Ana içeriğe atla

İyi ki doğdun Adem Abi...

Tribünü, şiddetten, küfürden, haraçtan, yağmadan, "reislik" kurumundan ibaret sananlara inat, Adana Demirspor taraftarı yılmadan kendi oluşturmuş olduğu tribün kültürünü korumaya devam ediyor. Muharrem Gülergin'lerden miras aldığımız "Demirsporlu olmak Şeref-Onur-Gururdur" şiarını, bugün her Demirsporlu yaşamak ve yaşatmak için elinden geleni yapıyor.

Tüm bunların oluşumunda, bugünkü tribün duruşumuzda çok büyük katkıları olan, sevgili Abimiz Adem Tel'in doğum günüydü dün. Fethiye maçında, yukarıda gördüğünüz pankartı açmış Adana'daki dostlarımız, biz de Ankara'dan kutlamış olalım Adem Abimizin doğum gününü.

Benim çok sevdiğim bir Adem Tel sözüyle bitireyim;

"Bizim bildiğimiz tek reis, Temel Reis"

İyi ki doğdun Adem Abi!

Yorumlar

emre dedi ki…
doğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce sana boncuktan kuş yaptım konacak pencerene karakollar beni alır sorgular gecelerde hiç bekleme belkı gelmem gelemem senelerce....

iyiki doğdun abimiz oldun...doğum günün kutlu olsun adem abim..
yavuzy dedi ki…
İyi ki doğdun Adem Abi, iyi ki varsın...
Ati dedi ki…
iyi ki doğdun Adem Tel.. yıllardır yılmadan yaptığın mücadelenin tanığı olarak , dün maçta devre arasında taraftarın sana yaptığı bu güzel jestin tam yerinde ve zamanında olduğunu düşünüyorum.. kutlamaya gölge düşüren tek şey ise ramazan ın maçtan önce polis ezaretine alınmış olmasıydı.. buruktuk o yüzden biraz.. neyse; her sene yöetim, hakem, polis... alıştık artık galiba garipsemiyoruz ne acıdır ki!!!
Onur BİÇER dedi ki…
İyi ki doğdun Adem Abi.
Adsız dedi ki…
Şimşekler grubunun yıllar içindeki bu gözle görülür evrilişinde emekleri olan herkese Adem Tel şahsında mutlu seneler diliyorum.
Bu tribün Türkiye'nin en büyüğü olmayı da Avrupa Şampiyonu olmayı da hak ediyor. Blogdaki bir yazıda da belirtildiği üzere, Avrupa Şampiyonu olmayı hedeflemeyen her yönetim hedefsizdir,bizim için.
Daha büyük hedeflere ulaşmak için hep birlikte, omuz omuza nice senelere..
Semt Aşığı dedi ki…
İyiki doğdun.
Adsız dedi ki…
daha güzel ve eğlenceli bi doğum günü olacaktı ama SEVGİLİ emniyet buna izin vermedi ne diyelim ........:)doğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce karakollar beni alır sorgular gecelerce.İYİ Kİ DOĞDUN ABİMİZ OLDUN
Adsız dedi ki…
Adem Abi ıyı kı dogdun..
nıce mavi yıllara gırmen dılegıyle..
sevgı ve saygılarımla..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.