1 Aralık 2008

Durak AKP'den istifa etti

Haftaya Aytaç Durak'la başlamıştık, haberler de bu yönde devam etti. Padişahımız, yerel seçim öncesi ilk hamlesini yaptı: AKP'den istifa etti. Gerekçe olarak, partinin aldığı "temayül yoklaması" kararını göstermiş. (http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=910915&Date=01.12.2008&CategoryID=78)

Daha önce DYP ve ANAP'tan da belediye başkanlığı yapan Durak, AKP ile memleket siyasetinin dalgalarına göre siyaset yapma alışkanlığını sürdürmüştü. Şimdi de başka bir partiden aday olarak kare as'ı tamamlar mı dersiniz?

Ya da başka bir taraftan bakacak olursak, temayül yoklamasını kendine hakaret olarak gören Durak, parti-içi demokrasiye güvenmediğini mi gösteriyor? Partiyi aşıp sandığa sıçrayarak, genel oy'u demokrasinin tek göstergesi olarak görmesi, onun siyasi ve toplumsal bakışının özeti değil mi?

6 yorum:

Anonim dedi ki...

aytaç durak aptal değil... temayül yoklaması yapılmasına verdiği tepki çok normal.. bir gerçek var ki, AKP aytaç durak'la en az 2 kat oy almıştır..

temayül yoklamasında oy verecek delegeler, başkaları tarafından arpalandığı için, aytaç durak kaybedecekti ve buna izin vermedi..

"Partiyi aşıp sandığa sıçrayarak, genel oy'u demokrasinin tek göstergesi olarak görmesi, onun siyasi ve toplumsal bakışının özeti değil mi? " bu satırlar eleştirmek için yazılmış.. sanki AKP de , hatta ülkede demokrasi varmış gibi:) yapmayın lütfen ya..

aytaç durak kötülensin diye de olamyan demokrasiyi savunmak ne derece doğru ki.. bu da bir nevi nalına ve mıhına vurmak galiba.. hoşçakalın...

Anonim dedi ki...

Beter ol beter Aytaç Efendi. Seni aday yapmayacaklarını anlayınca aklın sıra hızlı davranıp sen istifa ettin. Yok öyle Aytaç Efendi.Demirspor'un ahını almak zor şeydir. Seni değil AKP hiç kimse kurtaramaz. Sen tarihin tozlu sayfalarına gömüldün. Üstelik her adın geçtiğinde de lanetle anılacaksın.

yavuzy dedi ki...

1.Adsız arkadaş, vurguladığınız satırlar, ülkedeki demokrasiyi ya da AKP'nin demokrasi algısını savunmak için yazılmadı, tersine bunları eleştirmek için yazıldı; Durak nezdinde, onun gibi ayak oyunlarını "siyaset" zanneden yaklaşıma sözümüz...

Alpaslan KUŞVURAN dedi ki...

Aytaç efendi temayüldeki oy kullanacakları satın alacak kadar parasal güce sahiptir adsız!!!
Erdoğan kendisini çizdi ve erken davranıp istifa etti. Erdoğan'ın açıklamasının şu şekilde olmasını bekliyorum; "Kendisi ile bir dönem daha devam etmeyi düşünüyorduk ama istifa etti. Allah yolunu açık etsin":-))))
Demirsporlunun ahını almıştı, iflah olmaz hazretleri..

türkayADS dedi ki...

Adsız dedi ki...bir gerçek var ki, AKP aytaç durak'la en az 2 kat oy almıştır..

...onun için akp kendisini bir önceki yerel seçimlerde aday yapsın diye partiye astronomik bi rakamla yardım etti dimi???

Anonim dedi ki...

1. adısz olarak yazıyorum bunu:)

aytaç durağı savunan birisi değlim ama yazılanların da doğru olduğunu düşünmüyorum....

kaldı ki AKP kendi çizgisinin dışında diyerek yol verdiyse aytaç'a, en başta neden kabullendi ve bunca yıl neden hamle yapmadı RTE?...

başka oyunlar var, bunlar buz dağının arkası bence...

aytaç durak doğruları kadar yanlışlarıda olan birisi... önemli olan (-) ve (+) dengesindeki yeri...

Ha ben onaylıyormuyum aytaç durak'ı.. Hayır...

Ama asla gerçekleride değiştirmeyi doğr bulmuyorum.. Tıpkı olmayan demokrasiden ve olmayan doğru politikadan dem vurmak gibi...