Ana içeriğe atla

Burhaaaan Pabucu Yarım, Çık Dışarıya Oynayalııım!

Bugün Başkanımız Gökoğlu açıklama yapmış, 6.hafta oynayacağımız Tarsus maçı için Tarsus Kaymakamlığı'nın Demirspor taraftarını istemediğine yönelik duyumlar aldığını söylemiş.

Kaymakamı bilemem de, Belediye Başkanı Burhanettin'in, bizi korkusundan istemediği kesin...

Hatırlayalım; geçen yıl Adana'dan Tarsus'a trenle deplasman yapan 3,000 kadar Demirsporlu'nun çok büyük kısmı, stadyumda boş yer varken içeri alınmamıştı. İçeri alınanlar, yine boş olan ve her deplasman takımı için açtırılan yan tarafın açılmaması nedeniyle sıkış tepiş sığışmak durumunda kalmıştı. Güvenlik güçleri hem içeride hem dışarıda taraftarlarımıza biber gazı uygulamış, "karşısındaki düşmanmışcasına" bir muamele ortaya koymuştu. Tarsus Belediye Başkanı, Teknik Direktörümüz Sadi Hoca'ya saldırmıştı. Taraftarın başına gelenlerden de birebir sorumlu olduğu düşünülmekteydi/düşünülmektedir...Tüm bu olayların ardından o 3,000 kişi ne Tarsus'a ne de geldikleri trene tek bir zarar vermeden Adana'ya dönmüştü. Olayların akabinde Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Adana ili sınırlarına girmesi Şimşekler Grubu tarafından yasaklanmıştı.

Yalnızca bu yıl Napoli taraftarının deplasmana gidişiyle bile kıyaslanırsa Demirspor taraftarının ne olduğu/ne olmadığı konusunda bir fikir verecektir bu olanlar...

Bu yıl 6.hafta Tarsus deplasmanının gelmesini bu anlamda iple çekenlerden birisiydim. Demirspor taraftarına yakışır bir biçimde Burhanettin'e geçen yılı unutmadığımızı hatırlatmak istiyordum...Ancak görünen o ki Burhanettin, çoktaaaan kaçma kararı almış bile. Muhtemelen, "hiçbir şeye zarar vermeyen Demirspor taraftarı"na güvenlik sebepleriyle "gelmeyin" denilecek, plan uygulamaya koyulacak...Koyulsun bakalım, biz şarkımızı söyleyip keyfini çıkaralım:

Burhaaaan Pabucu Yarım, Çık Dışarıya Oynayalııım!

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
Ya hep taraftar koltuk kırdımı suçlar suçlunun yanına kalıyor deniyor.Arkadaşım bizim kırdığımız dandik kimsenin oturmadığı plastik cansız meteryaller.
Ama siz özgürlük kısıtlıyorsunuz.Maç izleme özgürlüğünü kısıtlıyorsunuz.Suçluyla suçsuzu aynı kefeye koyup anayasal haklara gasp edip suç işliyorsunuz.
%25 deplasman taraftarına yer ayırmak zorundasın ey adam!
Kanun var nizam var.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir