Ana içeriğe atla

En Başarılı Sezon

 Bir süredir yazmamıştım; önce deprem sonrası ruh haliyle futbola pek yüz vermek istememem, sonrasında da ben yazmadıkça Demirspor'un bol gollü galibiyetlerine devam etmesiyle gelişen bir totem... 5 haftalık galibiyet ve iç sahadaki yenilmezlik serisi dün gece sona erince tekrar yazmak istedim. Çünkü artık en başarılı sezonumuzun sonuna geliyoruz. Geçen sezon son düzlükte freni çekmiştik, bu kez biraz daha inatçı davranabildik. 

Son sayılar üç haftaya netleşecek ama bu sezon, Süper Lig'te en yüksek derece, en fazla puan ve en çok gol attığımız sezon olarak kayıtlara geçti bile. Üstelik geçen seneye göre kadroda fazlasıyla değişiklik yaşayarak...  Kalede, savunmada, orta sahada ve hücumda kritik roldeki oyuncular değişti; ancak sahayı toparlayan güç Montella'nın ayakta kalışı, bize seviye atlattı. En kötü altıncılığa düştüğümüz sezon, 4 hafta da lider kaldık. 4. sıradaki yerimiz garantilendi; Fenerbahçe'nin kupa performansına göre Avrupa şansımız da devam ediyor.

Senelerdir hasretini kurduğumuz tribün-oyuncu-teknik kadro-yönetim arasındaki uyum bu iki senede net biçimde sağlandı. Hatta her zaman övündüğümüz ve diğerlerinden önde olan tribün geride bile kaldı. Yine son Beşiktaş maçında çok başarılı bir koreografi ortaya konsa da iki senedir, yeni stadla birlikte, tribünde çeşitli sorunların olduğu ortada. Yine de geçiş dönemlerinde böyle sıkıntılar olur diyerek, kendi yerimiz olan tribünü çok da sarsmamak gerekli diye düşünüyorum.

Daha sonra detaylarına bakarız ama geçen sene kulübeden destek alamamak en büyük sıkıntıydı, bu sene de kısmen devam eden bu soruna yerli oyuncuların katkı sunamaması da eklendi. Yusuf Sarı geç açılsa da İsmail Çokçalış son maçtaki hatalarıyla üzdü. Forvetsiz devam eden sezonun yarısında gelen C. Ndiaye önemli katkı sunarken son maçta da görüldüğü gibi bir iki oyuncunun eksikliğini kapatamamak bir adım öteye geçmemizi zorlaştırdı. 

Ancak oyunu dikine oynayan, keyif veren, oynarken futbolcuların da keyif aldığı belli olan ve hemen her rakibin takdirle andığı bir takım olarak 3 takımı oyuncağına dönen lige bambaşka bir hava kattığımız ortada.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.