Ana içeriğe atla

MAVİ düşlerin LACİVERT gölgesiyiz...

Hep deriz ya "hayata tutunamayanların tutunduğu tek dal bizim icin Demirspor". Bazen korkuyorum "acaba bu dal kırılır mı?" diye. Korkuyorum; çünkü o kadar çok kişi bu daldan destek alıyor ki... Kendini her zaman bir rüyada hissediyorsun,o rüyanın hic bitmemesini istiyorsun. İşte oyle birşey.

Bazen sokak çocukları gibi karda,kışta ısınmak icin ateş yakar,etrafında avuclarını ovusturursun.aslında fıçının içindeki ateşle değil yüreğinde yanan mavi-lacivert renklerin verdiği heyecandan ısınırsın.Bazen ayakların tutmaz; ama yüreğin seni bu rüyaya getirir.Bazen doğmadan bu rüyaya dahil olur, kaderin verdiği handikapla 1-0 onde baslar ve Demirsporluluk ruhunu daha doğar doğmaz yaşarsın.Her zaman her şey yolunda gitmez, daha önce de söylemiştik hatta coğu zaman gitmez. Yere düşersin, sırtın yere gelir; ama asla yenilmezsin. Birazcık sürünürsün. Kalktığında ise yine güzellikler vardır.


Ama sanma ki Demirspor taraftarı ezilmiştir. Tam tersine şehrin en soyluları,en asilleri onlardır. O yüzden onlari hiç çekemezler, hep düşmanlari vardır. Hep o ıssız yolda yalnız kalmışlardır, dar ağacına çıkarmak isteyenler vardır. Hele bir de lokomotife binip onde gidiyorsan raydan çıkarmak isteyen çok olur.


İşte bu da bizim rüyamız, masmavi rüyamız.

Yorumlar

yavuzy dedi ki…
Yeni döneme umutla bakmamız için, ilk yazı bu olsun; eline sağlık togepy...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.