Ana içeriğe atla

"yollar bize memleket"


biz bu takımı yollarda sevdik. biz sevgiyi yollarda türettik. biz o yolları bu takım için teptik. biz bu takımı yolları teperek türetip sevdik.

yollar bize memleketti, bunu şiar edindik. bu bir aşktı ve biz bunu yolda belledik. yolcuyduk, gidiyorduk katarın gittiği yere doğru; kendimizi arıyorduk belki, bölük pörçük parçaları topluyorduk orda burda, kendimizi yeniden yaratmak istiyorduk. yarattık da... kendi imgemizden yeni bir biz yarattık. ona aşık olduk hatta...

aşk bir dengesizlik işiydi ve biz dengenin tarafında, aklın-mantığın tarafında değildik; duygu bize yetti; pusulamız göğüs kafesimizin içiydi. ordan yükselen marşa uyduk, yola çıktık.

bir ağ ördük bu marşın ezgileriyle; o ağın içinde tutsak kaldık belki, kendi sesimize aşık olduk belli ki; bu ağ bizi bağladı madem ki o zaman sarıpsarmalanmanın, "gooolll!!" sevinciyle bir olmanın zamanıdır. pazar, bizim pazarımızdır. yollar bizimdir; çizgileri sizin.

"hep inandık, yıkılmadık; senin sevginle dimdik ayaktaydık;
yemin ettik biz bu sene, boyun eğecek herkes mavi şimşeğe!..."

Yorumlar

mustava dedi ki…
mümkün mü artık o yollardan dönmek...?
Onur BİÇER dedi ki…
Sizi yollara düşüren bir virüs, yola düşmeyince iç organlarınızı parçalayıp, yola düştükçe yayılıyorsa... KARABÜK KAÇINILMAZ GÖRÜNÜYOR.

Yolcusu var yarine giden...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.