Ana içeriğe atla

Sezon Değerlendirmesi- II

 2023-24 sezonunu 44 puanla 12. tamamladık. Puan ortalamamız 1,15. Hikmet Karaman'la 18 maçta 15 puan toplayabildik. Ortalaması 1,2 puan. 

İlk yarıyı 5. bitirdikten sonra 27. haftada 12.liğe kadar düşmüştük. Ondan sonra 3 haftalık periyotta 9.luğa sıçradık. Devamında 11.liğe takıldık ve sonunda kendimizi düşmekten kurtarsak da indiğimiz en kötü sırada bitirdik ligi. İç sahadaki 1-6'lık Antep yenilgisine şimdilik en kötü skor derken, bir de son hafta Başakşehir'den 6 yedik. İki iç saha maçında yenen 12 gol sezonun kötü giden sürecini iyice dibe batırdı. Gelecek sene için de kötü sinyalleri güçlendirdi. 

Geçen yazıyı gol atamamak sorunuyla bitirmiştim. Attığımız 54 gole karşılık yediğimiz 61 golle eksi averajda bitirdik. Attığımız gol sayısı ilk devre sonunda 33'tü. İkinci devrede attığımız 19 gol, çoğunlukla Emre Akbaba, Yusuf Sarı, Balotelli üçlüsünden geldi. Son haftalarda onlar da oynamayınca iyice durduk. Durum o kadar kötü ki en çok atan oyuncumuz, son maçını Aralık ayında oynayan Mbaye Niang. Onun attığı 8 gole yaklaşanlar, 7 golle Emre Akbaba ve Balotelli. Emre geçen sezonki gol sayısına daha fazla maçta ulaşabildi; Balotelli ise zaten ilk devreyi büyük oranda kadroda olmadan geçirdikten sonra geçen sezonki 18 golüne çok uzak kaldı, onun da 5'i son maçta Göztepe'yeydi. 

Lig tarihinde toplam 704 gole ulaştık. Galibiyet sayımız da 191 oldu. 190 mağlubiyet ve 281 beraberliğimiz var. Yediğimiz gol sayısı da 926. Geçen sezonki 36 maçta 20 galibiyet dışında yine 38 maç oynanan 87-88 sezonunda, 16 galibiyet ve 1,3 puan ortalaması ile bu kategorideki en sayılar. 10. olduğumuz o sezon öncesinde de 81-82 sezonunda 32 maçlık sezonunda 6.lığımız var. Ertesi sezon da 34 maçta 7. olmuşuz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.