerin biriyle takımı oyuncağa çeviren bu tutumu "büyüksün Başkan" diye koşulsuz alkışlamaktı. T akımın imajını yerle bir ederken,  Tanju'su, Anderson'u, harcadığı bir ton parayla bir yanda da taraftara posta koymasını görmezden gelenlerde asıl sorun. Başarı istiyoruz diye ses çıkarmadık, kısık sesle konuştuk, dışarıya karşı da savunduk.  Taraftar her zaman doğruyu söylemiyor olabilir ama Demirspor taraftar olmadan başka tek adam takımla