17 Eylül 2016

Her Şey Değişti-Her Şey Aynı Mı?

Maçları izleyemiyoruz, o yüzden detaylı yorum yapmak zor. Statta olanlardan öğrendiğimiz kadarıyla takımın oyunu mutlu etmiyor. 4hafta geçti, mağlubiyet yok-güzel. Ama vurup geçen, rahat kazanan bir takım da yok. Henüz ligin iddialı takımlarıyla da oynamadık. Ayarımızdaki takımlardan zarzor puan alıyoruz. Bu da bizi ligin favorisi olmaktan uzaklaştırıyor.

Asıl sorun takımı baştan sona değiştirip yine aynı -kötü demeyelim- ortalama takıma takılıp kalmak. Bu oyun ve sonuçlar için mi bütün takım değişti?

4 hafta sonunda Pote'nin golle buluşması iyi ama -ilk maçtaki sıradışı durum hariç- her hafta gol yemek kötü.

2 yorum:

oktay cengiz dedi ki...

Bu sezon ilk kez taraftarının önüne çıktı Demirspor'umuz. Maça gelen yaklaşık 13-14 bin kişi ne yazık ki aradığını bulamadan stadı terketmek durumumda kaldı. Bir çok taraftar günlerdir bu maçın hayalini kurup, karşılarında mücadele eden, coşkulu, istekli bir takım beklerken deplasmanda oynuyormuş gibi kapanan, atağa çıkamayan, orta sahası çalışmayan, orta sıralara oynayan bir takım izledik. Takım kimseyi mutlu etmedi, ileriye dair bir umut bile vermedi açıkçası.Onur akbay gibi bir defans neden yedek oturur anlamış değilim. Erkan hocanın takım üzerinde bir kez daha düşünüp doğru kadroyu kurması gerekiyor ama açıkçası pek umutlu değilim. Süreç içinde neler olacak bekleyip göreceğiz artık. Bir sözüm de Şimşekler Grubu'na. Antep deplasmanı öncesi otobüs meselesinde "hesap soracağız" deyip susmak pek yakışmadı, en azından statta bir tepki gösterilebilirdi. Şimşekler Grubu bu stadın ve taraftarların lideridir, en ufacık bir ışık göstermesi halinde bütün stad arkasında duracaktır. Eskisi gibi hesap soran, güçlü duran, gözü kara, sesi daha çok çıkan, yanlışın üzerine giden şimşekler grubunu görmek dileğiyle..

yavuzy dedi ki...

Gruptan beklenti her zaman fazladır, ne yaparlarsa yapsınlar hep biraz daha fazlası istenir. Bu tip konularda eleştiriye ve diyaloga açık olduklarını biliyoruz. Daha sezon basinda olumsuzluk yaymak istemiyorlardir eminim. Eleştirileri sadece internet üzerinden degil kendileriyle konusarak da iletebilirsiniz.