11 Haziran 2013

Alternatif Yaratamamak

Alışılagelmiş kongre süreçlerinden birisini daha yaşıyoruz. Demirsporun matematiği hiç değişmiyor.Mustafa Tuncel adaysa başkan oluyor. Öyle bir hiyerarşi var ki söylenilenlere göre geçen sene memleketin ileri gelenlerinin inadını kıramadığı Gökoğlu bile sorgusuz sualsiz ikinci adamlığı kabul ediyor. Diğer isimler ise kemikleşmiş 15-20 kişilik yönetici torbasından seçilecek 8-9 kişiden oluşuyor. İşin taraftar kısmına bakarsak kongre sürecinde bizde aynıyız. Her seçin öncesi yazıyoruz. Artık kalıplaşmış yorumlar var. Bir kongre jargonu bile edindik diyebilirim. Yıllardır aynı yolu deniyoruz ama bir sonuç alamıyoruz. Tek liste ile gidilecek seçimde sonuç belli gelecek isimlerde. Bana kalırsa alternatif yaratıp gelecek isimleri değiştiremiyorsak sezon öncesinde ve sezon boyunca gelecek yönetimin aldığı kararlarda fikrimizi nasıl beyan edebiliriz. Onların kafasında taraftar bu duruma ne der fikrini nasıl canlı tutabiliriz bunun yollarına bakmak lazım. Bunun için daha ilk günden itibaren işin takipçisi olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Bu takibi yapılan işleri küçümseyerek, ön yargılı davranarak , hakaret ederek, bunlar yaptı yanlıştır diyerek değil. İyi işlerde hakkını vererek kötü işlerde akılcı yorumlar ve yazılar ile baskı oluşturarak yapmamız önemli. Alternatifi yine aynı isimlerden oluşacak bir yönetim ile yola çıkıyoruz.Gelecek isimler değişse de fikirler aynı olacak. Olayları biraz akışına bırakarak yapılan işleri objektif olarak değerlendirerek adım adım ilerlemeliyiz. Eğer bir yanlış görürsek tepkimizi her ortamda sonuna kadar verelim. Ama ilk günden çatışma üzerine kurulan bir taraftar-yönetim ilişkisi Demirspor'a yarar sağlamayacaktır. Siyaset yapmayalım diplomasi ile ne kadar etki edebilirsek sürecin içinde olalım.

2 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

Şu aşamada söyleyebileceğim tek şey, yeni yönetimin şanslı olduğu. Ülkemizin bu kadar karışık olduğu bir dönemde gündem Demirspor değil, gözler Demirspor'da değil. İki tane analiz dahi yapamadık yönetici adayları hakkında. Bu noktada kendimi eleştiriyorum. Onca hazırlık yaptım, tasarladım, elim varmadı yazmaya. Yıpranmadan gelip aynı pilavı yapacaklar. Taraftarı falan da umursamayacaklar. Ne Tuncel ne de Gökoğlu taraftarın isteklerini dikkate alacak adamlar. Bunun önyargı değil, geçmiş tecrübeler olduğunu düşünüyorum. Kendi kısıtlı çevrelerindekileri dinleyip, kendi bildiklerini okuyacaklar. Söyleyecek söz bulamıyorum, zaten enerjim de yok. Ülkem yeterince alıyor benden.

disconnectus erectus dedi ki...

Seçim öncesinde aktif bir duruş göstermememiz, seçim sonrası da aynısı olacağı anlamına gelmez. Demirspor seçimleri, seçim gibi olmuyor. kimin kazanacağı zaten belli durumda. O yüzden Göktuğ'un yazdığı gibi bundan sonra takipteyiz tabii ki. Bu bizim taraftarlık görevimiz.