Ana içeriğe atla

Montella Milli Takım'da

Eski teknik direktörümüz Vincenzo Montella, Milli Takım'ın hocası oldu. Adana Demirspor Süper Ligteki 3 sezonunda memleket futboluna damga vurmaya devam ediyor. Samet, Talha, Yunus Akgün, Yusuf Sarı derken bir ismimiz daha bizimle birlikte yükseldi.  

Kulüp takımı çalıştırmakla milli takım çalıştırmak arasındaki fark olduğu her zaman söylenir. Milli takımların düzenli bir araya gelmemesi ve düzenli antrenman yapmaması burada en büyük sorun. Aslında beklenen o dönem en iyi oyuncuların takıma çağrılıp, onlardan bir karma yapmaktır ama bir süredir Milli Takım hocalarında gördüğümüz üzere hocaların kafalarında bir takım var ve oyuncular formsuz olsa bile onda ısrar ediyorlar. Kuntz'la birlikte bu durum Avrupa'daki oyuncular üzerinden ilerledi. Avrupa'da yetişen yeni bir nesilden yararlanmak istedi ama beklenen olmadı. Avrupa altyapısıyla İstanbul takımlarının oyuncularında ısrar, kadro adaleti konusunda soru işaretleri yarattı.  

 Montella'nın en büyük başarısı, elindeki kadroyu en verimli biçimde kullanıp değişen kadrolara bu özelliğini yansıtabilmesiydi. İki sezon bambaşka kadrolarla başarıyı yakaladı. Çünkü kadro adaletini iyi sağladı. Bu açıdan Milli Takım'ın değişen şartlarına iyi uyum sağlayabilir. Tabii ki TFF içindeki klikleri, medyadaki ağababalarını, kadro içindeki gruplaşmaları aşabilirse... Eğer onlar yolunu kesmezse hocamızın başarılı olacağını düşünüyorum. Böylece uzun süredir pek bir şey hissedemediğimiz Milli Takım'ı göz ucuyla değil de canı gönülden destekleme şansımız olur belki.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.