17 Ekim 2008

iddaa!

Hafta içi maçlarında yıllardır sürpriz yaşıyoruz. Geçen yıl, gayet iyi giderken, galibiyeti olmayan Uşak'a yenildik, sonra dışarıda 4 attığımız Turgutlu'dan içeride 4yedik.

Bu yıl Buca'nın 8 attığı Altınordu'dan 3 gol yiyoruz iç sahada; hem de henüz 5 Ocak'ta beraberliğimiz bile yokken... Akhisar ve Denizli gibi üçüncü ligten gelen bir ekip; onları kötü oynasak da yenebilirken, iddaa programındaki Altınordu'ya altın değerinde 3 puan veriyoruz. Takım gerçekten bu kadar kötü mü?

Keza Tarsus, Turgutlu'ya deplasmanda 4 atıyor; bir diğer grupta namağlup lider Körfez Belediyesi, son sıralardaki Bozüyük'ten 3 yiyor.

Bu iddaa mevzuu, mideleri bulandırmaya devam ediyor. Profesyonel futbolcular, "ekmek paralarının" peşinde koşmaya devam ediyor!

3 yorum:

vertumnus dedi ki...

Ben iddaa oynamıyorum, kendi tercihim. Bu nedenle oranları falan bilmiyorum genelde. Altınordu maçının ardından bakma ihtiyacı duydum. Perşembe maçları arasında en yüksek kazancı Adana Demirspor - Altınordu maçını Altınordu galibiyetine oynayarak elde ediyorsunuz. Bir de Tarsus'un deplasmanda Turgutlu'yu yeneceğini "tahmin ettiyseniz" sanırım şu an keyiften dört köşesiniz...

Radikal bulunabilir ama çok netim, takımlara verdiği zararın üzerine bir de insanlara verdiği zararı (Psikoloji tarihinde uzun zamandır öne sürülen "kumar ciddi kişilik bozukluklarına yol açar" savını hatırlayalım) eklediğimde,

İDDAA KALDIRILSIN!

diyorum...

Onur BİÇER dedi ki...

Vertumnus kardeşim kısa meslek hayatımda şunu gördüm, insan kötü niyetli ise bunu hayata dökecek bir araç veya bunu makul gösterecek bir bahane muhakkak buluyor. Bence iddia sadece bir araç. Toplumsal ahlak önemli. Bunun yolu da şüpheye bile en ağır tepkileri verip kişilerin bu tür yollara girmelerinin yanlarına kar kalmayacağını onlara tam anlamıyla hissettirmek olsa gerek.

baysal.ozan dedi ki...

Super Lig dahil tüm liglerde asla alamayacağını ve asla verilemiyeceğini çok iyi bildiği miktarlar için sözleşme imzalayan futbolcu kardeşlerimiz, bu '' sözleşmeli'' alacaklarını ancak bonservis bedeli olarak hellaleşip yakasını kurtarabilirler kulüplerden.. ee geriye kalan tek para kazanma yolu ise ''küçük iddaa'' numaraları.. burdan yazmıyorum karşılaşırsak anlatırım sizlere de birgün...