Ana içeriğe atla

TFF 2.Lig'de Yeni Statü

Dün (09.06.2009) yaptığı yönetim kurulu toplantısıyla TFF, yeni sezonda 2. ligin 15'er takımdan oluşan 3 grupta oynanmasına karar verdi. Grup liderleri direk bir üst lige çıkacak.

Ayrıca aynı toplantıda TFF yönetim kurulu liglerin tesciline de karar verdi.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
İsabetli bir karar olmuş. Bu statünün daha hakkaniyetli olduğunu düşünüyorum.Daha zor belki ama daha adil.İyi olan çıkar , umarım o da biz oluruz...
T.Egemen
Adsız dedi ki…
Demirspor'umuzun böyle bir statüden üst lige çıkma olasılığı çok düşük... Zira bu satatüde başarılı olmak için; ciddi, istikrar, gerçekten iyi takım, saha dışı lobi desteği çok önemli.. Ne yazık ki; hiç biri bizde yok:( Şans ile , iteleme ile olacak iş değil artık.. Bence bizim için kötü oldu.. Ayrıca böyle bir ligde, ;2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. vs olmak önemli olmadığından , acayip maç satışları olacak.. iddaa işinde dönecek lig. Bu ligin adı; iddaa ligi olsu:) ee bizde de maç ''dengeleyecek'' para yok:) olsa da zaten sevmeyiz yapmayız öyle şeyleri, bize yakışmaz...!
velhasıl geçmiş olsun....
Ozan Baysal..
Adsız dedi ki…
Evet , bu statüde başarılı olmak için Ozan Bey'in belirttiği kriterler önemli. Mevcut takımımızı düşündüğümüzde bu statüde işimizin daha zor olduğununda farkındayım.Yine de böyle bir statüde, köklü camiaların , daha önce bu şampiyonluğu yaşamış şehirlerin daha şanslı olduğunu düşünüyorum.Şehir olarak , camia olarak bu kültüre sahibiz. Tek takımın çıkacağını ve ikinci bir şans olmayacağınıda düşünürsek yanımda şunuda götüreyim , ikimiz beraber çıkalım veya burdan çıkamadım nasıl olsa bide play off'u var bunun şeklinde düşünceler hasıl olmayacaktır. İddaa açısından bakarsakta geçtiğimiz sezonlarda özellikle hafta içi oynanan b kategorisi maçlarında tuhaf sonuçlar oluyordu.Onun için iddaa açısından ekstra bir endişeye kapılmaya gerek yok.Statünün değişmesi iddaacıları etkilemeyecektir:)
T.Egemen
Adsız dedi ki…
Çok kötü bir uygulama olacak.. şaibe hiç bitmez..

Kamil Ateş
Adsız dedi ki…
Demirspor maç satmaz Adanaspor maçları hariç :)

Danyal Topatan
Semt Aşığı dedi ki…
lig kopmaları erken olacak boş tribünlerin esiri olacağız.Kimse deplasman yapmayacak.Tribünler içinde kötü oldu.
Adsız dedi ki…
Ozan Baysal kardeşimiz demiş ki;bizde maç dengeleyecek para yok. Sevgili Ozan, ben şahsım adına parayla şampiyon olmaktansa hiç şampiyon olmamayı tercih ederim. Benim hatırladığım 72-73'deki ilk şampiyonluğumuzda da, Adem Atılgan zamanındaki şampiyonlukta da hiç bir maçı tabiri caiz ise satın almadan,çatır çatır oynayarak şampiyon olduk. Sen çıkıp topunu oynadıktan sonra diğer takımlar ne yaparsaa yapsın sana engel olamazlar. Geçen sene biz Adanaspor'u yenip Mersin'e garantilemiş olarak gitse idik, bize kim ne yapabilirdi? Bu sistemin en büyük özelliği kendi göbeğini kendin kesmendir. Ben Şimşek'e güveniyorum. Zaten zor olmaz ise şampiyonluk tad da vermez.

Merih Güvenç
Adsız dedi ki…
Sevgili Merih..
Para ile şampiyon olmak konusunda hemfikiriz.. Zaten aramızda farklı düşünen olduğuna da ihtimal vermiyorum. Tamam diyelim ki.. biz almayız ama her takım senin , benim gibi düşünmeyebilir.. Hatta burada sadece para değil, siyasi güç ve hatır da çok önemli olacak..
Misal son haftaya 2.den 2 puan geride girmişsin. kendi evinde oynuyorsun , rakip te düşme ihtimali olmayan bir takım ile deplasmanda oynuyor..; böyle bir durumda kim nasıl umutlanabilir, nasıl bekleyebilir. Geçen sene Bank Asya liginde son hafta kimin galip gelmesi lazımsa galip geldi,, en ufak sürpriz bile olmadı.. Burada neler olacak bak göreceğiz hep birlikte..
Ayrıca şunu da gönlüm istemeyerek söylüyorum ki: sen, ben her ne kadar ; şikeden uzak olduğumuzu iddia etsek de iş ateşe düşünce yöneticiler her yola başvurur.. ne yazık ki; bu ülkede verilen nadir resmi ''şike''kararı da hala bizim üstümüzde lekedir...
Heyhat gönül der ki; paran varsa zaten kendi topçuna ver oynasın.. şikeye ne gerek var zaten. .. biz kendi topçumuza para verelim de oynasın bakalım .. Şampiyon olmasak da olur o vakit..
58000 Tlmiz var kimi istersek alırız oynatırız.. ha bir de sarı zarflarımız var..
Boşverelim biz şampiyonluğu.. Şu ligde alnımızın akıyla oynayalım, ele güne daha fazla rezil olmayalım yeter..
Saygılar..
Ozan Baysal
Adsız dedi ki…
Ozan Bey ,
Bahsettiğiniz durum eski statü içinde geçerli değilmi sizce . Yükselme grubunu düşündüğümüzde orada düşme tehlikesi bile yok. İki yıl üst üste kaçırdığımız şampiyonluklarda son hafta neler olduğunu hatırlasanıza.Kartalsporun çıktığı sezon son maçın son dakikaları iki takım kendi yarı sahasında bekleyip maçı öyle tamamlamışlardı. Bir sonraki sezonda Karabükspor son hafta Erzurumspor'u 7-0 yenmişti yanlış hatırlamıyorsam. Velhasıl son hafta galip gelmesi gereken o statüde de bu statüde de galip geliyor (Biz Hariç:( ) . Bırakılan yorumlara bakılınca bir karamsarlık seziliyor ama bu statüde canımız bu kadar çok yanmışken karamsarlığa kapılmak doğru değil.
T.Egemen
Adsız dedi ki…
Sevgili Merih..
Hakkın var sözlerinde.. şike yapacak takımı bağlasan durmaz, her yerde yapar:) .. Aslında konu , şike, şaibeden ziyade motivasyon ve gelir potansiyeli.. Play-off du, yükselme grubuydu. 3. 5. derken az biraz daha motivasyonlu bir lig oluyourdu bu seneye kadar. Malum ulusumuz taraftarı futboldan çok, rekabet ve gerilim ister gittiği maçlarda ( yada gitmediği) .. yukarıdaki yorumlarda da dostlarımızca ifade edildiği üzere; heyacan ve motivasyon düştükçe , tiribünler boşalacaktır. Bence 2-B statüsü harikaydı , hatta tff den beklenilmeyecek kadar güzeldi.. Örnek; son haftalara dek küme düşme mücadelesi veren Alanya ligi bizden yukarıda bitirdi ( umarım yanılmıyorumdur).. Takımlar için hedef-motivasyon taraftarı da çekiyordu kendine.. Şimdi bu haliyle az takım bu işin içinde olacak.. hele bir de kopma olursa, geri kalanında seyreyle cümbüş-ü temaşayı..
Ama senin de söylediğin gibi; kimbilir belki de bize uğurlu gelir.. Şu statüde en fazla final oynayan takım olarak artık yenisinde belki finalsiz gideriz..
Walla artık olsun da , nasıl olursa olsun:( yetti gayri bu zulüm hepimize..
2.ligden düştüğümüz sene statü değişmişti. 2-B o zaman çıkmıştı.. 3.ligde şampiyon olduk.. sonra 2-B de play-off dan çıktık ancak geri dönebildik... o zaman şöyle hissetmiştim '' arkadaş biz ne düşmüşüz ya öyle, sanki cehennemin dibine düşmüşüz,, çık çık bitmedi ligler..:)işallah artık bu denizin ucu görünür..
Saygılar..
Ozan Baysal

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!