3 Mayıs 2013

Şampiyonlara Dair #2

Son dört haftada oynanan maçlara bakıldığında Çaykur Rizespor'un 8 ve Kayseri Erciyes'in 3 puan topladıklarını görüyoruz. PTT 1. Lig'de "şampiyon" olan takımlardan Kayseri Erciyes 3 puanı düşme hattındaki Kartalspor'dan aldı. Puan alamadığı 3 maçtaki rakipleri ise bizim playoff rakiplerimizden Torku Konyaspor, Adanaspor ve Karşıyaka. Bravo Erciyes!

Şu anda puan cetvelinde 8. sıradayız, ancak ikili averajda Karşıyaka'ya karşı üstünlüğümüz bulunduğundan aslında 7.yiz. 1461 Trabzon'un durumunun 13 Mayıs'a kadar netleşmesi gerekiyor. Netleşmediğinden hesaplarımızı mevcut tabloya göre yapmak durumundayız. Puan tablosundan da görüleceği üzere, playoff umudu bulunan bizim dışımızda 6 takım var.


Biz kalan 2 maçımızı alsak dahi, üstteki takımlar puan kaybetmedikçe playoffa kalamıyoruz. Göztepe maçını aldığımız ön kabulüyle;

T. Konyaspor Şanlıurfasporla oynuyor, bu maçtan pek umudum yok. Karşıyaka Adanaspor maçının sonucu, en azından bu hafta için birşey farkettirmiyor.

Fark yaratabilecek maçlar, Ç. Rizespor - Bucaspor ve Kayseri Erciyesspor - Manisaspor maçları. Görelim şampiyon takımları, bakalım kendilerine yakışır şekilde oynayabilecekler mi!

Hiç yorum yok: