Ana içeriğe atla

Adana Demirspor - Marmaris Bld. Gençlikspor

Grupta üçüncü karşılaşmamıza bu akşam Adana 5 Ocak Satadyumunda çıkıyoruz. Rakibimiz, Marmaris Bld. Gençlikspor. Marmaris bu sezona iyi başlamadı. Normal şartlarda galip gelmemiz gereken bir maç.
Dipnot:
ilk haftalarda alınması muhtemel beraberlik ve mağlubiyetlerde "takım daha hazır değil", "biz bir ay kamp yaptık, diğer takımlar iki aydır kamptaydı" gibi bahaneler üretmek bana çok yersiz geliyor. Zira kamp dönemi uzun olan diğer takımlar çok mu bilimsel bir çalışma yürütüyorlar? -ki bu değerlendirmeye Süper Lig takımlarını da dahil edebiliriz. Özetle hepimizde biliyoruz ki Türkiye'de hiç bir kulüp gerçek anlamda ne bir kamp dönemi, ne de düzgün bir antrenman programı olmadan karşılaşmalara çıkıyor. Ayrıca 35 tane futbolcudan oluşan geniş bir kadroya sahibiz, Bana kalırsa yakın zamanda bir sadeleşmeye gitmek gerekli. Henüz iskelet kadro ortada yok, Oyuncuların mevki seçimlerinde kimi sıkıntılar var...

Benim takımda gördüğüm şimdilik bu, umarız bir çeki düzen verilir...

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Profesyonel kamp programları olmadığı tespitine katılıyorum. Ama yeni kadronun birbirine alışma evresi, birlikte oynayarak taşların oturmasının da önemli olduğunu düşünüyorum. Halısaha maçlarında bile birkaç kez aynı takımla oynadıktan sonra kendimizi bulmaya başlıyoruz. Form olarak değil, oyun mantalitesi olarak.

Bu nedenle sadeleşme fikrine de katılıyorum ama zamana ihtiyaç olduğu düşüncesine de katılıyorum.
Semt Aşığı dedi ki…
Kampta oyundan ziyade insan olarak anlaşmayı öğreniliyor.Oyuncuların oyun olarak anşamasıda hazırlık karşılaşmalarında oluyor.
Bu bağlamda Adana Demir keşke kupadan elenmeseydi.Ligin bu haftaları 2. kamp dönemi gibi oldu.Ne kadar çok maç o kadar çabuk hazırlanma demek.25 kişilik kadroya bile indiremedi hoca.Çok zor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A