Ana içeriğe atla

Sivasspor: 1 - Adana Demirspor: 1

 Emrah Başsan'ın rakip olduğu bir maçı kazanmak Demirspor için oldukça zor. Geçen sene Kayseri'de, bu sene Sivas'ta, daha önce başka takımlarda Demirspor'a karşı ekstra ekstra performans gösterdiği açık. Üstüne bizim de deplasmanlardaki tutukluğumuz eklenince 1 puana razı olduk. Ertaç'ın bu seneki iyi performanslarından birini göstermesi puandaki en önemli faktör oldu. Geçen iki senede bunu sıkça yapmıştı zaten... Sahada birilerinin ekstra efor göstermesi önemli. Stambouli'nin şapkadan tavşan çıkarması gibi.

İyi bir takım olunca rakip takımların bize karşı daha iyi oynamaya çalıştıkları açık. Bizi iyi yapan, orta sahada kaptığımız toplarla hızlı çıkmaktı. Rakip bunu durdurup bu silahı bize karşı kullanınca zorlanıyoruz. Topu bize bırakıp baskıyla hızlı çıkan takımlar bizi zorluyor. 

Bu iki haftada olduğu gibi içeride 3, dışarıda 1 puanla gidersek sorun yok ama hala deplasmanda kazanamamak can sıkıcı. Sezona Avrupa kupaları ile başlayıp erken forma girip şimdi durulmak, yorulmak, sakatlık ve cezalılarla kadronun dağılması gayet normal.  

Daha can sıkıcı olan, her puan kaybında ya da kötü oyunda düşmana saldırırcasına eleştiri yapan taraftarlarımız. Her maçı kazanamayacağımız açık. Ligin baş altında tutunabilmek için daha iyi olmamız gerekiyor. Ama ligin üçüncüsü takıma sanki düşme potasındaymış gibi muamele yapmak bizlere yakışmıyor. 

Maç biletlerini tüketmesine karşın Adana'da otobüs bulunamadığı için maça gidemeyen, toplandıkları meydanlardan evlerine geri dönen taraftarın tepkisi ise asıl önemli olan detay... Parti kongresinde birilerini yuhalatmak, bu kentle ilgilenmek anlamına gelmiyor. Demirspor taraftarı ile her yerde övünüp sonra onu yolda bırakanların taraftara bir özür borcu var.

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!