Ana içeriğe atla

Göklere erişti feryadım, ahım...

Ne ağlarsın benim zülfü siyahım ?
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
Göklere erişti feryadım, ahım
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
---
Bir gülün çevresi dikendir,hardır
Bülbül gül elinden ah ile zardır
Ne de olsa kışın sonu bahardır
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
---
Daimi'yem her can ermez bu sırra
Eyüp sabır ile gitti mısır'a
Koyun oldum ağladım ardı sıra
Bu da gelir bu da geçer ağlama...
---
Ankara Tayfası sahanın içinde...Bizi ağlatanlar utansın...

Yorumlar

Baris dedi ki…
http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=31&grup=6&go=112530

yılın açıklaması geldi başkandan
Onur BİÇER dedi ki…
Kuytu bir köşede
Bir çiçek küstü
Döktü yaprağını
Boynunu büktü
Onur BİÇER dedi ki…
"Büyü de baban sana
Acılar alacak
Yokluklar alacak

Büyü de baban sana
Baskılar, işkenceler alacak

Büyüyüp de on yedine geldiğinde baban sana
İdamlar alacak"

Belli bölümlerini aldığım ve ruh halimi yansıtan dizeleri yazdım baba sana. Büyüdüm baba ben. Sandım ki acılarımı tek başıma savarım başımdan. Göz yaşı dökmeyecek kadar güçlü sandım baba kendimi. 15 yıllık acı tavan yaptı. İçim acıyor. Durup durup ağlıyorum baba. Neden? Büyütüp emek verdiğin oğlun, biber gazlarının tam ortasında kaldı. Gözleri yandı, derisi yandı, ciğerleri yandı, istifra etti. Ama canını biber gazı yakamadı baba. Üzülme oğlum işkence gördü diye. Benimki biber gazı değil, 15 yıllık bir acı. 29 yaşındayım. Son 15 yılında acıyla büyüdüm. Keşke herkes senin gibi temiz olsaydı baba. Keşke göz yaşlarım gibi temiz insanlar çektirseydi bana bu acıyı.
Konuştuk seninle telefonda. Sen de ağlıyorsun benim gibi.
SAKIN AĞLAMA BABA. HESAP SORACAĞIZ, TEPKİ KOYACAĞIZ. TAM BAĞIMSIZ, ONURLU, YENİDEN DOĞACAĞIZ.
SANA SÖZ VERİYORUM; BİR GÜN BU GÖZYAŞLARINI YAD EDİP BERABER GÜLECEĞİZ BABA. SÖZ VERİYORUM; YETER Kİ SEN DE AĞLAMA. BENİ SEN DEMİRSPORLU YAPTIN, BARİ SEN AĞLAMA.
Mustafa dedi ki…
Çok güzel bir şarkı ben hastasyım

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.