Ana içeriğe atla

AllahaısmarladıkMalum Ankara günlerimin sonuna geldim.Ankara Tayfasından emekliliğimi istememin vakti geldi çattı.İlk buluşmamızda bir temennide bulunup, bir hedef koymuştuk.Bu hedef, Ankara'da bizler olmasak bile her daim Demirsporluların olmasıydı.İnanıyorum ki bu hedefi gerçekleştirebildik.Benim bugün yaşadığım gibi bir Demirsporlu gidecek , bir Demirsporlu gelecek.Ama Ankara Tayfası her zaman varolacak.Buna yürekten inanıyorum.

İki yıllık sürede bu oluşum sayesinde birbirinden değerli insanlarla tanışma fırsatım oldu.Abi , abla , kardeş diyebileceğim canlarım oldu.Ebedi dostluklar edindim.Bu sürede paylaşmayı, dertleşmeyi , gurbette birbirine destek olmayı öğrendim. Sıkıntıya düştüğüm her anda yanımda birilerinin olduğunun farkındaydım.Kimseyi kırmamaya , saygılı davranmaya çalıştım.Birinizin kalbini istemeden de olsa kırdıysam affola.

Geçen iki yılda desteğinizi , sevginizi ,dostluğunuzu hiç eksik etmediniz hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Hepimizin bir Demirspor ütopyası var birbirinden farklı olsa bile amacı aynı olan.Kim bilir şimdi ayrı düşsek bile belki birgün bu amaç bizi ''Adanada'' biraraya getirir.Ben getireceğine , biraraya geleceğimize inanıyorum hem de 2040' tan çok önce:)

Ankara Tayfası; yaptığımız deplasmanları, toplantılarımızı, abiliğinizi, ablalığınızı, kardeşliğinizi, dostluğunuzu hepsini ve hepinizi ayrı ayrı çok özleyeceğim kişiler değişse bile tayfanın duruşuyla ve ilkeleriyle her zaman varolması dileğiyle Allahaısmarladık...

Yorumlar

Fırat Ateş dedi ki…
Sevgili Göktuğ kardeşim Güle Güle git, yolun açık olsun.. Elbette senin yokluğunda bir kişi eksiğiz ama geride kalanlar yani abilerin ve kardeşlerin olarak bizler ankara tayfasını hep yaşatacağız bundan şüphen olmasın...

sevgi ve dostlukla

abin
fırat
vertumnus dedi ki…
Tüylerimi diken diken ettin be Göktuğ...Aşkolsun sana...

Seni, yalnızca 5 saat öteye yolluyoruz. Kalbimizdeki, trenimizdeki, otobüsümüzdeki, tribünümüzdeki yerin her daim hazır...Özletme kendini çok, arada arada gel yine.
Semt Aşığı dedi ki…
Ultras-Movement,Aceto gibi blogları hergün herkez okuyor ama ben beercolic le buranında hergün müdavimi oldum.Daha yeni alışdım ama şimdiden bi kişiyi uğurladım.Adanaya dönüyorsan "anavarza" ya biraz hız ver Allah Aşkına.
geyik1940 dedi ki…
Sen her daim Tayfa'nın bir üyesi olarak kalacaksın Göktuğcum :)

Ayrıca biz pek özletmeyiz kendimizi, geliriz. Sen de gelirsin :)
Onur BİÇER dedi ki…
Bence bundan sonra blog yazarlığından da çıkarmalı seni vertumnus. Öyle Adana tayfası ile işimiz olmaz bizim :)

Göktuğ kardeşim, içtenliğini, hayata bakışını, duruşunu, kısacası seni çok sevdim. İsterdim ki daha önce tanışsaydık. Ancak geçmişe bakmak bize yakışmaz. Kanımıza işlemiş bir kere. Sen gideceksin başka diyara, kim bilir ben gideceğim, bir başkası gelecek. Ama kurulmuş bir bağ var ortada. Bu nedenle herkese söylenmeyecek bir sözüm var sana:

Evim evindir. Git ve kendini fazla özletme. Güzel kardeşim benim.
Adsız dedi ki…
gideceğini bildiğim halde yine de bi dokundu bunu söylemen be göktuğ, gidişini bilmekle kabullenmek farklıymış demek ki:( ankara tayfası için katkıların elbette yadsınamaz, sensiz zor olacağı da kesin ama "İlk buluşmamızda bir temennide bulunup, bir hedef koymuştuk.Bu hedef, Ankara'da bizler olmasak bile her daim Demirsporluların olmasıydı.İnanıyorum ki bu hedefi gerçekleştirebildik." demişsin ya işte hedefimize seninle ulaşabildiğimizi bilmek gidişini düşündükçe en büyük teselli bizim için. onur'un dediği gibi evimiz evindir, bizleri unutmak yok hatta ihmal etmek bile yok ha baştan söyleyelim de:) "sık sık gelmen dileğiyle" kardeşim...
Adsız dedi ki…
Yolun açık olsun kardeşim..
Senin eksikliğin niceliksel olarak hissedilmese de niteliksel eksiliğin doldurulamaz..
Dur daha çok görüşeceğiz..
serdanka dedi ki…
Benim şirin babaya benzettiğim güzel adam :) Sen gitmiyorsun uzaklara! Gidemezsin! Hangi mesafe ayrı tutabilir seni bizden! Hangi kalem çizebilir senle bizim aramıza mesafe! Ve hangi kalbi sökük adam diyebilir sen yoksun diye! Sen hep varsın, var olacaksın! Sana gitti diyen beni kaybetsin!

Sadece "Anavatana" gidiyorsun, sen şimdi biz gelemeyiz oralara zannetme :) Senin gerçekten adanalı duruşun olaylara kendine has bakışın ve en önemlisi benim diyene bile adam olmayı öğretecek "DEMİRSPOLULUĞUN"la hep bizimlesin unutma!!!

(Kendi ile aynı mesleği seçmeni isteyen abin ismail)
yavuzy dedi ki…
Göktuğ olmasaydı, Ankara Tayfası'nın bugünkü hali de olmazdı. Herşey için çok teşekkürler; tabii ki kopmayacağız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

İtler Çakallar Vınlayanlar

 Kimse Demirspor taraftarına itler çakallar diyemez; kimse böyle bir sözün söyleneceği ortam yaratamaz.  Buna teşebbüs edenler oldu tabii ama unutulup gittiler. Bugüne kadar bu takımın sadece ama sadece kendine muhtaç olduğunu sanan onca kişi gelip geçti. Vikipedia'da Adana Demirspor sayfasına bakın, ne çok isim var. Zannettiler ki hepsi tek, değişilmez. Ama Demirspor'a musallat ettikleriyle birlikte çekip gittiler.  "Ben olmazsam Yenice'yi geçemezseniz" diyen Aytaç Durak ve hüküm sürdüğü yıllarda, onun ağzının içine bakanlar, sarı zarflarından medet umanlar, İstanbul takımlarını destekleyenler, topuğuna basıp gezenler, iki çift lafı bir araya getiremeyenler, kayyumla tehdit edenler, borcu kongreye doğru katlayarak büyütenler, öldük bittik geberdik gittik diyenler... Hepsi vınlayıp gittiler.  Kim kaldı? Taraftar olan, içimizden biri, Bekir Çınar kaldı mesela. Demirspor için emek, zaman, para harcayana saygı duyan ama kendine yapılan saygısızlığı unutmayan taraftar