Ana içeriğe atla

Sivasspor: 1 - Adana Demirspor: 1

 Emrah Başsan'ın rakip olduğu bir maçı kazanmak Demirspor için oldukça zor. Geçen sene Kayseri'de, bu sene Sivas'ta, daha önce başka takımlarda Demirspor'a karşı ekstra ekstra performans gösterdiği açık. Üstüne bizim de deplasmanlardaki tutukluğumuz eklenince 1 puana razı olduk. Ertaç'ın bu seneki iyi performanslarından birini göstermesi puandaki en önemli faktör oldu. Geçen iki senede bunu sıkça yapmıştı zaten... Sahada birilerinin ekstra efor göstermesi önemli. Stambouli'nin şapkadan tavşan çıkarması gibi.

İyi bir takım olunca rakip takımların bize karşı daha iyi oynamaya çalıştıkları açık. Bizi iyi yapan, orta sahada kaptığımız toplarla hızlı çıkmaktı. Rakip bunu durdurup bu silahı bize karşı kullanınca zorlanıyoruz. Topu bize bırakıp baskıyla hızlı çıkan takımlar bizi zorluyor. 

Bu iki haftada olduğu gibi içeride 3, dışarıda 1 puanla gidersek sorun yok ama hala deplasmanda kazanamamak can sıkıcı. Sezona Avrupa kupaları ile başlayıp erken forma girip şimdi durulmak, yorulmak, sakatlık ve cezalılarla kadronun dağılması gayet normal.  

Daha can sıkıcı olan, her puan kaybında ya da kötü oyunda düşmana saldırırcasına eleştiri yapan taraftarlarımız. Her maçı kazanamayacağımız açık. Ligin baş altında tutunabilmek için daha iyi olmamız gerekiyor. Ama ligin üçüncüsü takıma sanki düşme potasındaymış gibi muamele yapmak bizlere yakışmıyor. 

Maç biletlerini tüketmesine karşın Adana'da otobüs bulunamadığı için maça gidemeyen, toplandıkları meydanlardan evlerine geri dönen taraftarın tepkisi ise asıl önemli olan detay... Parti kongresinde birilerini yuhalatmak, bu kentle ilgilenmek anlamına gelmiyor. Demirspor taraftarı ile her yerde övünüp sonra onu yolda bırakanların taraftara bir özür borcu var.

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.