Ana içeriğe atla

Yeni Yabancılar

 Kadro büyük oranda değişiyor ve yeni yabancı transferleri yapılıyor. Pek bilinmeyen, Avrupa deneyimleri az futbolcular. Bazılarının ortak noktaları Fransa ligiyle temaslarının olması. Sanırım oralarda iş yapan bir menajerin dosyasından seçiyoruz bunları...

Her şeyden önce sezon başı kadronun böyle büyük oranda değişmesi, sezon başında yapılan kadro ve bütçe planlamasının başarısızlığını gösteriyor. Devre arasında böyle büyük değişimleri, alt lig dönemlerinde sezon başlamadan 1 hafta önce zar zor kurulan kadrolarda görürdük. Şimdi "profesyonel" yönetimimizin de bu hatalara geri dönmesi hayra alamet değil. Son 10-12 haftaya girilirken hala transfer sürecinin devam ediyor olması da ayrı bir garabet. Bir ihtimal gelecek senenin kadrosu kuruluyor olabilir ama daha bu ene ne olacağı belli değil.

Kadrodaki bu değişim, kaybedilen puanlar, geç kalınan transferler için Sayın Başkan'ın taraftardan özür dilemesi gerekiyor. Sonra bu futbolcular üzerine konuşmak mümkün olabilir. Bir iki hafta alışma dönemiyle beraber durum belli olur ama o zamana kadar dayanacak sabır kaldı mı, bilemem. Bugünkü içerideki Kasımpaşa maçı kritik önemde; bundan sonraki her maç gibi...

Stiven Mendoza, Kolombiyalı forvet ve en son Brezilya'da Santos'ta oynamış. Santos, bu sezon tarihinde ilk kez küme düştü. 36 maçta 6 golü var. Santos, sonraki satış gelirinin yüzde 20'sine ortak olacak. Öncesinde Brezilya'da federal ligte oynuyordu. Hindistan ve ABD ligleri dışında Avrupa'da Fransa'da Amiens'te oynamış. Son sezonu ikinci lig olmak üzere 4 sene oynadığı Fransa'da 67 lig maçında 13 golü var.

Jose Rodriguez, İspanyol orta saha oyuncusu ve son olarak İsrail'de oynamış. Kısa bir süre Belçika deneyiminden önce iki sezon yine İsrail'de Macabi Haifa'da oynamış. 2015-16'da Galatasaray forması da giymişti. Real Madrid altyapısından yetişmiş.

10 numaralı formayla Pendik maçında oynayan ama el kırığı nedeniyle 4 hafta oynamayacak olan Fransız Alioui, Le Havre'dan geldi. 24 yaşında ve diğer ikisine göre daha genç. Mavi-lacivertli Le Havre, Alioui'nin oynadığı dört sezonun üçünde 2. ligteydi ve bu sezon 1. lige yükselmişti.  Takımında 100 maçtan fazla forma giymiş. Pendik maçında top ayağına yakışıyordu ama bu el kırığı nereden çıktı şimdi!

Tunuslu Nourani, 22 yaşında, gelecekte bir yerlere satılabilir diye mi alındı bilmiyorum; pek bir kaydı yok; herhangi bir umut vaat etmiyor. Bu tarz bir kaç isim daha var, niye alındı, nerelerde, ne yapar, belirsiz...

20 yaşındaki Fransız Fougeu da keza kariyerinin başında bir isim. Lyon altyapısından geldi. İleri uçta oynuyor görünüyor.

Kazak, Aymbetov'un ilk yurtdışı deneyimi olacak. Türk statüsünde oynaması avantaj olabilir. Kendi liginin üst düzey takımlarından Astana forması giyiyordu.

İranlı Milad Muhammedi, gelenler arasında en kariyer sahibi oyuncu. Savunma oyuncusu Genk ve AKE formaları giydi; İran milli takımında da oynuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.