Ana içeriğe atla

Yönetim ve Teknik Heyete...

Sayın GÖKOĞLU yönetimini daha önceki yazılarımızla yermiş, bununla birlikte doğru yaptığı teknik heyet görevlendirmesi için övmüş ve kendilerinden umutlu olduğumuzu, süreci izlemeye devam ettiğimizi belirtmiştik. Bugün dikkatimi çeken bir haber sonrasında bu yazıyı yazma gereği duyuyorum. Öncelikle http://www.kanalahaber.net/ adresinde okuduğum haberin ilgili bölümlerine bakalım:

Yönetim ile ilgili olan kısmı:

"Adana Demirspor'un Aytaç Durak Tesisleri'ne, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın büstü dikildi. Uzun zamandır büyük bir titizlik içerisinde yapılan Aytaç Durak büstü, ulu önder Atatürk'ün büstünün yanına monte edildi. Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu ve yöneticilerin organize ettiği Aytaç Durak büstü ait olduğu yere konuldu."

Habere göre Durak'ın büstünün altına da "Dünya var oldukça yaşayacaksınız." ibaresi eklenmiş.

Sayın GÖKOĞLU yönetimi, seçilince sert bir tavırla -basına yansımasa da- "bağımsızlık falan yok" dediniz. Stada "Büyük Başkan bizi bırakma" gibi ifadeler içeren dev pankart açıldı, ses etmediniz. El öpmeye kalktığınız söylendi, yalanlamadınız. Şimdi yetmedi heykelini diktiniz. SİZİN DE BİR FARKINIZ YOKMUŞ. Yolunuz açık olsun.

Ben ummuştum ki; bu dönem her şeye rağmen belediyesiz bir takımın diriliş mücadelesi verilecek, bu mücadeleden dimdik çıkılacak ve görmeyenlere sizin önderliğinizde gösterilecek, ÇINAR ne imiş, nasıl yönetilirmiş. Her attığınız adımla hayal kırıklığına uğrattınız bizleri. Kaynakların ve taraftarın heba edildiği, doğrulara sırt dönüldüğü, yanlışlara el açıldığı yönetimler çöplüğünde yerinizi aldınız sizler de... Düzeltme şansınız vardı, iyileştirme şansınız ve belki de niyetiniz vardı. Aday olmayacağım dediniz. Biz heykelinizi dikmek istedik, siz heykeltıraş olmak istediniz. Güle güle sayın GÖKOĞLU yönetimi, güle güle.

Haberin teknik ekip ile ilgili kısmı ise Behzat ÇINAR'ın heykelin dikilmesine ilişkin verdiği görüşlerden oluşmakta:

"Teknik Direktör Behzat Çınar, her sabah kalktığında Aytaç Durak büstüyle uyandığını belirtirken, 'Sayın Başkan Durak, buraları adeta cennete çevirmiş. Bu insanın hakkını vermek gerekir. Bu insanı el üstünde tutmalıyız. Sonuç olarak bizlerin Sayın Başkan Aytaç Durak'a da ihtiyacımız var.' şeklinde konuştu. Kötü günleri de göz önünde bulundurduklarını belirten Çınar, 'Her şeyi düşünmek zorundayız. Kötü günler görmemek için sayın başkanımıza ihtiyacımız var. O da Adana'nın büyüğü olarak küçükleri affedeceğini düşünüyorum.' diye konuştu."

Sayın ÇINAR bu camiada daha önce de görev aldınız. Nerelerde, hangi şekillerde ve hangi yönetim kademelerinde hangi entrikaların döndüğüne tarihte eminim tanık olmuşsunuzdur. Biz size sadece "işinize" yoğunlaştığınız için teşekkür ettik, destek verdik. Siz maalesef bu gidişatınıza uymayan bir şekilde yönetimin sözcülüğüne soyunmuşsunuz. Biz sizi suçu önce hakemlerde değil de kendimizde aradığınız için sevdik. Sadece sahada oynanan futbolu güzelleştirmeye çabaladığınız için sevdik. Şimdi çıkmış yönetici aday adaylığı yapıyorsunuz. Bu görevi siz üstlenecekseniz, basın sözcüsü de teknik direktörlük yapsın. Bakınız, birçok teknik heyet, yönetimler arası veya "üst yönetimle" çekişmeler neticesinde harcandı. Dileriz ki siz harcanmazsınız, dileriz ki geleceğimizi şekillendirirsiniz. Siz bu oyunlara alet olmayınız, alet olan herkesin yandığı oyunlar, henüz gerçek bir kazananı olmayan, "0" toplamlı bile olamayan, "negatif" getirili oyunlar bunlar. Lütfen dikkat ediniz, siz bu oyunlara gelmeyiniz, boynumuzu bir de siz eğmeyiniz.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Behzat Çınar, o açıklamalara saygıdeğer! yöneticilerimiz tarafından mecbur bırakılmıştır. Yaklaşan kongre süreci içerisinde büyük başkanımız Sn. Gökoğlu amacına ulaşacak ve Aytaç Babasını tekrar Demirsporumuz ile barıştıracaktır!

Sevgi ve Saygılarımla,

Dres
Adsız dedi ki…
yönetim başka telden çalıyor, tarafar başka telden çalıyor.. tribüne bizi bırakma pankartı asılıyor , şimşeklerden ses yok... tesisi büst konuluyor, şimşeklerden ses yok...

amma sonrada şimşekler grubu lideri TV de açıklama yapıyor, biz halkın takımıyız ve halkın takımı ancak kongre yapar diyerek herkesi bu kongreye davet ediyorlar... sanki tüm bunlar olmamış gibi, tüm bu yalaka muhabbeti yok gibi davranarak ne diyorlar ki??

söylesenize bu nasıl bir anlayış.. bu ne demektir..nasıl yani demekten başka bişi aklıma gelmiyor.. sanki bizler uyutuluyoruz gibi geliyor bana.. yoksa bilinmeyen rant paylaşımı varda bizlermi salak yerine konuyoruz..şimşekelr neden bu davranış için yönetime bir tepki veren duruş sergilemiyor.. nerde tam bağımsız ADS?? ... birisi söylesin....

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.