Ana içeriğe atla

Burhaaaan Pabucu Yarım, Çık Dışarıya Oynayalııım!

Bugün Başkanımız Gökoğlu açıklama yapmış, 6.hafta oynayacağımız Tarsus maçı için Tarsus Kaymakamlığı'nın Demirspor taraftarını istemediğine yönelik duyumlar aldığını söylemiş.

Kaymakamı bilemem de, Belediye Başkanı Burhanettin'in, bizi korkusundan istemediği kesin...

Hatırlayalım; geçen yıl Adana'dan Tarsus'a trenle deplasman yapan 3,000 kadar Demirsporlu'nun çok büyük kısmı, stadyumda boş yer varken içeri alınmamıştı. İçeri alınanlar, yine boş olan ve her deplasman takımı için açtırılan yan tarafın açılmaması nedeniyle sıkış tepiş sığışmak durumunda kalmıştı. Güvenlik güçleri hem içeride hem dışarıda taraftarlarımıza biber gazı uygulamış, "karşısındaki düşmanmışcasına" bir muamele ortaya koymuştu. Tarsus Belediye Başkanı, Teknik Direktörümüz Sadi Hoca'ya saldırmıştı. Taraftarın başına gelenlerden de birebir sorumlu olduğu düşünülmekteydi/düşünülmektedir...Tüm bu olayların ardından o 3,000 kişi ne Tarsus'a ne de geldikleri trene tek bir zarar vermeden Adana'ya dönmüştü. Olayların akabinde Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Adana ili sınırlarına girmesi Şimşekler Grubu tarafından yasaklanmıştı.

Yalnızca bu yıl Napoli taraftarının deplasmana gidişiyle bile kıyaslanırsa Demirspor taraftarının ne olduğu/ne olmadığı konusunda bir fikir verecektir bu olanlar...

Bu yıl 6.hafta Tarsus deplasmanının gelmesini bu anlamda iple çekenlerden birisiydim. Demirspor taraftarına yakışır bir biçimde Burhanettin'e geçen yılı unutmadığımızı hatırlatmak istiyordum...Ancak görünen o ki Burhanettin, çoktaaaan kaçma kararı almış bile. Muhtemelen, "hiçbir şeye zarar vermeyen Demirspor taraftarı"na güvenlik sebepleriyle "gelmeyin" denilecek, plan uygulamaya koyulacak...Koyulsun bakalım, biz şarkımızı söyleyip keyfini çıkaralım:

Burhaaaan Pabucu Yarım, Çık Dışarıya Oynayalııım!

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
Ya hep taraftar koltuk kırdımı suçlar suçlunun yanına kalıyor deniyor.Arkadaşım bizim kırdığımız dandik kimsenin oturmadığı plastik cansız meteryaller.
Ama siz özgürlük kısıtlıyorsunuz.Maç izleme özgürlüğünü kısıtlıyorsunuz.Suçluyla suçsuzu aynı kefeye koyup anayasal haklara gasp edip suç işliyorsunuz.
%25 deplasman taraftarına yer ayırmak zorundasın ey adam!
Kanun var nizam var.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.