Ana içeriğe atla

Göklere erişti feryadım, ahım...

Ne ağlarsın benim zülfü siyahım ?
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
Göklere erişti feryadım, ahım
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
---
Bir gülün çevresi dikendir,hardır
Bülbül gül elinden ah ile zardır
Ne de olsa kışın sonu bahardır
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
---
Daimi'yem her can ermez bu sırra
Eyüp sabır ile gitti mısır'a
Koyun oldum ağladım ardı sıra
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
---
Ankara Tayfası sahanın içinde...Bizi ağlatanlar utansın...

Yorumlar

Baris dedi ki…
http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=31&grup=6&go=112530

yılın açıklaması geldi başkandan
Onur BİÇER dedi ki…
Kuytu bir köşede
Bir çiçek küstü
Döktü yaprağını
Boynunu büktü
Onur BİÇER dedi ki…
"Büyü de baban sana
Acılar alacak
Yokluklar alacak

Büyü de baban sana
Baskılar, işkenceler alacak

Büyüyüp de on yedine geldiğinde baban sana
İdamlar alacak"

Belli bölümlerini aldığım ve ruh halimi yansıtan dizeleri yazdım baba sana. Büyüdüm baba ben. Sandım ki acılarımı tek başıma savarım başımdan. Göz yaşı dökmeyecek kadar güçlü sandım baba kendimi. 15 yıllık acı tavan yaptı. İçim acıyor. Durup durup ağlıyorum baba. Neden? Büyütüp emek verdiğin oğlun, biber gazlarının tam ortasında kaldı. Gözleri yandı, derisi yandı, ciğerleri yandı, istifra etti. Ama canını biber gazı yakamadı baba. Üzülme oğlum işkence gördü diye. Benimki biber gazı değil, 15 yıllık bir acı. 29 yaşındayım. Son 15 yılında acıyla büyüdüm. Keşke herkes senin gibi temiz olsaydı baba. Keşke göz yaşlarım gibi temiz insanlar çektirseydi bana bu acıyı.
Konuştuk seninle telefonda. Sen de ağlıyorsun benim gibi.
SAKIN AĞLAMA BABA. HESAP SORACAĞIZ, TEPKİ KOYACAĞIZ. TAM BAĞIMSIZ, ONURLU, YENİDEN DOĞACAĞIZ.
SANA SÖZ VERİYORUM; BİR GÜN BU GÖZYAŞLARINI YAD EDİP BERABER GÜLECEĞİZ BABA. SÖZ VERİYORUM; YETER Kİ SEN DE AĞLAMA. BENİ SEN DEMİRSPORLU YAPTIN, BARİ SEN AĞLAMA.
Mustafa dedi ki…
Çok güzel bir şarkı ben hastasyım

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ