Ana içeriğe atla

Okan, Bitirici Forvet Olmasın!

Bu yazı Okan transfer edilsin mi, edilmesin mi yazısı değildir. Yönetim transfer politikasında titiz davrandığını, kimsenin sözü ile hatır-gönül ilişkileri ile transfer yapmadığını, kulübün parasına kulübün namusu olarak baktıklarını açıklamaktadır. Üstelik de çeşitli suretlerle söylediğim üzere yönetim yönetmeye muktedirdir. Eleştirilere elbet kulak vermeli ama kendi doğru bildiklerini yapmasına da saygı duyulmalıdır.

Bu nedenle bu futbolcu ile ilgili yapmış olduğumuz araştırmaları da yayınlamayacağım.

Okan Yılmaz'ın maç başına ücret alacağı konuşuluyor. Bu doğru ise ikinci bir forvet transferinin daha girişimleri sürdürülüyor demektir. Yönetim ise daha önce bitirici bir forvet alarak ileri uçtaki transferi sonlandıracağını söylemişti. Okan'ın basında yer alan açıklamalarına baktığımızda da yönetimin şartlı olur verdiğini, kendisinin şartları kabul etmesi durumunda transferin gerçekleşeceğini görmekteyiz...

Olasılıklar ve soru işaretleri:

-Okan Yılmaz alınacak tek forvet olarak düşünülüyor ise: Kendimizi futbolcunun olası bir başarısızlığında riske atmış olmayacak mıyız?

-Okan Yılmaz iyi bir golcünün yanına alınacak ise: Bu durumda Okan'ın varlığı Erdim'in, Serdar'ın, Ferami'nin forma şansının daha da azalması anlamına gelebilir mi?

Gençler hep aklımızın bir köşesinde, hatta bana kalırsa gözümüzün önünde bulunsun. Dikkat edelim, bitirici forvet Okan Yılmaz ne gençlerimizi bitirsin ne de hücum gücümüzü. Transfer gerçekleştirilecekse, bu dengeler de gözetilsin ki; kazanan biz olalım.

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Okan ile ilgili araştırmalarda yardımlarından dolayı Meral ve Hüseyin'e teşekkür ederim.
Bekir ÇINAR dedi ki…
Saygıdeğer Ankara Tayfası;

Okan la ilgili olarak birkaç şey söylemek istiyorum.Okan hocamızın listesinde yoktu kenisi beni arayarak 25 gol atmayı garanti etdiğini büyük bir camiada kendini ispatlamak istediğini söyledi ve ben Adana ya davet etdim.Demirsporun bir kuruşu bile bizim için çok değerli olduğundan kendisine şu teklifi yaptık oyna biz sana garanti para veremeyiz ancak forma giyersen maçbaşı paranı alır oynarsın dedik oda düşünmek için süre istedi.Tabiki onu bu şartlarda alasakta yine genç bir santrafor alacağız.Yalnız ben Erdim ve Serdar la ilgili bir kaç şey belirtmek istiyorum ben bu iki oyuncuyuda başkan olduktan sonra sürekli A takımla idmana çıkarttım ve şans verdirdim ancak ikiside anlamsız bir şekilde çok kötü performans gösterdi ben onlara çok güveniyordum ancak beni ve hocayı çok yanılttılar.Onların yerine altyapıdan yeni birkaç oyuncuyu kampa götürmeyi planlıyoruz.Umarım onlarda artık akıllarını başlarına alıp artık torpille değil bileklerinin gücüyle kadroya girebileceklerinin farkına varırlar.Bunların bilin mesini arzu etdim.

En derin saygılarımla
Onur BİÇER dedi ki…
Sayın Başkanım, sizler de süreç içinde bizleri az çok tanımışsınızdır. Futbolcuların isimleri üzerinde asla takılmayız ve takımın menfaatleri üzerine odaklanırız. Bu açıdan şunu üstüne basarak vurgulamalıyım ki; olası bir yanlış anlaşılmaya imkan vermeyelim.

Serdar, Erdim veya diğerleri. Sembol olarak dile getirdiğimiz isimlerdir. Kendilerini tanımayız. Futbolcu önermenin, bazılarına rant sağlamaya çalışmanın çok yakışıksız olduğu kanaatindeyiz. Burada amaçladığımız "takımın isimlerden bağımsız olarak gençleri de içinde bulundurmasıdır." Konuyu farklı olarak algılamadığınızı umuyorum.

Gençler ile ilgili düşüncelerinize ayrıca mutlu olduğumu belirtmek isterim.

Yönetim olarak bu dengeleri de gözetiyor olmanız, içimizi rahatlattı. Okan, Ahmet, Mehmet, kısaca futbolcular geçici gündem maddeleridir. Önemli olan bakış akıçısını ve Demirsporluluk duruşunu daim kılmaktır. Bu duruşa sahip çıkmaya çalıştığınızı seziyorum, transfer nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, yanınızdayız...

Saygılarımla...
göktuğ dedi ki…
Okan Yılmaz son 10 sezonda 118 gol atmış. Bunun 105' ini ilk 6 sezonda süper ligde atmış. 13 tanesini ise son 4 sezonda kaydetmiş.Bir oyuncu süper ligde ortalama 15 golün üzerinde atıyorsa golcüdür. Son 4 sezonda 13 gol atıyorsa ters giden bişeyler var demektir. Acaba Okan görüşmede bu tersliği ne ile açıkladı.Alınıp alınmamasında gerileme nedeni çok önemli.Akla yatkın düzelebileceğine inanılan bir sebeple bu gerilemeyi açıkladıysa bence alınmasında bir sakınca yok. Çünkü ben bu yönetimin geçtiğimiz yıllardakinin aksine futbolcuların horozluk yapıp takıma müdahale etmesine izin vereceğini düşünmüyorum. Bana göre hiç para ödemeksizin Okan gibi bir oyuncuya sahip olmak mantıklı bir iştir. Ama Okan'a güvenerek forvet transferinden vazgeçilmemelidir. Ne olursa olsun takımın yükünü çekebilecek inanılan bir forvet mutlaka alınmalı. YÖnetiminde bu şekilde hareket edeceğini tahmin ediyorum. İlerleyen günlerde bir forvet daha takıma kazandırılacaktır...
Hüseyin A. dedi ki…
Rica ederim Onur Abi,
Adsız dedi ki…
Erken konuşmak muhakkak yanlış olur ama yönetimin onca başarılı işi bu adam sayesinde heba etmesini istemem.Bu adamın varlığı bile şimdiden taraftarı rahatsız etti çünkü demirspor taraftarı karakterli futbolcu istiyor ve internet sayesinde oynadığı takım taraftarlarından futbolcu hakkında bilgi alıyor.Spor sitelerinde bu transfere büyük tepki vermesinin nedenide budur galiba taraftarın,devir eskisi gibi değil çünkü zamanın gol kralı denilse bile taraftarı futbolculuk konusunda ikna etmeye yetmiyor.
son 4senede 13 gol,eski mazisi içinmi transfer ediyoruz? transfer olduğu kötü takımlarda bile kadroya girememesinin nedeni nedir? Bir karakter bozukluğunun işareti olabilirmi bu, ya sepetteki bir çürük domatesin tüm sepeti berbat etmesi gibi takıma zarar verirse? Bu işlerin garantisi olmaz şukadar gol atacam,şampiyon yapacam falan. Gerçekçi düşünen bu yönetimin 25 gol atacam gibi sözlere inanmamasını umuyorum,bunlar kaşar topçu laf çok bunlarda. sözleşmeye ekleyin ozaman 25gol atamazsan veya şampiyon olamazsak ...milyar aldığın parayı geri alırız diye.
Adsız dedi ki…
Bana göre alınması gereken bi forvet Okan Yılmaz,patlama yapmak istiyor belli ki ve bu taraftar önünde Okan oynar..Bursada da Texasın Okanın üzerinde çok büyük etkisi oldu taraftarı seviyor yani,yukardaki bi renkdaşım peki sordunuz mu son yıllardaki bu düşüşün sebebini Okan Yılmaza demiş.Kendisi açıklamış bunu son 3 sezondur hazırlık kampı görmedim bunun etkisi oldu formumdaki düşüşten demiş mantıklı bi açıklama bence,kaldı kı Okan Yılmaz maç başına para istiyor bundan daha iyi bir teklif olabilir mi bizim için?Bi de rakipler için bakalım duruma Okan Yılmaz rakip takım defansı için korkulu rüya olabilir mutlaka Okan Yılmazı teke tek bırakmamak için defanslarında 2 adam dikeceklerdir başına kendi görüşüm en azından ligin ilk yarısına kadar Okan Yılmazı denemeliyiz ne kaybederiz?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Altay: 1 - Adana Demirspor: 3

 Ne bir skorla harika bir deplasman galibiyeti! Alt sıramızdaki rakibe geçit vermemek kadar bir yandan da uzun süredir Altay'a karşı devam eden şansızlığımızın kırılması açısından süper! Yıllardır Süper Lig deyince aklımıza gelen son maç/son yenilgi ile hafızamızda yer eden Altay, 1. lig maceramızda canımızı sıkmaya devam etmişti. Geçen sezon iki maçta da yenilmiştik. Galibiyetin bu açılardan da çeşitli anlamları var. Aslında ilk yarıda kopabilecek maç, ikinci yarının başında yenen golle can sıkıcı bir hale geldi ama arka arkaya bulduğumuz iki golle rahatladık. Yunus yine kilidi açan vuruşla üçüncü golüne ulaşırken, Assambalonga ligte 5'ledi; Akintola da geçe sezonki performansını hatırlatan güzel bir vuruşla ikinci golünü attı.  Takım kolay gol yemezse bir şekilde maç içinde toparlamayı başarıyor. Bir kez daha ilk golü attığımız maçta puan aldık. Alttaki takımların yenilmesiyle beraber ligin orta sıralarına daha güvenle tutunmaya başladık.