Ana içeriğe atla

Cebeci'de bu hafta

Ankara Demirspor, geçtiğimiz haftaki 3 maçlık seriyi 2 mağlubiyet 1 galibiyetle tamamladı. Tabii ki biz onu bu sayfalarda andıktan sonra 2 mağlubiyet aldı; malumunuz desteklediğimiz-sempati duyduğumuz takımları frenlemekle ünlüdür Ankara Tayfası'nın bazı üyeleri.

Ünye ve Araklı mağlubiyetlerini, deplasmanda Divriği galibiyeti hafifletti. Maç eksiğiyle üçüncü sıradaki yerini koruyor takım.Bu hafta, 12 Ekim Pazar günü, saat 15.00'da Cebeci İnönü Stadı'nda Kastamonuspor'u ağırlıyor Ankara Demirspor.

Ankara Tayfası da -kuvvetle muhtemel- orada olacak.

Yorumlar

MiTo1940 dedi ki…
istanbul demirspor... Bizim o söylediğimiz anti-istanbulun içerisindemi....? yoksa tüm demirsporlar kardeş cümlesimi uygulanır
yavuzy dedi ki…
Ankara Tayfası duruşunu anti-istanbul üzerinden kurmuyor; dost-düman triplerine girmiyor. Kaldı ki İstanbul'da Beykoz, Anadolu Üsküdar gibi önemli değerler var ve evet, tüm Demirsporların kardeşliği üzerinden ilerliyoruz.
serdanka dedi ki…
Her İstanbul takımı "İstanbul takımı" değil. Aslında baktığında hak yemiyorsa, bazı şeyleri gasp etmiyorsa, oda "İstanbul takımı" değildir. Ama bazı takımların üzerine öyle oynanıyor ki o takımlar bile ne oldum delisi oluyorlar. Şimdi Gs ve Fb'nin haline bakalım. Zor izahlar bunlar ama böyle. Bu böyle gider gitmez değil mesele. Mesele yapıcı davranmakta. "İstanbul Demirspor","Beykoz","Sarıyer","Zeytinburnu"... Bunlar da İstanbul takımı ama güzel istanbul'un takımı. Saygılar...
vertumnus dedi ki…
Puan durumu için "print screen" kullanılmış, etrafı son derece temiz traşlanmış. Paint kullanımı kusursuz. Eline sağlık Disconnectus :)
Semt Aşığı dedi ki…
-pazar günü bizde macunköydeyiz efendim :)

-İstanbul demir spormu var?

-Adana Demirin Anti-İstanbul tavrı mı var geçen sene bjk ile hiç öyle bi tavır içinde değildi.Hafızam beni yanıltıyormu yoksa.Zaten anti istanbul denilen dalga aslen "3 büzükler" dir.Bu tabiri seviyorum.Birde bi pankart vardı "3 büyükleri tutanlar birazda bizim takımlarımızı tutsun" diye onuda yeri gelmişken söyliyim :)

-İstanbul demirspor lafı ee bu Ankara Tayfanın,İstanbul tayfası nerde sorunusu getirdi bana?Yoksa Odtü olmadan bu işler olmuyor mu? :) beyoğlu bu işe el mi atsan?

-print screen 'ı abiye sen mi öğrettin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.