Ana içeriğe atla

Demirspor forması ne renk?

Fotoğrafı sporadana.com'dan aldım, Afyon maçında giydiğimiz forma...Alıcılarınız ayarıyla oynamayın, renk körü falan da değilsiniz hayır. Bu formanın üstü düpedüz turkuaz, altı ise açık mavi. Bu iki rengin arasındaki muhteşem uyum(!!!) hemen dikkatinizi çekmiş olmalı sizin de. 2008-2009 kış kreasyonumuz bu, modada çığır açıyoruz!

Oynamayın şu takımın forma renkleriyle! Turkuaz murkuaz istemiyorum! Üstü turkuaz altı mavi hiç istemiyorum! Pazar sabahı giyinmeye üşenip bakkala turkuaz "aşortman" altına mavi şortla giden çocuk değil, takım bu! Takım!

Açık mavi-lacivert! O kadar!

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
Ya ne güzel konuştun.Bu hafta bende aynı şeyleri düşündüm tribünde.Allah İstanbul spordan razı olsun dedim bende bu hafta sonu Beyaz forma Beyaz forma allaha şükür sarı formayı gördük bu hafta.
yavuzy dedi ki…
iki ihtimal var: starpet, fenerium'agitmiş bize reklamsız forma verin hayrınıza demiş, maliyetinden olsun-garibana destek hesabı...sonra onun üstüne starpet yazıp bizimkilere postalamış. ikincisi, bizim malzemeci formaları biraz yüksek derecede yıkamış-han, çok mücadele etti ya bizimkiler-o ter ancak 120-130 derecede çıkar demiş; hatta deterjanı da hiç esirgememiş bolca atmış, böylece alaca bir renk çıkmış ortaya.

logoydu-renkti derken, Demirspor geleneğinin içine ediyorlar vesselam!
vertumnus dedi ki…
iyi niyetli düşünmek için elimden geleni yapıyorum. bir insanın bu turkuaz-mavi kombinasyonunu estetik açıdan (hadi o insan açısından Demirspor geleneği önemli değil diyelim) güzel bulabileceği fikrini aklım almıyor. en ütopik iyi niyetli halimle ancak şöyle bir senaryo yazabiliyorum:

bizimkiler mavi şort-beyaz üst ile geldi Afyon'a. bu durumda hakem, "Afyon'un şortu sizin üstünüz aynı anda beyaz olamaz" deme hakkına sahip. bu tip hakem kararlarında deplasmana gelen takım formasını değiştirmek zorunda. bizimkilerin yanlarında turkuaz üst vardı ancak böyle bir durum düşünülmeyerek şortlar alınmamıştı (unutulmuştu?) dolayısıyla ortaya bu facia çıktı...

bu senaryoda bile yuh diyorum, malzemecinin çok ciddi uyarılması lazım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.