14 Aralık 2008

Yönetim ve Teknik Heyete...

Sayın GÖKOĞLU yönetimini daha önceki yazılarımızla yermiş, bununla birlikte doğru yaptığı teknik heyet görevlendirmesi için övmüş ve kendilerinden umutlu olduğumuzu, süreci izlemeye devam ettiğimizi belirtmiştik. Bugün dikkatimi çeken bir haber sonrasında bu yazıyı yazma gereği duyuyorum. Öncelikle http://www.kanalahaber.net/ adresinde okuduğum haberin ilgili bölümlerine bakalım:

Yönetim ile ilgili olan kısmı:

"Adana Demirspor'un Aytaç Durak Tesisleri'ne, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın büstü dikildi. Uzun zamandır büyük bir titizlik içerisinde yapılan Aytaç Durak büstü, ulu önder Atatürk'ün büstünün yanına monte edildi. Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu ve yöneticilerin organize ettiği Aytaç Durak büstü ait olduğu yere konuldu."

Habere göre Durak'ın büstünün altına da "Dünya var oldukça yaşayacaksınız." ibaresi eklenmiş.

Sayın GÖKOĞLU yönetimi, seçilince sert bir tavırla -basına yansımasa da- "bağımsızlık falan yok" dediniz. Stada "Büyük Başkan bizi bırakma" gibi ifadeler içeren dev pankart açıldı, ses etmediniz. El öpmeye kalktığınız söylendi, yalanlamadınız. Şimdi yetmedi heykelini diktiniz. SİZİN DE BİR FARKINIZ YOKMUŞ. Yolunuz açık olsun.

Ben ummuştum ki; bu dönem her şeye rağmen belediyesiz bir takımın diriliş mücadelesi verilecek, bu mücadeleden dimdik çıkılacak ve görmeyenlere sizin önderliğinizde gösterilecek, ÇINAR ne imiş, nasıl yönetilirmiş. Her attığınız adımla hayal kırıklığına uğrattınız bizleri. Kaynakların ve taraftarın heba edildiği, doğrulara sırt dönüldüğü, yanlışlara el açıldığı yönetimler çöplüğünde yerinizi aldınız sizler de... Düzeltme şansınız vardı, iyileştirme şansınız ve belki de niyetiniz vardı. Aday olmayacağım dediniz. Biz heykelinizi dikmek istedik, siz heykeltıraş olmak istediniz. Güle güle sayın GÖKOĞLU yönetimi, güle güle.

Haberin teknik ekip ile ilgili kısmı ise Behzat ÇINAR'ın heykelin dikilmesine ilişkin verdiği görüşlerden oluşmakta:

"Teknik Direktör Behzat Çınar, her sabah kalktığında Aytaç Durak büstüyle uyandığını belirtirken, 'Sayın Başkan Durak, buraları adeta cennete çevirmiş. Bu insanın hakkını vermek gerekir. Bu insanı el üstünde tutmalıyız. Sonuç olarak bizlerin Sayın Başkan Aytaç Durak'a da ihtiyacımız var.' şeklinde konuştu. Kötü günleri de göz önünde bulundurduklarını belirten Çınar, 'Her şeyi düşünmek zorundayız. Kötü günler görmemek için sayın başkanımıza ihtiyacımız var. O da Adana'nın büyüğü olarak küçükleri affedeceğini düşünüyorum.' diye konuştu."

Sayın ÇINAR bu camiada daha önce de görev aldınız. Nerelerde, hangi şekillerde ve hangi yönetim kademelerinde hangi entrikaların döndüğüne tarihte eminim tanık olmuşsunuzdur. Biz size sadece "işinize" yoğunlaştığınız için teşekkür ettik, destek verdik. Siz maalesef bu gidişatınıza uymayan bir şekilde yönetimin sözcülüğüne soyunmuşsunuz. Biz sizi suçu önce hakemlerde değil de kendimizde aradığınız için sevdik. Sadece sahada oynanan futbolu güzelleştirmeye çabaladığınız için sevdik. Şimdi çıkmış yönetici aday adaylığı yapıyorsunuz. Bu görevi siz üstlenecekseniz, basın sözcüsü de teknik direktörlük yapsın. Bakınız, birçok teknik heyet, yönetimler arası veya "üst yönetimle" çekişmeler neticesinde harcandı. Dileriz ki siz harcanmazsınız, dileriz ki geleceğimizi şekillendirirsiniz. Siz bu oyunlara alet olmayınız, alet olan herkesin yandığı oyunlar, henüz gerçek bir kazananı olmayan, "0" toplamlı bile olamayan, "negatif" getirili oyunlar bunlar. Lütfen dikkat ediniz, siz bu oyunlara gelmeyiniz, boynumuzu bir de siz eğmeyiniz.

2 yorum:

Anonim dedi ki...

Behzat Çınar, o açıklamalara saygıdeğer! yöneticilerimiz tarafından mecbur bırakılmıştır. Yaklaşan kongre süreci içerisinde büyük başkanımız Sn. Gökoğlu amacına ulaşacak ve Aytaç Babasını tekrar Demirsporumuz ile barıştıracaktır!

Sevgi ve Saygılarımla,

Dres

Anonim dedi ki...

yönetim başka telden çalıyor, tarafar başka telden çalıyor.. tribüne bizi bırakma pankartı asılıyor , şimşeklerden ses yok... tesisi büst konuluyor, şimşeklerden ses yok...

amma sonrada şimşekler grubu lideri TV de açıklama yapıyor, biz halkın takımıyız ve halkın takımı ancak kongre yapar diyerek herkesi bu kongreye davet ediyorlar... sanki tüm bunlar olmamış gibi, tüm bu yalaka muhabbeti yok gibi davranarak ne diyorlar ki??

söylesenize bu nasıl bir anlayış.. bu ne demektir..nasıl yani demekten başka bişi aklıma gelmiyor.. sanki bizler uyutuluyoruz gibi geliyor bana.. yoksa bilinmeyen rant paylaşımı varda bizlermi salak yerine konuyoruz..şimşekelr neden bu davranış için yönetime bir tepki veren duruş sergilemiyor.. nerde tam bağımsız ADS?? ... birisi söylesin....