Ana içeriğe atla

Antirazzisti'den-1

Dostluk maçları;

Antifa Kickers Berlin ve Ahoi Kickers Bremen; öndeki siyahbeyaz formalı Felix, İstanbul'da pedagoji alanında staj yapmış, Delgado formasıyla oynadı.Republica Internationale; Zapatistalar ve Filistinli direnişçilerle de maç yapmış, kadın-erkek karışık İngiliz ekibi; turnuvada Kick Sexism Kupası'nı aldılar.Grup maçlarında oynadığımız takımlar:

İlk gün, rakip gelmediği için maç yapamadık; oynadığımız ilk resmi maç, yine grupta bir başka takımın yerine giren Pratello'ydu,2-1 kazandık.Genova Antifa, 2-0 kazandığımız ikinci maç; Che Bayraklarının önünde foto çektirdik. Göbekli amca, defansın "bel kemiğiydi", kalecileri yeşil keleci formalı, çok iyiydi:Mucchio Selvagio Bologna, üçlemenin son ayağı; 2-0 aldık; bu ekip rugby de oynuyor. Gayet sert bir takımdı.Hasta Siempre, pazar sabah 10'da oynadığımız ekip; 1-0'dan 2-1 kazandık. Atalanta taraftarları... Adlarına uygun olarak, bizim pankartın önünde foto çektirdik:Easton Cameroon, ilk gün gelmeyen ekibin yerine gruba girdi; bizle maçlarını kaçırdıkları için hükmen yenik sayıldılar, bizden sonraki 4 maçı da alınca, gidip dostluk maçı teklif ettik. İki 4 galibiyetli takımın maçıydı; resmi değildi ama kimin daha iyi olduğu ortaya çıkmalıydı! 2-0 kazandık. Filinta gibi çocuklar, maşallah!:

Yorumlar

kebabman dedi ki…
Festivalin en şık giyinen takımına ödül verilmedimi?
Mustafa, göbek üstü pozlarda festivalin en yakışıklısı seçilmedimi? :-)
mustava dedi ki…
:D

kesinlikle bir kinaye var ama görmezden geleceğim. :D

şu fotoda "nostaljik adanalı futbolcu" prototipine en uyan benim. yalnız sakal-bıyık eksik. varsın olsun, zamanla o da olur.

http://4.bp.blogspot.com/_uL3yeRubGKo/Sl2ZGeWrkmI/AAAAAAAAA6Q/8ZckeSWZqao/s1600-h/locomotive_anatolia_antirazzisti.JPG

en özgün kreasyon bizimkiydi. ama bu kategoride ödül verilmiyor, yalnızca gönüllerin şampiyonuyuz diyebilirim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.