Ana içeriğe atla

Blogumuza Bırakılan Yorumlar Hakkında

Değerli okurlar,

Bugüne dek blogumuza bırakılan yorumlarda elimizden geldiğince tarafsız bir tutum takınmaya gayret ettik. Yorumlar her ne kadar Ankara Tayfası'nın genel görüşlerine aykırı bile olsa, hakaret içermediği müddetçe bu sitede yer verdik. Ancak son dönemde üzülerek görüyoruz ki Demirgibiyiz.com'un yorum bölümü maalesef saldırgan bir biçimde, yıpratıcı yorumlara tanık oluyor.

Başkanımız, yönetimimiz, Şimşekler Grubumuz eleştireye her daim açık insanlar-yapılardır. Burada bizler de eleştirilerimizi yeri gelince yaptık. Ancak bunların tamamında amacımız hiçbir zaman yıkıcı olmak olmadı. Eleştirmekle saldırmak arasındaki farkı bilerek hareket etmeye çalıştık.

Sizlerin bıraktığı yorumlarda da bu çizginin devam ettirilmesi bizler açısından önem taşıyor. Özellikle I.P. adresinden Adana girişli olduğunu tespit ettiğimiz kimi yorumlarda son dönemde Şimşekler Grubu hedef alınmaktadır. Şimşekler Grubu'nun adresi, kimliği bellidir, sık sık toplantılar yaptıkları gibi toplantı haricinde de nerede oldukları bilinmektedir. Adana'da internete girmek yerine yarım saatinizi ayırıp grupla birebir görüşmeye gitmemeniz için hiçbir neden bulunmamaktadır. Gidemeyecek durumdaysanız, Şimşekler Grubu'nun web sitesi de bellidir.

Yineleyelim, Şimşekler Grubu'na zamanında en sert eleştirileri bizler getirdik, geçmişte olan olaylar hafızalardadır. Ancak yine Şimşekler Grubu'yla oturup konuşan da bizler olduk, onlar da bizleri dinlediler, bir ortak yol bulundu. Bu grup, Adana Demirspor Taraftarlarının tamamına aynı mesafede durmakta, onları dinlemekte ve eleştirilere kulak vermektedir. Bu, tribünlerde kolay bulunabilir bir şey değildir.

Blogumuzun yorum özgürlüğünün bu doğrultuda saldırganlıktan uzak bir çerçevede ele alındığını ve alınacağını yeniden bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Demir Gibiyiz Yönetim

Yorumlar

Adsız dedi ki…
bir bilgi vermek istedim 15 gün kadar önce adana da
adana demirsporlular derneği açıldı.tüm ulusal ve yerel basında görsel ve yazılı olarak yer aldı
ama blogda göremedik
haberiniz varmı yokmu bunu sormak istedim ???
saygılar

doğu
yavuzy dedi ki…
Doğu Bey, demirgibiyiz.com bir haber sitesi olmadığı için, bazı gelişmeleri atlaması gayet normaldir. Blogun Adana Demirspor'la ilgili her türlü gelişmeyi aktarmak gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Burası, bilindiği üzere, Ankara'da yaşayan Adana Demirsporluların yorumları etrafında gelişen bir site. Dolayısıyla, sizin verdiğiniz haberi, kasıtlı olarak bloga eklememek gibi bir durumumuz olmadı.

Yavuz y.
caqLaR dedi ki…
Bu yazı bile şu anda bir belirsizlik içinde olan taraftarımızı gösteriyor en ufak şeyi siyasete çekildi. Ya sizin neyiniz var ya ? Hangi Türk takımı böyle bir açılış yapmış hangi takım böyle iyi çalışmalar yapmış hangi yıktırım hangi karalamalar peşinde bu millet.... Kendini bilmezin biri sitelerde takımı karalıyor , buna güzel cevap vermek yerine oturmuş kendimizi sorguluyoruz internet ortamında grubumuzun takımımızın yönetimimizin karalanmasına göz yumuyoruz AYIP gerçekten AYIP.Bizim için gerçekleştiren Başkan'a her zaman bizimle aynı yerde olan abilerimize herşeyden çok daha önemlisi uğrunda gençlik verdiğimiz MAVİ ŞİMŞEK'imize el uzatıyorlar. Hani diyorduk ya HEPİMİZ KARDEŞİZ MEMLEKETE BEDELİZ.Unutmayın ya çok yakındı o gunler ya ŞİMŞEK'in ŞİMŞEK'TEK BAŞKA DOSTU YOKTUR bu sözler soylenırken yanındakınını omzuna sıkıca bastırıp haykırdıgın kardeşliğine söz soyluyorlar bu kardeşlik bu sevda memlekete bedel ARMA peşindeyiz siyaset değil....!

Bir yanlışımız olduysa affola ...
Saygılarımla ...!
Adsız dedi ki…
Günaydın,

Benim de merak ettiğim bir konuyu sormuş arkadaş.. Verilen cevap çok tatmin etmedi..

Blog yöneticisi arkadaşlar bu konuda başka açıklama yapacaklar mı?

Dışardan eskilerden birisi olarak bu olaydaki yaklaşımı anlamadım ...

Teşekkürler..

Kamil Ateş
Hakan HOŞCAN dedi ki…
Ağzınıza sağlık, Demirgibiyiz yönetimi...
mustava dedi ki…
Kamil bey, ben de açıklama istediğiniz konuyu anlamadım. Eğer Adana Demirsporlular derneği ile ilgili açıklama istiyorsanız bloga haber olarak girilmemesinin belli bir sebebi yok. Hatta Doğu adlı arkadaş bahsedince farkettik. En nihayetinde her haberi bloga girmek gibi bir uğraşımız yok. Bunun altında başka sebepler aranmasına da gerek yok - arayanlar için söylüyorum elbette.

"Hala, illa" ikna olmamış olanlar için yürekleri ferahlatacak bir açıklama da yapayım madem: Dernek kurulduktan sonra Telat Abi ile telefon görüşmemiz oldu. Kendisine hayırlı olsun dedik, kolaylıklar diledik. İçinde Demirspor ismi geçen bir dernek - iş -organizasyon - blog vs. oluşturmanın zorluğunu yaşayarak öğreniyoruz. Telat abiye bu anlamda başarılar ve kolaylıklar... Son olarak Demirspor için neler üretebiliriz noktasında bir araya gelmek için sözleştik.

Bu vesile ile tekrardan Demirsporumuza hayırlı olsun diyoruz. Gelecekteki organizasyonlarında başarılar diliyoruz.
Adsız dedi ki…
İlgi ve bilgilendirme için teşekkürler... Hedef tek, yol farklı, sorun yok..

Kamil Ateş
Semt Aşığı dedi ki…
Bence dernek haberine kanalize olacağına (açılmış en nihayetinde artık yapacak bişey yok)Yüzme ve Su topu şubesi açılırken neler yapabiliriz diye düşünmek lazım.

Allah Bizede nasip etsin.
Adsız dedi ki…
herhalde benim mesajımda bir hesap sorma havası vardı
öncelikle böyle bir durumun oluşmasına neden olduğum için özürdilerim
demirgibiyizi takip eden demirsporlulardanım ben de
en son bir anadolu kulübünün başına bir bayan başkan geçtiği haberini okumuştum
pardon haberini değil paylaşımını demem gerekir herhalde
ben de dedim ki taaa bunlar paylaşılıyor da neden demirspor adı geçen bir derneğinin açılışı burdan tüm mavi şimşeklerle paylaşılmasın
bu düşüncemde de yanlışsam yine özür dilerim
ama insanın canı istiyor
demirsporla ilgili herşeyi paylaşmayı çoğaltmayı
söylemek ve yapmak istediklerimin hepsi bu
saygılar
doğu
yavuzy dedi ki…
Doğu Bey,
Bir Anadolu kulübünün kadın başkanını haber yapmamızın nedeni, bu blogun, klasik futbolu bloglarından farklı olarak, kadın hakları üzerine özel hassasiyeti olmasından kaynaklanmaktaydı. Blogumuzda "kadınlar" etiketli çok sayıda haber bulunmaktadır ve bunların birçoğu Demirsporla ilgili değildir.
Adsız dedi ki…
1. Herhangi bir sitede, herhangi bir DEMİRSPORLU'nun ; kişisel ve mesnetsiz sebeplerle, saldırgan bir tutum içinde olmasını tasvip etmiyorum ve eden dostumuza da rastlamadım. Bu konuda forum yönetiminin hassasiyetine hak vermek gerektiğini düşünüyorum.
2. Açılış konusu her ne kadar, bulunduğumuz lig itibari ile bizi onure eder bir görüntü verse de, özümüzde saklı tarihi ve potansiyeli düşündükçe; özellikle yıllarını vermiş dostlarımızda bir burukluk tadı vermesi doğal ve anlaşılırdır. Ama yine de; bu gibi işlerin önemsenmesi, emek verilmesi ve icraate dökülmesi kulbümüz için çok önemli bir kilometre taşıdır. EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER .
3. (adsız) ''Doğu'' kardeşimiz bence sorgulamasında ''kendince'' haklıdır,. ''DEĞERLENDİRMESİ YANLIŞTIR''.. Ancak üzülerek söylemek gerek ki ; Yavuz Bey'in cevabı çok ÖZENSİZ ve yasak savar olmuştur.. Şahsi kanaatimce bu cevap ne bu sitenin duruşuna ne de Yavuz Bey'in bilgi birikimine yakışmamıştır... ''Doğu'' dostumuza yanlış düşündüğünü açıklamak bir yana, aksine haklı olduğuna dair tahrik dahi etmiştir.
Sağolsun Mustafa yakışıklı bir açıklama yapmış ama ''Testiyi kırmasaydınız'' daha güzel olurdu dostum.. Ayrıca Telat Bey'in bu tribüne yıllarını verdiğini kimse unutmamalı. En azından hepimiz emeklerine saygı duyuyoruz, hangi çatı altında olursa olsun ..'Hepimiz Demirsporluyuz''..
Bu haber konusunda blogun özeleştiri yapması nacizane tavsiyemdir..
4. Bu gereksiz,MANASIZ ve üzücü gerilim daha lig başlamadan hepimizi çok üzyor. En azından her birimiz kişisel olarak üzerimize düşeni yapalım. Haber sitelerinde yada muhtelif forumlarda ortam gerilince ''Şimşekler Grubu'da kendince reaksiyon '' veriyor ve yine tatsız sözler dolaşıyor ortada..
Ortada yorgan yok ama kavga çok.. yaw bir yorganın ucunu görelim hele, daha çok birbirimizi yiyecek zamanımız mevzumuz olacak:))
Saygılarımla..
Ozan Baysal...
Adsız dedi ki…
Merhaba
Ozan Baysal isimli arkadaşın yorumunun her kelimesine katılıyorum. Çok başarılı, tebrik ederim.

Örsan Öncül

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir

Altay: 1 - Adana Demirspor: 3

 Ne bir skorla harika bir deplasman galibiyeti! Alt sıramızdaki rakibe geçit vermemek kadar bir yandan da uzun süredir Altay'a karşı devam eden şansızlığımızın kırılması açısından süper! Yıllardır Süper Lig deyince aklımıza gelen son maç/son yenilgi ile hafızamızda yer eden Altay, 1. lig maceramızda canımızı sıkmaya devam etmişti. Geçen sezon iki maçta da yenilmiştik. Galibiyetin bu açılardan da çeşitli anlamları var. Aslında ilk yarıda kopabilecek maç, ikinci yarının başında yenen golle can sıkıcı bir hale geldi ama arka arkaya bulduğumuz iki golle rahatladık. Yunus yine kilidi açan vuruşla üçüncü golüne ulaşırken, Assambalonga ligte 5'ledi; Akintola da geçe sezonki performansını hatırlatan güzel bir vuruşla ikinci golünü attı.  Takım kolay gol yemezse bir şekilde maç içinde toparlamayı başarıyor. Bir kez daha ilk golü attığımız maçta puan aldık. Alttaki takımların yenilmesiyle beraber ligin orta sıralarına daha güvenle tutunmaya başladık. 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ