Ana içeriğe atla

Adana Demirspor: 8 - 24 Erzincanspor: 9

 Kupada eşleştiğimiz 2. Lig takımı Erzincanspor'a penaltı atışları sonucunda elendik. 2-0 yenik duruma düştüğümüz maçta, son dakikalarda maçı uzatmaya taşımaya başardık. Ancak penaltılara kalan herhangi bir şeyde başarılı olmamız mümkün değildi. Uzayan penaltılarda Manev'in kaçırdığı vuruşla tarih tekerrür etti. Sanırım en son Denizli'deki Bugsaş elemesinde penaltılarda kazanmıştık.

Takımın as kadrosunda bile sıkıntılar varken, yedek kadronun hiçbir işe yaramadığını görmüş olduk. Üstüne eklenen fahiş hakem hataları da cabası. 

Bunlar dış etkenler. İçeride, işin özü, daha önce yazdığımız gibi, tek adam rejimi. Takım şirketleşirken, önümüze isim alınırken yüksek sesle tepki vermemenin tek nedeni, yıllardır özlem duyduğumuz saha içi başarısıydı. Başarı gelirken taraftarın sabrı, çoğu zaman görmezden gelindi. Şimdi saha içinde de kötü giderken bu defterleri açma zamanı... Fatura bugüne kadar pek çok yere kesildi; teknik direktör, taraftar, futbolcu vs. Bir tek Murat Sancak "ben de hatalıyım" demedi. Her şey iyi giderken "benim sayemde" diyen Başkan'ın şimdi kötü giderken de "evet ben hatalıyım ve şunları düzeltiyorum" demesi gerekiyor. Söz sizde Sayın Başkan... Ya böyle gidecek, ya da ortak aklı birlikte karar vermeyi yeniden devreye alacaksınız.  


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.