Ana içeriğe atla

Durak AKP'den istifa etti

Haftaya Aytaç Durak'la başlamıştık, haberler de bu yönde devam etti. Padişahımız, yerel seçim öncesi ilk hamlesini yaptı: AKP'den istifa etti. Gerekçe olarak, partinin aldığı "temayül yoklaması" kararını göstermiş. (http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=910915&Date=01.12.2008&CategoryID=78)

Daha önce DYP ve ANAP'tan da belediye başkanlığı yapan Durak, AKP ile memleket siyasetinin dalgalarına göre siyaset yapma alışkanlığını sürdürmüştü. Şimdi de başka bir partiden aday olarak kare as'ı tamamlar mı dersiniz?

Ya da başka bir taraftan bakacak olursak, temayül yoklamasını kendine hakaret olarak gören Durak, parti-içi demokrasiye güvenmediğini mi gösteriyor? Partiyi aşıp sandığa sıçrayarak, genel oy'u demokrasinin tek göstergesi olarak görmesi, onun siyasi ve toplumsal bakışının özeti değil mi?

Yorumlar

Adsız dedi ki…
aytaç durak aptal değil... temayül yoklaması yapılmasına verdiği tepki çok normal.. bir gerçek var ki, AKP aytaç durak'la en az 2 kat oy almıştır..

temayül yoklamasında oy verecek delegeler, başkaları tarafından arpalandığı için, aytaç durak kaybedecekti ve buna izin vermedi..

"Partiyi aşıp sandığa sıçrayarak, genel oy'u demokrasinin tek göstergesi olarak görmesi, onun siyasi ve toplumsal bakışının özeti değil mi? " bu satırlar eleştirmek için yazılmış.. sanki AKP de , hatta ülkede demokrasi varmış gibi:) yapmayın lütfen ya..

aytaç durak kötülensin diye de olamyan demokrasiyi savunmak ne derece doğru ki.. bu da bir nevi nalına ve mıhına vurmak galiba.. hoşçakalın...
Adsız dedi ki…
Beter ol beter Aytaç Efendi. Seni aday yapmayacaklarını anlayınca aklın sıra hızlı davranıp sen istifa ettin. Yok öyle Aytaç Efendi.Demirspor'un ahını almak zor şeydir. Seni değil AKP hiç kimse kurtaramaz. Sen tarihin tozlu sayfalarına gömüldün. Üstelik her adın geçtiğinde de lanetle anılacaksın.
yavuzy dedi ki…
1.Adsız arkadaş, vurguladığınız satırlar, ülkedeki demokrasiyi ya da AKP'nin demokrasi algısını savunmak için yazılmadı, tersine bunları eleştirmek için yazıldı; Durak nezdinde, onun gibi ayak oyunlarını "siyaset" zanneden yaklaşıma sözümüz...
Alpaslan KUŞVURAN dedi ki…
Aytaç efendi temayüldeki oy kullanacakları satın alacak kadar parasal güce sahiptir adsız!!!
Erdoğan kendisini çizdi ve erken davranıp istifa etti. Erdoğan'ın açıklamasının şu şekilde olmasını bekliyorum; "Kendisi ile bir dönem daha devam etmeyi düşünüyorduk ama istifa etti. Allah yolunu açık etsin":-))))
Demirsporlunun ahını almıştı, iflah olmaz hazretleri..
türkayADS dedi ki…
Adsız dedi ki...bir gerçek var ki, AKP aytaç durak'la en az 2 kat oy almıştır..

...onun için akp kendisini bir önceki yerel seçimlerde aday yapsın diye partiye astronomik bi rakamla yardım etti dimi???
Adsız dedi ki…
1. adısz olarak yazıyorum bunu:)

aytaç durağı savunan birisi değlim ama yazılanların da doğru olduğunu düşünmüyorum....

kaldı ki AKP kendi çizgisinin dışında diyerek yol verdiyse aytaç'a, en başta neden kabullendi ve bunca yıl neden hamle yapmadı RTE?...

başka oyunlar var, bunlar buz dağının arkası bence...

aytaç durak doğruları kadar yanlışlarıda olan birisi... önemli olan (-) ve (+) dengesindeki yeri...

Ha ben onaylıyormuyum aytaç durak'ı.. Hayır...

Ama asla gerçekleride değiştirmeyi doğr bulmuyorum.. Tıpkı olmayan demokrasiden ve olmayan doğru politikadan dem vurmak gibi...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.