Ana içeriğe atla

TFF 2.Lig'de Yeni Statü

Dün (09.06.2009) yaptığı yönetim kurulu toplantısıyla TFF, yeni sezonda 2. ligin 15'er takımdan oluşan 3 grupta oynanmasına karar verdi. Grup liderleri direk bir üst lige çıkacak.

Ayrıca aynı toplantıda TFF yönetim kurulu liglerin tesciline de karar verdi.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
İsabetli bir karar olmuş. Bu statünün daha hakkaniyetli olduğunu düşünüyorum.Daha zor belki ama daha adil.İyi olan çıkar , umarım o da biz oluruz...
T.Egemen
Adsız dedi ki…
Demirspor'umuzun böyle bir statüden üst lige çıkma olasılığı çok düşük... Zira bu satatüde başarılı olmak için; ciddi, istikrar, gerçekten iyi takım, saha dışı lobi desteği çok önemli.. Ne yazık ki; hiç biri bizde yok:( Şans ile , iteleme ile olacak iş değil artık.. Bence bizim için kötü oldu.. Ayrıca böyle bir ligde, ;2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. vs olmak önemli olmadığından , acayip maç satışları olacak.. iddaa işinde dönecek lig. Bu ligin adı; iddaa ligi olsu:) ee bizde de maç ''dengeleyecek'' para yok:) olsa da zaten sevmeyiz yapmayız öyle şeyleri, bize yakışmaz...!
velhasıl geçmiş olsun....
Ozan Baysal..
Adsız dedi ki…
Evet , bu statüde başarılı olmak için Ozan Bey'in belirttiği kriterler önemli. Mevcut takımımızı düşündüğümüzde bu statüde işimizin daha zor olduğununda farkındayım.Yine de böyle bir statüde, köklü camiaların , daha önce bu şampiyonluğu yaşamış şehirlerin daha şanslı olduğunu düşünüyorum.Şehir olarak , camia olarak bu kültüre sahibiz. Tek takımın çıkacağını ve ikinci bir şans olmayacağınıda düşünürsek yanımda şunuda götüreyim , ikimiz beraber çıkalım veya burdan çıkamadım nasıl olsa bide play off'u var bunun şeklinde düşünceler hasıl olmayacaktır. İddaa açısından bakarsakta geçtiğimiz sezonlarda özellikle hafta içi oynanan b kategorisi maçlarında tuhaf sonuçlar oluyordu.Onun için iddaa açısından ekstra bir endişeye kapılmaya gerek yok.Statünün değişmesi iddaacıları etkilemeyecektir:)
T.Egemen
Adsız dedi ki…
Çok kötü bir uygulama olacak.. şaibe hiç bitmez..

Kamil Ateş
Adsız dedi ki…
Demirspor maç satmaz Adanaspor maçları hariç :)

Danyal Topatan
Semt Aşığı dedi ki…
lig kopmaları erken olacak boş tribünlerin esiri olacağız.Kimse deplasman yapmayacak.Tribünler içinde kötü oldu.
Adsız dedi ki…
Ozan Baysal kardeşimiz demiş ki;bizde maç dengeleyecek para yok. Sevgili Ozan, ben şahsım adına parayla şampiyon olmaktansa hiç şampiyon olmamayı tercih ederim. Benim hatırladığım 72-73'deki ilk şampiyonluğumuzda da, Adem Atılgan zamanındaki şampiyonlukta da hiç bir maçı tabiri caiz ise satın almadan,çatır çatır oynayarak şampiyon olduk. Sen çıkıp topunu oynadıktan sonra diğer takımlar ne yaparsaa yapsın sana engel olamazlar. Geçen sene biz Adanaspor'u yenip Mersin'e garantilemiş olarak gitse idik, bize kim ne yapabilirdi? Bu sistemin en büyük özelliği kendi göbeğini kendin kesmendir. Ben Şimşek'e güveniyorum. Zaten zor olmaz ise şampiyonluk tad da vermez.

Merih Güvenç
Adsız dedi ki…
Sevgili Merih..
Para ile şampiyon olmak konusunda hemfikiriz.. Zaten aramızda farklı düşünen olduğuna da ihtimal vermiyorum. Tamam diyelim ki.. biz almayız ama her takım senin , benim gibi düşünmeyebilir.. Hatta burada sadece para değil, siyasi güç ve hatır da çok önemli olacak..
Misal son haftaya 2.den 2 puan geride girmişsin. kendi evinde oynuyorsun , rakip te düşme ihtimali olmayan bir takım ile deplasmanda oynuyor..; böyle bir durumda kim nasıl umutlanabilir, nasıl bekleyebilir. Geçen sene Bank Asya liginde son hafta kimin galip gelmesi lazımsa galip geldi,, en ufak sürpriz bile olmadı.. Burada neler olacak bak göreceğiz hep birlikte..
Ayrıca şunu da gönlüm istemeyerek söylüyorum ki: sen, ben her ne kadar ; şikeden uzak olduğumuzu iddia etsek de iş ateşe düşünce yöneticiler her yola başvurur.. ne yazık ki; bu ülkede verilen nadir resmi ''şike''kararı da hala bizim üstümüzde lekedir...
Heyhat gönül der ki; paran varsa zaten kendi topçuna ver oynasın.. şikeye ne gerek var zaten. .. biz kendi topçumuza para verelim de oynasın bakalım .. Şampiyon olmasak da olur o vakit..
58000 Tlmiz var kimi istersek alırız oynatırız.. ha bir de sarı zarflarımız var..
Boşverelim biz şampiyonluğu.. Şu ligde alnımızın akıyla oynayalım, ele güne daha fazla rezil olmayalım yeter..
Saygılar..
Ozan Baysal
Adsız dedi ki…
Ozan Bey ,
Bahsettiğiniz durum eski statü içinde geçerli değilmi sizce . Yükselme grubunu düşündüğümüzde orada düşme tehlikesi bile yok. İki yıl üst üste kaçırdığımız şampiyonluklarda son hafta neler olduğunu hatırlasanıza.Kartalsporun çıktığı sezon son maçın son dakikaları iki takım kendi yarı sahasında bekleyip maçı öyle tamamlamışlardı. Bir sonraki sezonda Karabükspor son hafta Erzurumspor'u 7-0 yenmişti yanlış hatırlamıyorsam. Velhasıl son hafta galip gelmesi gereken o statüde de bu statüde de galip geliyor (Biz Hariç:( ) . Bırakılan yorumlara bakılınca bir karamsarlık seziliyor ama bu statüde canımız bu kadar çok yanmışken karamsarlığa kapılmak doğru değil.
T.Egemen
Adsız dedi ki…
Sevgili Merih..
Hakkın var sözlerinde.. şike yapacak takımı bağlasan durmaz, her yerde yapar:) .. Aslında konu , şike, şaibeden ziyade motivasyon ve gelir potansiyeli.. Play-off du, yükselme grubuydu. 3. 5. derken az biraz daha motivasyonlu bir lig oluyourdu bu seneye kadar. Malum ulusumuz taraftarı futboldan çok, rekabet ve gerilim ister gittiği maçlarda ( yada gitmediği) .. yukarıdaki yorumlarda da dostlarımızca ifade edildiği üzere; heyacan ve motivasyon düştükçe , tiribünler boşalacaktır. Bence 2-B statüsü harikaydı , hatta tff den beklenilmeyecek kadar güzeldi.. Örnek; son haftalara dek küme düşme mücadelesi veren Alanya ligi bizden yukarıda bitirdi ( umarım yanılmıyorumdur).. Takımlar için hedef-motivasyon taraftarı da çekiyordu kendine.. Şimdi bu haliyle az takım bu işin içinde olacak.. hele bir de kopma olursa, geri kalanında seyreyle cümbüş-ü temaşayı..
Ama senin de söylediğin gibi; kimbilir belki de bize uğurlu gelir.. Şu statüde en fazla final oynayan takım olarak artık yenisinde belki finalsiz gideriz..
Walla artık olsun da , nasıl olursa olsun:( yetti gayri bu zulüm hepimize..
2.ligden düştüğümüz sene statü değişmişti. 2-B o zaman çıkmıştı.. 3.ligde şampiyon olduk.. sonra 2-B de play-off dan çıktık ancak geri dönebildik... o zaman şöyle hissetmiştim '' arkadaş biz ne düşmüşüz ya öyle, sanki cehennemin dibine düşmüşüz,, çık çık bitmedi ligler..:)işallah artık bu denizin ucu görünür..
Saygılar..
Ozan Baysal

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

İtler Çakallar Vınlayanlar

 Kimse Demirspor taraftarına itler çakallar diyemez; kimse böyle bir sözün söyleneceği ortam yaratamaz.  Buna teşebbüs edenler oldu tabii ama unutulup gittiler. Bugüne kadar bu takımın sadece ama sadece kendine muhtaç olduğunu sanan onca kişi gelip geçti. Vikipedia'da Adana Demirspor sayfasına bakın, ne çok isim var. Zannettiler ki hepsi tek, değişilmez. Ama Demirspor'a musallat ettikleriyle birlikte çekip gittiler.  "Ben olmazsam Yenice'yi geçemezseniz" diyen Aytaç Durak ve hüküm sürdüğü yıllarda, onun ağzının içine bakanlar, sarı zarflarından medet umanlar, İstanbul takımlarını destekleyenler, topuğuna basıp gezenler, iki çift lafı bir araya getiremeyenler, kayyumla tehdit edenler, borcu kongreye doğru katlayarak büyütenler, öldük bittik geberdik gittik diyenler... Hepsi vınlayıp gittiler.  Kim kaldı? Taraftar olan, içimizden biri, Bekir Çınar kaldı mesela. Demirspor için emek, zaman, para harcayana saygı duyan ama kendine yapılan saygısızlığı unutmayan taraftar