Ana içeriğe atla

1 Nisan'da Yeni Bir Türkiye

31 Mart yerel seçimleri sonucu yeni bir Türkiye görünüm oluştu, eski Türkiye yeni Türkiye karışımı bir şey. Yeniden başlıyoruz; yeniden oynayacağız! 

Adana'da iktidar partisi ilçelerini birini bile kazanamadı; büyükşehir Zeydan Karalar'la, Çukurova ve Seyhan ilçeler yeni isimlerle CHP'de kalırken Yüreğir de beklenmedik şekilde (pek çok beklenmedik yer gibi) ana muhalefetin yönetimine geçti. Tehditler, hayal kırıklıkları, umutsuzluklar yerini yeni bir döneme bıraktı. Adanalı ve diğer pek çok kent herhangi bir güce teslim olmayacağını, gücün kendinde olduğunu hatırlattı.

Başkanı üzerinden Adana Demirspor'a yöneltilen onca suçlama, karalama kampanyası, engelleme mücadelesi ise devam ediyor. Başkan'ın TFF ile olan savaşı da... Yarın hafta içi mesaisinde Fenerbahçe ile oynuyoruz. Olaylı Trabzonspor maçından sonra Fenerbahçeli oyuncuların PFDK sevkleri sıra dışı şekilde iki hafta bekletildi. Dün yapılan sevkler ise tedbirsiz olduğu için bizim karşı oynayabilecekler. Bu durum bugünkü olağanüstü Fenerbahçe kongresi önce bu camiaya bir jestti. "Aman sert bir karar almayın" mesajı... TFF adaletsiz düzenin yöneticisi olmaya devam ediyor. 

Fenerbahçe ise yarın oynanacak maç öncesi bilet satışlarını askıya aldı. Deplasman tribünü bundan doğrudan etkilenecek, Adana'dan yola koyulacak arkadaşlar engellenmiş oldu böylece. 

Adana Demirsporlu hiçbir güce teslim olmadı, olmaz da; ayağa kalkar devam eder. Yıllarca böyle oldu; bu yılki tökezlemede de... TFF'nin kurulu gücün yanında yer alan adaletsiz yönetimiyle ona karşı mücadele eden bizlerin mücadelesi de bitmez. Her zaman yeniden başlar ve yeniden oynamaya devam ederiz.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.