Ana içeriğe atla

AllahaısmarladıkMalum Ankara günlerimin sonuna geldim.Ankara Tayfasından emekliliğimi istememin vakti geldi çattı.İlk buluşmamızda bir temennide bulunup, bir hedef koymuştuk.Bu hedef, Ankara'da bizler olmasak bile her daim Demirsporluların olmasıydı.İnanıyorum ki bu hedefi gerçekleştirebildik.Benim bugün yaşadığım gibi bir Demirsporlu gidecek , bir Demirsporlu gelecek.Ama Ankara Tayfası her zaman varolacak.Buna yürekten inanıyorum.

İki yıllık sürede bu oluşum sayesinde birbirinden değerli insanlarla tanışma fırsatım oldu.Abi , abla , kardeş diyebileceğim canlarım oldu.Ebedi dostluklar edindim.Bu sürede paylaşmayı, dertleşmeyi , gurbette birbirine destek olmayı öğrendim. Sıkıntıya düştüğüm her anda yanımda birilerinin olduğunun farkındaydım.Kimseyi kırmamaya , saygılı davranmaya çalıştım.Birinizin kalbini istemeden de olsa kırdıysam affola.

Geçen iki yılda desteğinizi , sevginizi ,dostluğunuzu hiç eksik etmediniz hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Hepimizin bir Demirspor ütopyası var birbirinden farklı olsa bile amacı aynı olan.Kim bilir şimdi ayrı düşsek bile belki birgün bu amaç bizi ''Adanada'' biraraya getirir.Ben getireceğine , biraraya geleceğimize inanıyorum hem de 2040' tan çok önce:)

Ankara Tayfası; yaptığımız deplasmanları, toplantılarımızı, abiliğinizi, ablalığınızı, kardeşliğinizi, dostluğunuzu hepsini ve hepinizi ayrı ayrı çok özleyeceğim kişiler değişse bile tayfanın duruşuyla ve ilkeleriyle her zaman varolması dileğiyle Allahaısmarladık...

Yorumlar

Fırat Ateş dedi ki…
Sevgili Göktuğ kardeşim Güle Güle git, yolun açık olsun.. Elbette senin yokluğunda bir kişi eksiğiz ama geride kalanlar yani abilerin ve kardeşlerin olarak bizler ankara tayfasını hep yaşatacağız bundan şüphen olmasın...

sevgi ve dostlukla

abin
fırat
vertumnus dedi ki…
Tüylerimi diken diken ettin be Göktuğ...Aşkolsun sana...

Seni, yalnızca 5 saat öteye yolluyoruz. Kalbimizdeki, trenimizdeki, otobüsümüzdeki, tribünümüzdeki yerin her daim hazır...Özletme kendini çok, arada arada gel yine.
Semt Aşığı dedi ki…
Ultras-Movement,Aceto gibi blogları hergün herkez okuyor ama ben beercolic le buranında hergün müdavimi oldum.Daha yeni alışdım ama şimdiden bi kişiyi uğurladım.Adanaya dönüyorsan "anavarza" ya biraz hız ver Allah Aşkına.
geyik1940 dedi ki…
Sen her daim Tayfa'nın bir üyesi olarak kalacaksın Göktuğcum :)

Ayrıca biz pek özletmeyiz kendimizi, geliriz. Sen de gelirsin :)
Onur BİÇER dedi ki…
Bence bundan sonra blog yazarlığından da çıkarmalı seni vertumnus. Öyle Adana tayfası ile işimiz olmaz bizim :)

Göktuğ kardeşim, içtenliğini, hayata bakışını, duruşunu, kısacası seni çok sevdim. İsterdim ki daha önce tanışsaydık. Ancak geçmişe bakmak bize yakışmaz. Kanımıza işlemiş bir kere. Sen gideceksin başka diyara, kim bilir ben gideceğim, bir başkası gelecek. Ama kurulmuş bir bağ var ortada. Bu nedenle herkese söylenmeyecek bir sözüm var sana:

Evim evindir. Git ve kendini fazla özletme. Güzel kardeşim benim.
Adsız dedi ki…
gideceğini bildiğim halde yine de bi dokundu bunu söylemen be göktuğ, gidişini bilmekle kabullenmek farklıymış demek ki:( ankara tayfası için katkıların elbette yadsınamaz, sensiz zor olacağı da kesin ama "İlk buluşmamızda bir temennide bulunup, bir hedef koymuştuk.Bu hedef, Ankara'da bizler olmasak bile her daim Demirsporluların olmasıydı.İnanıyorum ki bu hedefi gerçekleştirebildik." demişsin ya işte hedefimize seninle ulaşabildiğimizi bilmek gidişini düşündükçe en büyük teselli bizim için. onur'un dediği gibi evimiz evindir, bizleri unutmak yok hatta ihmal etmek bile yok ha baştan söyleyelim de:) "sık sık gelmen dileğiyle" kardeşim...
Adsız dedi ki…
Yolun açık olsun kardeşim..
Senin eksikliğin niceliksel olarak hissedilmese de niteliksel eksiliğin doldurulamaz..
Dur daha çok görüşeceğiz..
serdanka dedi ki…
Benim şirin babaya benzettiğim güzel adam :) Sen gitmiyorsun uzaklara! Gidemezsin! Hangi mesafe ayrı tutabilir seni bizden! Hangi kalem çizebilir senle bizim aramıza mesafe! Ve hangi kalbi sökük adam diyebilir sen yoksun diye! Sen hep varsın, var olacaksın! Sana gitti diyen beni kaybetsin!

Sadece "Anavatana" gidiyorsun, sen şimdi biz gelemeyiz oralara zannetme :) Senin gerçekten adanalı duruşun olaylara kendine has bakışın ve en önemlisi benim diyene bile adam olmayı öğretecek "DEMİRSPOLULUĞUN"la hep bizimlesin unutma!!!

(Kendi ile aynı mesleği seçmeni isteyen abin ismail)
yavuzy dedi ki…
Göktuğ olmasaydı, Ankara Tayfası'nın bugünkü hali de olmazdı. Herşey için çok teşekkürler; tabii ki kopmayacağız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.