Ana içeriğe atla

Montella Milli Takım'da

Eski teknik direktörümüz Vincenzo Montella, Milli Takım'ın hocası oldu. Adana Demirspor Süper Ligteki 3 sezonunda memleket futboluna damga vurmaya devam ediyor. Samet, Talha, Yunus Akgün, Yusuf Sarı derken bir ismimiz daha bizimle birlikte yükseldi.  

Kulüp takımı çalıştırmakla milli takım çalıştırmak arasındaki fark olduğu her zaman söylenir. Milli takımların düzenli bir araya gelmemesi ve düzenli antrenman yapmaması burada en büyük sorun. Aslında beklenen o dönem en iyi oyuncuların takıma çağrılıp, onlardan bir karma yapmaktır ama bir süredir Milli Takım hocalarında gördüğümüz üzere hocaların kafalarında bir takım var ve oyuncular formsuz olsa bile onda ısrar ediyorlar. Kuntz'la birlikte bu durum Avrupa'daki oyuncular üzerinden ilerledi. Avrupa'da yetişen yeni bir nesilden yararlanmak istedi ama beklenen olmadı. Avrupa altyapısıyla İstanbul takımlarının oyuncularında ısrar, kadro adaleti konusunda soru işaretleri yarattı.  

 Montella'nın en büyük başarısı, elindeki kadroyu en verimli biçimde kullanıp değişen kadrolara bu özelliğini yansıtabilmesiydi. İki sezon bambaşka kadrolarla başarıyı yakaladı. Çünkü kadro adaletini iyi sağladı. Bu açıdan Milli Takım'ın değişen şartlarına iyi uyum sağlayabilir. Tabii ki TFF içindeki klikleri, medyadaki ağababalarını, kadro içindeki gruplaşmaları aşabilirse... Eğer onlar yolunu kesmezse hocamızın başarılı olacağını düşünüyorum. Böylece uzun süredir pek bir şey hissedemediğimiz Milli Takım'ı göz ucuyla değil de canı gönülden destekleme şansımız olur belki.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!