Ana içeriğe atla

GELİYORUZ! YENİ BAŞTAN OYNAYACAĞIZ!

Tam tamına 15 sene oldu Demirspor sevdasını içimde biriktirmeye başlayalı ve 15 seneden fazla sürdü Demirspor'umuzun süperligden uzak yaşama macerası. Kimsenin kimseden üstün olmadığı bu mecrada bazıları bizi geçtiğini zannetti, bazılarıysa artık bittiğimizi...

Sonra ne mi oldu? Malum, "Anka kuşu" misali "Mavi Şimşeğimiz" kimsenin beklemediği gibi küllerinden yeniden doğdu. Belki sportif başarıları ile değil ama yaklaşık 1 aydır ulusal medyada adından en çok söz ettiren ve ana haber bültenlerinde yüzlerde hoş tebessümler bırakan "flaş haber"lerle en çok yer alan anadolu takımı olmayı başardı.

Bunun pratikte anlamını bir çoğumuz kavramakta güçlük çekebilir ama bence en önemli tarafı yıllardır üzerimizdeki ölü toprağını atmakta bize en çok yardımı olacak şey bu tanınırlık olgusudur. Yapılanlar o denli haşmetli oldu ki, Adana'yla, siyasi jargonla, demiryolculukla hatta futbolla hiçbir alakası olmayan insanlar "Mavi Şimşeğimize" ve "O büyük taraftarına" daha bir sempatiyle bakmaya başladı.

Bazıları zannetti ki bu camia bitti! Biz bitenleri çok gördük hatta ellerinden tutup bir kaldırdık sonrada alayından kazığı yedik! Uzun lafın kısası tüm bu yaşananlar ve yönetimimizin yaptığı atılımlar bizim nerede olduğumuzu ama en önemlisi onların nerede olmadığını gösteriyor!

Bu kadar dert içinde ayağa kalkan Demirspor'un sırrını çözmek için daha çok uğraşacaklar sanırım. Ben uğraşmalarına imkan vermeden kendilerine yardım edeyim. ADANA DEMİRSPOR HALKIN TAKIMIDIR!!! Ve Halk hiçbir zaman bu takımı sahipsiz bırakmadı. Adana'yı sahipsiz bıraktı bazıları, Demirspor'u sahipsiz bırakmadı "HALKI"!!!

HAYDİ BÜYÜK DEMİRSPOR TARAFTARTARI!!! NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUNUZU VE NEDEN YIKILMADAN HALA AYAKTA KALDIĞINIZI, KÜLLERİNİZDEN YENİDEN DOĞDUĞUNUZU GÖSTERME VAKTİ!!! YARIM DÜŞLERE MAHKUM YAŞATMAYIN BİZİ!!! HAFTAİÇİ, HAFTASONU DEMEYİN, 5 OCAKTAKİ TÜM MAÇLARI KAPALI GİŞE YAPIN!!! SİZDE O GÜÇ VAR BİLİYORUM!!! HEP BİRLİKTE HAYKIRMA VAKTİ GELMİŞTİR, "GELİYORUZ! YENİ BAŞTAN OYNAYACAĞIZ!"

Yorumlar

Ankara Vize dedi ki…
Ankara bunu hakediyor...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.