Ana içeriğe atla

Kayserispor: 2 - Adana Demirspor: 2

Deplasmanda 2-0'dan puan vermek can sıkıcı... Ertaç'ın son dakikalardaki dokunuşu bizi hayatta tuttu. Daha önce yazdığım gibi, maç içinde kulübeden destek alamıyoruz; Gökhan İnler dışında maça girip katkı veren çok az. 

Assombalonga'nın atamadığı top, veremediği pas maçın aleyhimize dönmesine neden oldu. Artık net bir kesik yemesi gerekli; kendisinden umutlu olsam da ne yazık ki bir türlü toparlayamadı bu sene. 

Aslında maçı ilk yarıda da koparabilirdik. Net pozisyonları harcadık. Yine de ikiyi attık ama hemen sonra golü yemek rakibi toparladı. Stamboluli ve Ndiaye'nin ayakta tuttuğu ortasaha maç sonlarına doğru duruyor. Yusuf sonradan girmesine rağmen etki edemiyor; Belhanda bir süre sonra yürüyor. Rakip de derli toplu oyununu maç sonuna kadar taşıdı. Demirspor'a karşı bir başka oynayan Emrah Başsan da yine ikinci yarı girip maça etki etti. 

Ankara Tayfası, yeni pankartıyla tribündeydi. Deplasman tribünü kalabalık ve zaman zaman gayet iyiydi ama maça girerken yaşananlar yine tribüncülere ve futbolseverlere eziyet olarak kayda geçti... 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!